Vanalt hakkasite jahimeheks?

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

3-4 aastaselt koos isa ja vanaisaga.Nii kaua kui mäletan oma elu on see olnud seotud jahil käimisega.Püssiga alates 15.
THEONE
Postitusi: 7
Liitunud: T Apr 26, 2005 5:36 pm

Postitus Postitas THEONE »

eesti hagijas kirjutas:Püssiga alates 15.

Ja mis püssiga?Alguses olid nii kui nii ajus ja niisama :D
Mina hakkasin 14 ajus jooksma ja tõsisemalt tegelema asjaga :D
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

12 kaliibriga,kas siis ajus või vaiksemas kohas ka küttiliinis.Lasin ka oma esimese looma 15 (põrsa)
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Vanalt hakkasite jahimeheks?

Postitus Postitas soobel »

Kuue aastaselt nõudsin et isa mind jahile kaasa võtaks,seda ta muidugi ei teinud.Metsas hakkasin kolama u.kümneselt.Kolmeteistkümneselt hakkasin relva kandma.Seltsiks oli mul ainult laika.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Vanalt hakkasid jahimeheks

Postitus Postitas jorr »

See minu jaoks nat raske teema, ütleks nii, et teist põlve jahimees. Kadunud isa oli 80 kui lasi viimase põdra. Kes tahab saab aru.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Kui hakata mõtlema, siis see esimene kord oli ikka uskumatult ammu - nii 30 aastat tagasi umbes (5-6 aastaselt)... Ega siis muidugi püssi laskjat veel minust polnud, aga et siga metsast välja ajada, selleks pidas isa mind juba suureks küllalt. Ainult et ma hästi ei tihanud seda siga metsast ajada ja läksin tiiruga mööda kraavipõhja ümber metsatuka, isale aga ütlesin, et notsut põln'd metsas :D
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Vanalt hakkasite jahimeheks

Postitus Postitas jorr »

Õige tegu. :D :D :D Eks algus jää ka meelte.
noorus on ilus aeg
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

siis kui jalad kandma hakkasid.
243win
Kasutaja avatar
väikejorr
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 01, 2005 8:29 pm

Vanalt hakkasid jahimeheks

Postitus Postitas väikejorr »

Nii kaua kui mäletan olen isa ja vanaisaga metsas käinud.Püssiga umbes 15. aastaselt siis sai ka oma esimesed loomad lastud.
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

mulgi esimene saak 15-selt. See oli part ja relvaks ohupyss. :oops:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

14-aastaselt. isa oli selleks ajaks omale vindi ostnud ja lubas minul siis siledaraudset kasutada. kitsejahis saatis ta mu tavaliselt ikka kuhugi sellisesse nurka, kuhu loom suure tõenäosusega ei ilmu. mina siis ka kolmandat põlve jahimees. (':lol:') Esimese loomana sai lastud jänes. Käisime isaga jahil ja ühel põllul kõmmutas isa seisvast jänesest mööda. teisel põllul oli jälle jänes. siis isa lubas minul proovida. peale pauku tegi jänes uperpalli ja kukkus. siis oli küll uhke tunne. seda enam, et isa lasi enne ju mööda :)
kõige paremini on aga meeles esimese sea laskmine paar aastat hiljem. sai lastud siledaraudsega jooksu pealt põrsas. meelde jäi ta seegi kord selle pärast, et kogenud mehed kõmmutasid mööda ja minu lask tabas otse südamesse. siga käis üle pea ja sammukestki edasi ei läinud.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No selles rivis olen ma vist erand! Esimene kokkupuude jahiga oli vist 27-28-aastasel. Ja sedagi äia pealekäimisel. Aga öeldakse, et hiline armastus on hull! Esimene jaht lõppes minulegi üllatuseks täistabamusega. Ja sealt see haigus hakkas! Isegi 38-palavik ei takistanud jahti minekut! Nüüd, kui esimesesest jahist möödas samapalju aastaid ( 27-28 ),tagasivaadates tundub see üsna jabur olevat. Aga ei sest midagi, põen aga vaikselt edasi!
Siiski, eksisin, Beretta jäi kahe silma vahele! Pani ikka pikalt ära!
veix23
Postitusi: 53
Liitunud: K Jaan 05, 2005 5:03 pm

Postitus Postitas veix23 »

mul algas jahilkäimine alles mingi 15-16a kanti, käskisin isal end kaasa võtta, ise isaga koos ei ela ja seepärast arvatavasti nii hilja kõik algaski. Püssita sain mööda metsa trampida ikka mitu mitu head aastat, küllaga sai igga seakarja eest paukude saatel puuotsa ronida. Nüüd käin metsas vähemalt igal nädalavahetusel, oleneb palju aega on, õpingud segavad hirmsasti. :(
Jaht on nagu väga hea õpetaja tund, kust puudumine tuleb kõne alla ainult siis, kui tõesti tõsine haigus ei luba voodist tõusta.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

isa hakkas mind ikka enne metsa vedama kui mul kahekohaline vanusenumber ees oli(nepijaht, pukijaht, hiilimisjahid). ajus hakkasin 11 aastaselt käima (teiste jahimeeste sabas) 12 aastaselt sain taksi ja sellest ajast peale sai hakatud ikka regulaarselt käima. me veiks23-ga ikka nõnna puuotsas passinud et enam alla ei tahtnudki tulla... ükskord olime kõvas tihnikus ja kuulsime pidevalt kedagi meie kõrval (c10m) ragistamas... me rääkisime ``mehega`` pidevalt juttu ja pärast tuli välja et tuu oli oopis siga :P
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
ahven
Postitusi: 16
Liitunud: P Sept 25, 2005 10:29 pm

Postitus Postitas ahven »

olin 15 ja nüüd läheb teine aasta :) ega enam nüüd metsast eemal ei sa olla eriti 8)
metsa minnes võta teinekord kaasa püssi asemel söödakott!!
Vasta