Kus hoida relvakapi võtit?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas kakuke »

honkomees kirjutas:...Ka minu lastele ei tekitanud relvad sellist ebatervet huvi. Õnneks mul küll tüdrukud ehkki üks neist juba kümmekond aastat jahimees.

Tüdrukud ja poisid ongi täitsa teine teema. ;)
See, et kes ja kas ja kus, on mitte ainult kasvatuses vaid ka iseloomuomadustes kinni. Sõltumata siis keelatud ja keelamata kasvatusmeetodite kasutamisest. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas walker_metsas »

Seda oligi arvata, et siit vanamehenässakate ja vanapoiste segast soga kuuleb!
Olge terved ja ärge vigisege niipalju, jube...

Ja mis saab siis, kui relvaomanik otsustab ära surra? Suur osa jahimehi ongi ju vanuse poolest nö "kohe kohe minemas" ja ma arvan, et see on pärijatel üsna tavaline probleem.


Teistele, kes mõistlikku juttu ja ka reaalset vastust kirjutasid. Relvakapi võtmega on väga lihtne,
paned ümbrikku ja annad vanematele. Või iga mõistlik 40+ Eesti mees võiks omada testamenti!!! (enamus suguvõsa kaklusi on ludrikute pärast, kes ei viitsi testamenti teha). Testamendi juurde saab võtmelisasid ka panna, ei ole kulukas, läheb seal seifi ning peale sinu siitilmast lahkumist antakse need üle!

Kohalik konstaabel kurtis, et me kandis viskaski üks vana sussid püsti, Olevat olnud massiivne nõuka aegne kapp, päästeameti poisid olid pool päeva saaginud, enne kui relvad kätte said, ilma naljata kusjuures.

eitmise teemal lisan minu ühe tuttavaga 90-nendate algul juhtunud tragikoomilise loo. Mul tuttav sai suurema summa sularaga, mille omale koju tõi, et oli aga vaja kiiresti välja minna


duv, olen kuulnud lugu, et reaalselt üks relv kadus nii. Tegu enesekaitse relvaga, tegelane oli võõras linnas, tahtis õhtul baari minna, otsis ja mõtles no kuhu hotellis panna, kaasa ju ei võta. Pani tühja prügikasti! Loomulikult jõudis koristaja selle ära tühjendada, nii sai alguse saaga, mis venis väga pikale, ei räägiks lõpuni aga jama tuli sellest.
Viimati muutis walker_metsas, N Dets 21, 2017 10:53 am, muudetud 3 korda kokku.
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
Kasutaja avatar
walker_metsas
Postitusi: 52
Liitunud: T Juul 25, 2006 12:08 am

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas walker_metsas »

Aga kui relv on lapsele teada, igapäevane asi nagu isa kingad, siis ei tekita ta ka ebatervet huvi, igasugu peidetud-keelatud asjad, eriti kui veel kodus nendega ei tegelda, tekitavad ikka huvi.


See käib asja juurde, lisaks moraal ja muu! Ka see, et olen nad relvakäsitlemise kursusel tirinud ja ka tiirus on pauku tehtud. Ei imetele ega ihale keegi neid. Kõik teavad, mis see on ja mida see teeb ning mis juhtub, kui see kapist jalutama läheb jms. Aga igal asjal on piirid,

Ei ole ka võõras teema, et tuttav on politseis istunud ja puutunud kokku, et mingi tatikas lubas koolis oma sõbrad maha lasta. See asi ei olegi mingi utoopia, kui kuulata siin osade arvamusi. Mõnes kohas saaks noored oma vanaisa jahipüssile külmiku taga ikka ka kohe ligi.

Tean tuttava politseiniku kaudu, et ei ole mitte kauges minevikus, paar vuntsi kaotanud oma relvaload - üllatus - üllatus selle pääle, kui konstaabel esikus külmiku kõrval püssi märkas. Piisas menetluse alustamiseks ja oligi relvaluba lännu, kapp oli olemas ning vana laiutas käsi.

Enda lapsed ei teeks sellist asja ealeski aga elu on edasi läinud, te nostalgitsejad. Piisab sellest, kui su kotto on üritus ja mingi sugulasest tatikas, leiab relvakapi kõrvalt nagist võtme. Võib ka olla keegi teine, kellel katus sõitma läheb vms. No ei pea auvalvet oma kapi kõrval.

Relvateema ja relvadega seotud ohutus ei ole mäng, ma lähenen selle teise nurga pealt. Aussõna ma kardan vahel jahimeestest jobusid, kes paugutavad oma metsa kõrval, kuna ma ei tea kuidas või mismoodi nad oma relvaload on saanud. Asjaga peab käima kaasas ohutus!
No kuidas siis ei kisu metsa, kui ma elangi metsas.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas sooviku »

walker_metsas kirjutas:Seda oligi arvata, et siit vanamehenässakate ja vanapoiste segast soga kuuleb!


Tubli!
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas Beretta »

No näed, Walker_metsas, üks vanamehenäss Beretta oskab relvakapi võtit hoida nagu Sinagi mõtled.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas sammal.habe »

jääb mulje, et kaasforumant walker vist ilmselt ei ole jahimees ja relvaomanik, vaid pigem teoretiseerija?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas Välek »

Järgmine küsimus võiks olla, mis asendis relva relvakapis hoida, noh et kui on vaja kiiresti haarata. Kas siis toruots ülespoole, et kui torust võtad ja veel jalgadel oled, siis saad päraga pätile pähe virutada. Toruots ülespoole on hea veel ka seetõttu, et roomates relvakapi juurde läbilastud jalgadega, saad ülespoole rauaga relva kohe laskeasendisse haarata. Just selleks puhuks, peaks relvakapis olema kaks padrunilaegast- üks kõrgemal ja teine madalamal. (igas pseudoteemas ei maksa actionit otsida)
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Nr 2, kui teemaalgataja valikvastuseid järgida. Peremehe otsa korral ka lahendused.
Teema muidugi oluline ja asju korralikult läbi ja üle mõelda ei tee kunagi paha. Relvade temaatika tõsine asi ning igasugune ettevaatusabinõu liiast pole.
OT! Walker_metsas oma suhtlusmaneeriga õpetas mulle aga, et eesti keeles lisaks olemasolevale 14 käändele on veel mõned: ülbitsev, kõvatav ja targutav. Ja olukorras, kus ma ennast veel, tsiteerin "vanamehenässakate" hulka pole arvanud ehk kuigivõrd õppimisvõimeline. Ühinen Sooviku hüüdega.
Kui aga tahta Chuck Norrise stiilis elada, siis on väga palju vaja tavapärast elukorraldust muuta.
http://meeldib.postimees.ee/2012/02/chu ... lettpaber/
Kohalik konstaabel soovitas.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas duma »

walker_metsas kirjutas:
Relvateema ja relvadega seotud ohutus ei ole mäng, ma lähenen selle teise nurga pealt. Aussõna ma kardan vahel jahimeestest jobusid, kes paugutavad oma metsa kõrval, kuna ma ei tea kuidas või mismoodi nad oma relvaload on saanud. Asjaga peab käima kaasas ohutus!

Mina näiteks viin peale jahti politseisse hoiule ja enne jahti küsin tagasi!
duo on parem
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas honkomees »

duma kirjutas:
walker_metsas kirjutas:
Relvateema ja relvadega seotud ohutus ei ole mäng, ma lähenen selle teise nurga pealt. Aussõna ma kardan vahel jahimeestest jobusid, kes paugutavad oma metsa kõrval, kuna ma ei tea kuidas või mismoodi nad oma relvaload on saanud. Asjaga peab käima kaasas ohutus!

Mina näiteks viin peale jahti politseisse hoiule ja enne jahti küsin tagasi!

Istu, Viis!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas aberukk »

Üldiselt Nr 2.Muidugi nende koodlukuga kappidega kaasnev probleem on minu jaoks se et neid võtmeid ei ole vaja enne kui patareid on tühjaks saanud.Kuna ma hoian relvi uuemas ja padruneid vanemas kapis siis juhtuski nii et vanema kapi patareid väsisid ära ja ust enam lahti ei saanud ja nagu seadus ette näeb olin kapi võtmed nii ästi ära petnud et ise ka enam ei leidnud.Võtmete leidmisele kulus mitu päeva nõnda et mõte liikus juba üldvõtme(ketaslõikur)peale.Aga lõppes kõik siiski ästi ja leitsin võtmed üles peale korduvat maja läbiotsimist.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kus hoida relvakapi võtit?

Postitus Postitas rajaleidja »

aberukk kirjutas:Üldiselt Nr 2.Muidugi nende koodlukuga kappidega kaasnev probleem on minu jaoks se et neid võtmeid ei ole vaja enne kui patareid on tühjaks saanud.Kuna ma hoian relvi uuemas ja padruneid vanemas kapis siis juhtuski nii et vanema kapi patareid väsisid ära ja ust enam lahti ei saanud ja nagu seadus ette näeb olin kapi võtmed nii ästi ära petnud et ise ka enam ei leidnud.Võtmete leidmisele kulus mitu päeva nõnda et mõte liikus juba üldvõtme(ketaslõikur)peale.Aga lõppes kõik siiski ästi ja leitsin võtmed üles peale korduvat maja läbiotsimist.

Mul ka koodlukuga kapp. Ja võtmeid hoian kapis :) Korra juhtus ka nii, et patareid said tühjaks ja võtmed kapis. Piiksus juba jupp aega ja andis märku, et aeg vahetada, aga kes see ikka vahetab, kui siiani on lahti saanud. Noh, hea turvaline vähemalt :D Aga sellisel juhul aitab naise föön või kuumaõhu puhur. Lased kapi parajalt soojaks koodluku lähedalt(seal taga patareid) ja annab patareidele niipalju vunki sisse, et saab korra veel lahti. Kus see loogika on, ma ei tea. Vähemalt minul toimis.
Vasta