Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Siin võiks oma küsimusi esitada alles jahimeheks pürgijad ja noorjahimehed teemadel - kuidas jahimeheks saada,minu esimene relv jne.
Vasta
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

Tervitusi Teile, härradele ja daamidele!


Mina küll jahimees ei ole, kuid tegelen loodusfotograafiaga, pildistan väga palju metsloomi. Loodan Teie abile. Nimelt, minu küsimus Teile on selline, et mul tekib probleeme nt põdra leidmisega, vahest harva kohtan, kuid ikkagi väga harva.. Vahest lihtsalt on nii, et loomad ei ilmuta end pikalt. Kuid mõtlesin ikkagi küsida Teilt soovitusi, millised tegurid soodustavad nt põdra nägemist? Kas pigem passida põlluääres selg vastu puud kamuflaaž kostüümiga (ghillie suit) või oodata teda metsas? Jooksuajal proovisin ka peibutada, kuid ei õnnestunud. Muideks paiknen Lääne-Virumaal, Väike-Maarja vallas, Vaos ehk on siin ka keegi kohalik ja oskab asukohtade osas soovitusi anda. :D Olen igasugu abi eest tänulik,


Rahulikku aastalõppu teile,
Oliver
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas mrr »

Soovitan võtta ühendust kohaliku jahiseltsiga ja rääkida nendega oma soovist. Nemad kindlasti teavad, kus suurem tõenäosus loomi kohata. Näiteks kus on soolakud jne. Iseasi, kas nad seda infot ka niisama jagavad kohe. Samas paku neile, et saadad ka neile alati pilte, mida sa näed. Neil siis hea hea "luureinfo" olemas. Muidugi on on, et järgmisel korral seal enam seda looma siis ei ole... :lol:
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas aadu kadakas »

Oliver K kirjutas:...pildistan väga palju metsloomi.

Üldiselt oleks vaja veidi bioloogias ennast harida. Esimene ettejuhtuv töökene näiteks:
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... sequence=1
Põder passib, rändab, sööb midagi, väldib kiskjaid jmt. Igas lõigus saab leida sobilikke biotoope.
Põdra arvukus on hetkel selline, et pisut rohkem keskendudes peaks igast nurgast põdra leidma. Remo Savisaar vist korra kirjeldas, et tal on mingid armsaks saanud paigad, kus ta kondab ja siis hakkab loodus ennast näitama ka, kui alaga tuttavam oled ja kiiret ei pea.
Võib-olla tuleks metsas rohkem käia. Jahiga on sama lugu.
Üks psühholoogiline jura võib ka tekkida, et katsud kogu aeg nö tulemuseni jõuda (et purki ja et kindel loom) ja siis tekib tülpimus, kui ei saa. Äkki lihtsalt kollerdad metsas, rabaservades, vahest jääd ööks lõkke äärde ja vaatad siis, mida loodus pakub. Vahest võid ühes punktis passides palju rohkem lõpuks näha. Olgu kasvõi seal põllu ääres tolle g suitiga.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas sax »

Raietööde keskel. Eriti lehtpuu.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas duv »

Praegu pimedal ajal musta maaga oleks kõige kiirem viis autoga lageraie lankide äärest pimedas läbi sõita ja tulega üle käia. Pildistada küll ei saa, aga saab aimu vähemasti, kus looma on ja kevade poole tekib ehk ka pildi võimalus. Praegusel ajal valges põllul põtra kohata on paras loterii võit, suvel hommikul päikese tõusu paiku rabavahelistel põldudel ehk tõenäolisem teda pildile saada, aga eks seegi vajab tõsist kannatust ja head tehnikat, et looma rahulikuna omas keskkonnas askeldamas üles võtta.
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

mrr kirjutas:Soovitan võtta ühendust kohaliku jahiseltsiga ja rääkida nendega oma soovist. Nemad kindlasti teavad, kus suurem tõenäosus loomi kohata. Näiteks kus on soolakud jne. Iseasi, kas nad seda infot ka niisama jagavad kohe. Samas paku neile, et saadad ka neile alati pilte, mida sa näed. Neil siis hea hea "luureinfo" olemas. Muidugi on on, et järgmisel korral seal enam seda looma siis ei ole... :lol:


Mul on peretuttav kohalikus jahiseltsis, küsisin end talle metsa kaasa, kus loomanägemis protsent suur on, kuid ta on töökas mees.. :D Tal hetkel kiire ja siis pean kannatama.
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

aadu kadakas kirjutas:
Oliver K kirjutas:...pildistan väga palju metsloomi.

Üldiselt oleks vaja veidi bioloogias ennast harida. Esimene ettejuhtuv töökene näiteks:
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... sequence=1
Põder passib, rändab, sööb midagi, väldib kiskjaid jmt. Igas lõigus saab leida sobilikke biotoope.
Põdra arvukus on hetkel selline, et pisut rohkem keskendudes peaks igast nurgast põdra leidma. Remo Savisaar vist korra kirjeldas, et tal on mingid armsaks saanud paigad, kus ta kondab ja siis hakkab loodus ennast näitama ka, kui alaga tuttavam oled ja kiiret ei pea.
Võib-olla tuleks metsas rohkem käia. Jahiga on sama lugu.
Üks psühholoogiline jura võib ka tekkida, et katsud kogu aeg nö tulemuseni jõuda (et purki ja et kindel loom) ja siis tekib tülpimus, kui ei saa. Äkki lihtsalt kollerdad metsas, rabaservades, vahest jääd ööks lõkke äärde ja vaatad siis, mida loodus pakub. Vahest võid ühes punktis passides palju rohkem lõpuks näha. Olgu kasvõi seal põllu ääres tolle g suitiga.


Tänan Teid saadetud tarkuseterade eest! Aga muidu olen enamus metsloomi tundma õppinud, näiteks kus kõige rohkem liiguvad ja millal liiguvad jne.. :D Ja üleüldse selliseid baasteadmisi olen omandanud.
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

duv kirjutas:Praegu pimedal ajal musta maaga oleks kõige kiirem viis autoga lageraie lankide äärest pimedas läbi sõita ja tulega üle käia. Pildistada küll ei saa, aga saab aimu vähemasti, kus looma on ja kevade poole tekib ehk ka pildi võimalus. Praegusel ajal valges põllul põtra kohata on paras loterii võit, suvel hommikul päikese tõusu paiku rabavahelistel põldudel ehk tõenäolisem teda pildile saada, aga eks seegi vajab tõsist kannatust ja head tehnikat, et looma rahulikuna omas keskkonnas askeldamas üles võtta.



Mõte on Teil tõesti hea, kuid kahjuks olen alaealine :D ja pereliikmetel enamasti palju tööd nii tööl kui kodus..
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

sax kirjutas:Raietööde keskel. Eriti lehtpuu.


Vabandan kõigi ees, olen siin foorumis uus ja olen oma teema valesse rühma kogemata teinud..
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas TiitR »

Oliver K kirjutas:
sax kirjutas:Raietööde keskel. Eriti lehtpuu.


Vabandan kõigi ees, olen siin foorumis uus ja olen oma teema valesse rühma kogemata teinud..

Pole hullu, vajadusel tõstavad moded ise teema kuhu vaja, kuid see raielangi soovitus on väga asjakohane. Ma viimsel kolmel laupäeval jäljeluurel näinud värskes langis 3..4 põtra korraga (peaasjalikult muidugi üks ja sama lehm oma kahe vasikaga, kellele siis aegajalt lisandub 1 mullikas). Täna hommikul krt oleksin 2+2 pullile pihta saanud :D, metsavahel täiesti klaas ka, et pidama saada, aga tuli korraliku kallopiga lausa (ilmselt naabrid ajasid liikvele) ja sai vast 35..40m. eest läbi.
Oliver K
Postitusi: 18
Liitunud: N Dets 28, 2017 8:56 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas Oliver K »

TiitR kirjutas:
Oliver K kirjutas:
sax kirjutas:Raietööde keskel. Eriti lehtpuu.


Vabandan kõigi ees, olen siin foorumis uus ja olen oma teema valesse rühma kogemata teinud..

Pole hullu, vajadusel tõstavad moded ise teema kuhu vaja, kuid see raielangi soovitus on väga asjakohane. Ma viimsel kolmel laupäeval jäljeluurel näinud värskes langis 3..4 põtra korraga (peaasjalikult muidugi üks ja sama lehm oma kahe vasikaga, kellele siis aegajalt lisandub 1 mullikas). Täna hommikul krt oleksin 2+2 pullile pihta saanud :D, metsavahel täiesti klaas ka, et pidama saada, aga tuli korraliku kallopiga lausa (ilmselt naabrid ajasid liikvele) ja sai vast 35..40m. eest läbi.


Suhtlesin tänaperetuttavast jahimehega ja ta soovitas ka raielankidel käia, kuid pigem siis kui väljas valgem juba on ehk kevade poole... Ta rääkis jah, et kevaditi nad ka passivad seal.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Suurulukite leidmine metsas ja lagedal väljal

Postitus Postitas TiitR »

No mina satun nendesse konkreetsetesse värskelt raiutud raielankidesse igakordselt mingi 8:30 (jäljeluurel) ja seal nad mind siis ca. 200m. pealt jõllitavad. Pole vaja kevadet oodata. Raiet tehakse enamasti ikka talviti, kui pinnas kannab, kuigi täna aknast vaadates, väga vahet pole jah.
Vasta