Helisummutist nii ja naa ...

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Tooming »

Kahtlustan, et seaduse tegijad ei tea midagi summutitest :M Neil ilmselt info Hollywoodi filmidest, et kui summutiga lastakse, siis heli ei tulegi :VS EJS PEAKS seadusega tegelevatele inimestele tegema näidislaskmise summutiga varustatud relvaga ja ilma summutita, kasutades jahimoona :!: Peaks, kuna paljud jahimehed soovivad kasutada summuteid jahis. Seaduse tegijad saaks ehk siis lõpuks üle hirmust, et keegi midagi ei kuule, kui summuteid kasutatakse :roll:
Viimati muutis Tooming, E Nov 09, 2015 10:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Ats »

Pole looma, pole probleemi!
Tooming
Postitusi: 150
Liitunud: P Dets 02, 2007 3:13 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Tooming »

Ok. :oops:
Ei teadnud, et sellega juba ka EJS tegeleb. Tublid (y)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas andrus »

Ehk on lootus,et ka siin riigis hakkab varsti päike paista.....

https://m.riigikogu.ee/pressiteated/oig ... ugemisele/
jahismurf
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas duv »

andrus kirjutas:Ehk on lootus,et ka siin riigis hakkab varsti päike paista.....

https://m.riigikogu.ee/pressiteated/oig ... ugemisele/

No ja mis ta sul paistab, et näpuotsaga antakse, aga kamaluga võetakse.
Et pead ka deaktiveeritud relvad politseis arvele võtma, ega iga kord laskekatset ka tasuta teha saa ja mis ebamäärane mõiste ohuks riigi julgeolekule??? Äkki sulle ei meeldi pagulaspoliitika või mis iganes julged oma häälega välja öelda ja sellest piisab, et ära korjata.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas andrus »

Ei maksa igas asjas tonti näha...need ohuks riigi julgeolekule on pigem selleks,et neid lasnamäe ja muid "huvitavaid" laskeklubisid ilusti kontrolli alla saada.
Laskekatse on on ainult tervitatav nähtus. Oi ku palju on relvi inimestel mida pole aastaid,aastaid kapist välja võetud. Nad isegi ei oska neid kasutada enam.Milleks on relv enese ja varakaitseks kui ta kapis roostetab ja kodanik ei oska seda enam kasutada ning veel vähem sellest lasta.Sellised on ohuks ise edale ja teistele ning ausalt.....sellistelt tulebki need ära korjata.
jahismurf
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas duv »

andrus kirjutas:Ei maksa igas asjas tonti näha...need ohuks riigi julgeolekule on pigem selleks,et neid lasnamäe ja muid "huvitavaid" laskeklubisid ilusti kontrolli alla saada.
Laskekatse on on ainult tervitatav nähtus. Oi ku palju on relvi inimestel mida pole aastaid,aastaid kapist välja võetud. Nad isegi ei oska neid kasutada enam.Milleks on relv enese ja varakaitseks kui ta kapis roostetab ja kodanik ei oska seda enam kasutada ning veel vähem sellest lasta.Sellised on ohuks ise edale ja teistele ning ausalt.....sellistelt tulebki need ära korjata.

No tonti me ju igal pool näemegi eriti Lasnamäe venekeelse elanikkonna hulgas millegi pärast. Eks nõukogude repressivorganid ju töödanud samuti riigi ja rahva julgeoleku nimel, aga välja kukkus vähe teisiti. Laskekatset vajab enesekaitseks relva soetanud kodanik ikka selleks, et selle pealt riigile lõivu maksta. Mina isiklikult olen selle poolt, et las see relv roostetab seal kapis, kui see hingerahu tagab ja tavainimese relvakasutus piirdubki sellega, et ta seda kurjategijale võib näitata, mille tõttu see võib olla eelistab rahulikuma ohvri valida. Lihtsalt öeldes, ei anna mingi laskekatse tegelikult olulisi oskuseid enesevalitsemisel, millel tegelikult relva käsitsemine põhineb ja ilma milleta kujuneb relv ohuks nii selle omajale, kui ka kaaskodanikele. Täpselt samuti suhtun ma summutisse jahil, et las ta olla, kui inimene leiab, et see talle eduka jahi tagab. Isiklikult mulle kaaluvad pikkuse ja kaalu suurenemise negatiivne osa üle pehmema paugu ja tagasilöögi positiivse osa. Tegeliku olukorra välja selgitamiseks tuleks ka muid relvafoorumeid lugeda, ega kõik ju jahimehed ole, kes relva omavad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas aivar00 »

Tonte ei maksa tõesti otsida. Asjaolu, et inimene kes omab enesekaitse relva peab mingi katse sooritama loa pikendamisel - see on minu arust õige. Nagu ka meie seltsis on sisekorras kirjas - mees kes tahab ühisjahis osaleda kütina sooritab igal aastal kaasjahimeeste juuresolekul laskekatse.
Vinguti alguses küll, kuid nüüdseks on ka kõigil küttidel ämblikud relvarauast välja aetud ning lisaks sellele on endal julgem ka säherduse mehega jahis koos olla.
Olles ise instruktor - võiksin tiirus toimuvast pikalt pajatada (nende meeste kohta, kellel relv kodus "hingerahu" tagab). Mõni ei oska isegi relva enam õigesti laadidagi, ohutust käsitlemisest rääkimata.
ikka lõbusalt
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas tireb »

Laskekatset vajab enesekaitseks relva soetanud kodanik ikka selleks, et selle pealt riigile lõivu maksta. Mina isiklikult olen selle poolt, et las see relv roostetab seal kapis, kui see hingerahu tagab ja tavainimese relvakasutus piirdubki sellega, et ta seda kurjategijale võib näitata, mille tõttu see võib olla eelistab rahulikuma ohvri valida.

kui relva näitad siis pead olema ka valmis seda kasutama, sest muidu võetakse see sinu käest ära ja raua suu pööratakse ringi juba sinu vastu.
Laskekatse väga vajalik, nagu Aivargi mainis, et tiirus näeb ikka imemehi keda lausa kartma peab.
Ka meie seltsis lausa kaks katset iga aasta kes soku-kitse luba tahab see teeb katse seisvale märgile sajalt meetrilt kusjuures kolmest lasust kaks tabamis alas (sea siluett) ja enne ühisjahti liiikuva märgi katse
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Oxoma »

Eile oli siis riigikogus relvaseaduse muutmise teine lugemine, kolmas lugemine tuleb 14 veebruaril.

Praegu paistab asi olema positiivne:

Riigikogus läbis tänasel istungil teise lugemise eelnõu, mis lubab mürataseme vähendamiseks kasutada tulirelval helisummutit jahipidamisel, lasketiirus ja laskepaigas.


https://www.riigikogu.ee/istungi-ulevaa ... -muutmine/
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas VR »

Vat ei saa mina aru sellest summuti vaimustusest.
Ilge kolakas jahil lisaks kaasas vedada, milleks?
Omal kogemus veel selline, kuidas mul ei õnnestunud sugugi jooksva märgi tabamine, kuna relv oli vastikult tasakaalust väljas.
Loen ja imestan, mismoodi õiguskomisjoni istungil lugupeetud ja pika staazhiga relvade ja jahiga ülihästi kursis olev tegelane selgitab, kuidas summutiga saaks jahimehed seakatku küttimiskohustuse kenasti täita, sest siis oleks vaikuses võimalik terve kari maha lasta...
Linnalähedastel jahialadel saaks rahumeeli küttida, samuti vaikuses. Ja lasketiirudes harjutada ???

Mis, kas siis tulevikus keelatakse sellistes kohtades sileraudsed ära? Pole seni kohanud seda tüüpi summuteid. Ja pole kohanud ka filmilikult vaikset lasku ilma spetsmoonata (isegi sellega on pikal püssil heli olemas tegelikult) vindi puhul.
Tore on!
Seni olen paljudes seltskondades kuulnud, kuidas propageeritakse pigem tihnikutes, asulate ja koduloomakarjade läheduses just siledatega jahti, et natukenegi minimeerida rändavate kuulide ohtu.

Pakun välja, et tegelikkuses läheb nii mõnelgi veel segasemaks oma püssiga sina peale saamine - "ma ei mäleta kas püss on peale lastud summutiga või ilma", kui palju on Eestis tegelikult summutite spetsialiste, kes oleks kursis nende eri liikide toimimistest erinevate kaliibrite puhul, samuti paigaldajaid? jne.
Kui praegu on n-ö hajuvuse põhiprobleemiks, peale pärataguse vea, optika kinnitused - siis nüüd lisandub ka summutiga seonduv.

Minu jaoks on see teema, nagu mõned aastad tagasi kitsejahi aja pikendamine või vibudega jahi legaliseerimine - las lubatakse, kui lobistid on suutnud väga-väga kitsast positiivset tahku riigijuhtidele ette söötes selle saavutuada, isiklikult ei huvita.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas aivar00 »

Olen ka Villemiga sama meelt - mõistlikud asjad ei peaks olema keelatud kui selle asja kasutamiseks on huvilisi. Samas ma ei ole summutaja tööga kursis - kas ta lisaks heli vähendamisele ka tagasilööki leevendab :M . Meie jahimeeste lasketäpsuse parandamiseks oleks paljudele kindlasti suudme kompensaatorist abi. Heli too aga maha ei võta.
Samas on vähemalt minu kodukandis asustustihedus suur ning kui oma seltsi laskepaigas paugutame, siis on nii mõnigi kaugemal elutsev kodanik kaeblemas käinud. Paugutamise vastu on ka mujal üsna valjult oldud nii tiirus kui ka jahis mõni üliagar kinnistu omanik ohkimas käinud kuigi kõik seaduslik. Sellest tulenevalt oleks vaiksem lasuheli kindlasti hea. Iseküsimus tänapäeval tõesti kui paljud seda reaalselt jahis kasutaksid :M .
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas kakuke »

Mina jälle saan ja kui vaatan instruktorina, kuidas inimesed püssi taga paugukartuses tõmblevad, siis oi kuidas veel saan.
Ega soomlased siis lollid ometi pole. Neil pikemat aega see lubatud ja kui nende videoklippe vaatad netis, siis väga paljudel peal. Aru ma ei saa, et miks peab selle kõva pauguga ennast vägistama. Olen saanud proovida summutiga 30-06 ja sellel tegi ta tagasilöögi samasuguseks nagu on 222´l. Täpselt sama toimega oli ka suudme kompensaator, aga see hakkab enda ja kõrvalseisjate kõrvadele ja koertest läheda maa peal lastes ei räägigi.
Kui jahis lubatuks saab, siis enda vintrelvale tuleb ta kindlasti peale. Varitsuses hiilimises kindlasti. Korralik ballistiliste tornidega optikal pole see ühe ja teise olukorra peale keeramine ka mingi raketiteadus.
Näiteks sellise vidinaga.
https://www.swarovskioptik.com/hunting/ ... -p5265637#
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas Tiit Karp »

VR kirjutas:Vat ei saa mina aru sellest summuti vaimustusest...

Et sellest aru saada tuleks võtta paar karpi padruneid ja tulla tiiru. Teeme praktikas selgeks. Ja nagu laulu sõnad ütlevad, et saunast (tiirust) tuleb välja hoopis teine mees.
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Helisummutist nii ja naa ...

Postitus Postitas tireb »

ei ole nõus selle viimase väitega, kui ikka tavalise moonaga lasta siis heli ikka väga vähe vaiksem.
ja tiiru seinte vahel käib suht sama moodi kõrvadele. Jah ma tean, et Tiit laseb palju. Mina ei lase ka just mitte vähe, sestap tean mida räägin
Vasta