Eesti Jahikoerte Tõuühingust ja katsetest (poolitatud teema)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas sooviku »

Kui inimene ei meeldi siis ei pea tingimata tema kohta halvasti ütlema.Nende ühingute,liitude liikmeks saab ju igaüks hakata ja siis asja ise paremini korraldada.Infoks niipalju,et Tõnu Väli on EJTÜ juhatuse esimees ja Mari on verejälje kohtunik ega kuulu isegi juhatusse.Enne,kui neid inimesi materdama hakata,tuleks omale selgeks teha,mida nad Eesti jahikoerte heaks teinud on!See,et naised omavahel jagelevad ei tohiks kedagi imestama enam panna :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas MLP »

No ei tea minu koerte jaoks ei ole ei Mari, ega Jüri midagi teinud ja ei oska millestki puudust ka tunda! Ja vahet pole kummas on juhatuseliige ja kummas esimees mõtte jääb ikka samaks! (b)
sinu nukker noku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:Kui inimene ei meeldi siis ei pea tingimata tema kohta halvasti ütlema.Nende ühingute,liitude liikmeks saab ju igaüks hakata ja siis asja ise paremini korraldada.Infoks niipalju,et Tõnu Väli on EJTÜ juhatuse esimees ja Mari on verejälje kohtunik ega kuulu isegi juhatusse.Enne,kui neid inimesi materdama hakata,tuleks omale selgeks teha,mida nad Eesti jahikoerte heaks teinud on!See,et naised omavahel jagelevad ei tohiks kedagi imestama enam panna :wink:

Või kui põhja Eesti jahikoerte teema on lastud. Võta või see teema siin. Võiks ju olla kõigi ühine misioon, et saada tulevikus häid jahikoeri ja kõik sellest võidaksid. Pole ühtegi teemat, kus kaigaste kodaratesse loopimist poleks. Ikka teevad teised kõik halvasti ja ainuõige on vaid see, mida mina teen. Küll on seal kihvad, küll pole komade tõttu eeskirjakohane jne. Lasteaed. Lõpuks jõutakse Eesti katsetega sinna välja, et need registreeritakse naaberriigis ja vastava riigi fci tunnustatud kohtunik hindab ja suvaline kohalik klubi annab oma diplomid välja. Ja kellegile pole seda konnatiiki ehk Eesti Jahikoerte Tõuühingut vaja, peale kahe tädi ja ühe onu, et nad saaksid rääkida, et mis mina tegin. Jahimehena ma muigan selle loo peale.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Jahimehena ma muigan selle loo peale.


:wink: Seda minagi,et see naiste kaklus ajab muigama.Üldiselt,seda eelnevat juttu võib iga TÜ kohta rääkida.Igal pool vaieldakse nö.koma pärast ja oma "koma"on ikka õigem kui teistel.Oleks seal EJTÜ eesotsas teised paksud,onud,tädid siis arvad,et oleks jutt teine?Kindlasti mitte.See,et Eestis üldse mingeid jahikatseid teha lubatakse peaks küll olema praeguse seltskonna teene.Ja see,et Eesti Meistrivõistlused peetakse Lätis on loomulikult idiootsus aga mitte Väli süü.Seda ei saa küll paheks pidada,et keegi tahab oma tegudest rääkida.Minule meeldib ka näidata,kui kõva "jahimees" ma olen :D
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:...See,et Eestis üldse mingeid jahikatseid teha lubatakse peaks küll olema praeguse seltskonna teene...

Dalderis rääkisid Leedu kohtunikud, et Mari ehk Vollifedja oli neile nüüd enne katset kirjutanud ja kõigest väest üritanud selgitada, kuidas see tulevane katse on kehtetu (ja tema korraldatud katse on loomulikult kehtivate tulemustega). Vot sulle siis praegust seltskonda ja nende head tahet.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas sooviku »

Ei meeldi mulle ka selline jauramine. :M Aga,nagu teada on igas sõjas kaks poolt ja mina küll öelda ei oska kumb neist õige on.Miks mitte ei võiks nad minna ja vaielda see asi korda Jahikoerte TÜ-s või siis kutsuda vastaspool oma TÜ-sse ja klaarida seal.Siiski mulle tundub,et mingit leppimist sealt loota pole........kumbagilt poolt.Praegu käib see pull eeskirjade pärast,eks?Kui tark on üldse jahikatseteks igal väiksemalgi grupil oma eeskirjad teha?Ja kui on üks ja kehtiv eeskiri siis polegi ju vaidlemise teemat :lol:
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas pktaks »

Tundub, et sa Sooviku oled asjadega kenasti kursis. Sellisel juhul Sa ilmselt siis ka tead, miks tegelikult tahavad tõuühingud teha oma tõugudele eraldi tõukatseid. Katse juhendite väljatöötamiseks on erinevad jahikoeri ühendavad tõuühingud teinud EJTÜ-le aastaid koostööettepanekuid, kuid nagu sa ise näed, ei ole see viinud mitte kuhugi. Juhendid, mis tänaseks EKL juhatuses on kinnitatud, ei ole läbi käinud mitte ühegi teise ühingu laualt, ammugi pole seda enne näinud katsete korraldajad ega ka kohtunikud (peale kahe). Eks lähiajal ole näha, mis sellest kiirkorras kinnitamisest tulemuseks sai, ent see on kindel, et möödunud nädalavahetusel toimunud metsseakatse oli korrektne ja seaduslik ja EJTÜl pole mitte mingit põhjust keelduda tulemuste kinnitamisest. Ja olgem ausad - oleks ikka päris piinlik lugu küll, kui tõepoolest väidetaks, et 25. märtsil korraldatud katse on seaduslikum, kui 7. ja 8. aprillil toimunud eksamid, kui tõepoolest juhindutakse sellest, et uus juhend kinnitati 14. märtsil ja selle järgi peaks hindama.

See selleks, Lätis käies oli sealne seltskond ise väga tore ja mehed kõik rõõmsad, kes kohale olid tulnud. Tullakse ju sellistele üritustele lisaks koertele, ka seltskonna pärast. Mõlemal päeval oli olnud väga ilus ilm (eile eriti, kohati lausa ligemale 20 kraadi sooja). Siiralt - suur aitäh Annelile ja Ivarile, kes kogu selle jama valguses võtsid kätte ja asja ikkagi ära korraldasid :)

Küll tahaks aga selliste ürituste blokeerijatele ja salaja igasugustele instantsidele "ainult sõnumitoojaks olejatele" öelda, et karma on valus asi. Kõik mis teete teistele, tuleb lõpuks ühel või teisel moel ringiga teile endale tagasi. Teie teod näitavad ise, mis inimestega on tegu ja Eestis on õnneks (või kellegi kahjuks) oluliselt rohkem jahikoerainimesi, kui selles õnnetus jahikoerte ühingus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas kakuke »

sooviku kirjutas:...Miks mitte ei võiks nad minna ja vaielda see asi korda Jahikoerte TÜ-s või siis kutsuda vastaspool oma TÜ-sse ja klaarida seal.Siiski mulle tundub,et mingit leppimist sealt loota pole........kumbagilt poolt.Praegu käib see pull eeskirjade pärast,eks?Kui tark on üldse jahikatseteks igal väiksemalgi grupil oma eeskirjad teha?Ja kui on üks ja kehtiv eeskiri siis polegi ju vaidlemise teemat :lol:

Kui vaid asjad elus oleks nii lihtsad nagu kirjutad.
Kui varem oli Lurich see, kes kedagi enda kõrval ei sallinud ja kõik iga hinna eest välja sõi, hoides monopoli enda käes, siis nüüd on tema asemel tekkinud kaks/kolm uut Lurichit ja kõik käib täpselt sama moodi edasi. Surnud ring.
Soovitus teha ühtsed katsed on arusaadav, aga nagu tead isegi, siis näiteks samale ulukile püstkõrvaliste ja jälge ajavate koerte töö erineb kui päev ja öö. Paraku EJTÜ seda ei tea ja mulle tundub, et ei tahagi teada, sest nende jaoks muid tõuge peale püstkõrvade polegi. Selles valguses minu meelest polegi teistel muid võimalusi, kui tõukatsed, mis siis peaksid jääma antud tõuklubide teha, sest EJTÜ´l puudub nii tahtmine, kui ka kompetents sellega tegeleda.
Minu elukogemus näitab (kuigi mul seda palju pole), et vasikatega võidu pole mõtet joosta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas vollifedja »

Mari või Jüri omab väga palju suurepäraseid kontakte-häid sõpru kohtunikke-jahimehi paljudes riikides. Näiteks Baltimaade jahikatse kohtunikega teeme kogu aeg -pidevalt väga tihedat koostööd(tead, meie VJ katse on saadud just leedukatelt, (kes tõid Poolasta ja võtsid Saksast-igaüks omade nüanssidega),käisn kordi ja kordi-olid sinagi korra kaasas Karu toomas-katset vaatamas-)õppimas-tegemas, samuti mitmetes teistes riikides(Poola, Soome, Itaalia, Rootsi..im) et võtta meile kõik parim, mida annab teha, noh välja kukkus nagu alati...ikka on,mida lihvida, parandada. Paraku praktika on midagi muud , kui paberil. Jätan jupi ajalugu vahele, jõuame su süüdistuseni"-nimelt on mul paraku jah ka Leedus väga palju häid sõpru ka jahikatsekohtunikke, kellega väga tihedalt suhtlen. Kõik, mis toimub neil, arutame , kõik, mis toimub meil-arutame, lahkame ,otsime lahendusi.. uued reeglid sai mitte ainult Erika,ka teised, mulle on väga oluline kogenenumate arvamus. Õnneks on Leedus väga tugev ja palju jahikatsete kohtunikke, on kellega aru pidada.Nii et sinu antud vaatepunkt on ühe mätta otsast-tahad kott peas, kindlat kedagi süüdi mõista.
Kui leedus tuli arutusele uus jahiseadus saatis seesama Mari-Jüri -VolliFedja leedukate palvel neile meie uue jahiseaduse tõlke, arutasime koerte osa pikalt-laialt, et neil saaks parem , kui meil.Neid küsimusi jahikoeranduses on palju, milles suhtleme, arutame.Praegugi on paar ühisprojekti käsil, milles loodame kasu jahikoerandusele tulevat, aga noh, eks kodusistujaid -peksjaid on alati...Suuri laevu saadab kajakate kisa..
PS et Lintsid kohtunikud on , on suurelt just teiste teene, need , kes kirjutasid statuudid, seadused, reeglid, orgunnisid koolitused, katsed, ALTI kaasates ka Lintsid..on nad minukodu diivanilgi maganud, aga ega vägisi saa kedagi kaasa vedada, kui inimesed ei taha, või on neil OMA nägemus seadustest .
Kui on seadused välja antud, on hilja arutada, vt maailma -riigi kogemus-tuleb mingi aeg sellega elada, ega miski pole igavene.
Ei saa aru ka mingist "leppimisest"-mis sõda, mis kaks poolt?Peaks ju kõik olema jahikoeranduse poolt.
Anne -kus on sinu kirjutatud jahikatse reeglid? Palusid abi arutamaks-saatsin kirja, olen valmis, aga sa ei taha saata..Miks? Soovid arutelu või tahad oma nägemust üksi peale suruda?JA siis meeste ees halada, keegi sind ei aita, ei toeta...
ps jahikatse tulemused kinnitab EKL, mitte nagu sa ekslikult väidad EJTÜ....
Kurb on see, et koostöö asemel otsitakse-nähakse igal poo lainult intriige...
PS kobras liigub aktiivselt ja nädal on veel jäänud..
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Minu meelest oleks viimane aeg jahiseduse muudatusele, mis määrab vaid koera tõu liigi ja turjakõrguse. Nt stiilis "Jänesejahti tohib pidada hagijaga, mille turjakõrgus on..... Urujahti tohin taksiga mille pikkus on jne..." Sõltumata sellest kelle poolt ja mitu papitükki sellele penile parasjagu välja kirjutatud on. Taksi pikkus on muidugi nali, kui keegi aru ei saanud. Sellega kaoks ära igatsugu TÜde ja MTÜde nime taha peituvate paari kolme tädi- ja onukeste jupijumalus.... Ja tõuühingutel on tõesti võimalik pakkuda koeri, mis on parimad...
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas kakuke »

Selles häda polegi, kui tahad niisama koeraga metsas toimetada. Õnneks seda need juppjumalad segada ei saa. Isegi näitusekohustust õnneks pole, küll aga on mure siis õhus, kui soov tegeleda katsetega.
Seesama Anne kirjutas näiteks taksidele omase katseeeskirja metsseale, võttes aluseks Itaalia juhendi. Mis sellest sai? Ikka selle sama tõuühingu poolt lasti kenasti kajakate kisa saatel põhja.
Panen kaasa EJTÜ toonase vastuse sellele, mille peale leidsin siis, et asun selgelt vales ühingus liikmena. Jama ju, kui ei teata, et eri laadi koerte tööstiil ongi erinev ja eriti suur jama on siis, kui see katsejuhend on valede inimeste poolt kirjutatud (kujutad sa ette, isegi kirjavigu pole sees).
Manused
374hingule.pdf
(32.72 KiB) Allalaaditud 381 korda
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas sooviku »

:lol: :lol: Nalja teete või?Ja selle pärast nüüd solvusite nii kõvasti,et plaanite koguni riiki vahetada :lol: ?Mis seal vastuses siis valesti öeldi?Nii ju ongi,et taksi on urukoeraks aretatud ja milleks tahta talle eraldi seakatseks eeskirju teha.Sedasi võib ju kellelgi tekkida soov laikadele eraldi urukatse eeskirju kirjutada ja terjeritele linnukatse jne.jne.Ja maha copida näiteks Nigeeria juhendist :wink: Mis sellest siis välja tuleb,ainult üks suur segadus.Kui koer(olenemata tõust) ei saa katsega hakkama,no siis ei saa.Aga hakata oma eeskirju kirjutama ja kui sellega nõus ei olda...... :M no ma ei tea.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas kakuke »

Ei tee nalja ja riiki ka ei vaheta. See, kui endal pole sellist koera, kes suurulukile töötaks rahuldavalt, ei tähenda veel seda, et sellist kuskil olla ei võiks. Taksi tõustandardis on, et taks on toimiv hiirest elevandini ja ta ka on seda. Vihaselt toimivad püstkõrvalised ei sobi igale jahimaale, sest kõik ei soovi neid järgmisel päeval naabrite juurest otsida ja sigade torkimine nugadega pole ka kõigi lemmiktegevus. Osades kohtades on väiksed metsatukad, mis vabalt taksidega tehtavad. Samas on ka jahimaid, kus taksidega pole miskit teha, sest nad on selleks liiga aeglased. See, et taks on urukoeraks aretatud, liigitub sinna samma alla, et laika on aretatud soobli/nugisekoeraks ja see ei peaks sigade põtradega tegelema. Tõumaal, Saksamaal on taksile seakatse olemas. Ei tea küll miks?
Spordis on ka nii, et on eraldi kaalukategooriad, kuskil ei panda sul kergekaalu ja raskekaalupoksijat koos poksima. Aga mõlemad ju poksivad. Sama on ka siin. See väide, et Itaalias pole sigu ja neid ei kütita on ka vähese silmaringi teema. Seal kutsika järel käies, sai räägitud kohalike jahimeestega. Metssigu on seal ja mitte vähe, kütitakse kordades rohkem, kui siin ja asi on seal isegi nii hull, et kohalikud mürgitavad neid. Meie targad muidugi arvavad, et teavad kõike. Itaalias WUT katsel käies, sai veendutud, et sealne niinimetatud tiheasustusmaa võib olla kordades hullem ja raskem, kui meie metsikud metsad. Millised tihedad ogalised põõsad ja kaljune pinnas. Verejäljekatseid tehti mõistagi sellistes tingimustes taksidega (valdavalt karmikarvalistega). Kui uurid lähedalt enda kasvatatavat tõugu, siis terjerile on ka veelinnukatse olemas ja see on just aretajamaal Saksamaal.
Mis aga puutub taksidesse ja seajahti, siis olen ise oma endise taksi eest ühes ajus sees lasknud tema ette kolm siga maha ja parim jaht oli selline, kus tema kaasabil lasti ajuga 8 siga. Kui see koer oma otsa leidis, sain sõpradelt ümbriku, kus peal tänusõnad, et käisin neil abis ja ümbrikus sees 600 eurot uue kutsika jaoks. Võite kaks korda arvata, mis looma küttimisega selline tunnustus saavutatud oli. Ja taks ei sobi seajahiks ...
Ma ei solvunud, aga sain aru, et kitsa silmaringiga inimeste juures mul pole mõtet oma aega raisata. See on selleks lihtsalt liiga kallis. Ega ma kinos või teatris ka jura lõpuni vaata. Vabalt tõusen püsti ja suundun paremini oma aega sisustama, sama ka siin.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Uba ongi selles, et TÜd ja ja jahiseadus peavad lahus olema ka tegelikuses. Siis iga üks võib oma peni katsetada, kus ja millele parasjagu pähe tuleb... Praegu on ikka, et kui sulle on vaja mingit müstilist "Jahikoera passi", siis sul on vaja seda katset selle tädi juures või teist katset komanda onu pool.... Kuigi seda jahikorea passi on vaja ainult selleks, et oleks mugavam metsas kaasas vedada.....jne... Ok, kui sa tahad vägevaid paaritusandmeid saada ja superkutsikaid toota, siis keegi ei keela sul ka kõiki neid katseid läbi käia...Või siis lihtsalt sportlikus võtmes... Koer on enamasti ikka sama hea, kui heaks sa ta õpetada oled suutnud arvestades tema tõu- ja isikuomadusi. Olgu see siis hagijaga nugist ajades või norrakaga parte jahtides. :D
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Metssea katse jahikoertele, 7. ja 8. aprillil Dalderis

Postitus Postitas Raims »

Tere ma ei saa aru mis selles uues eeskirjas halba on
Kas see et on tehtud inimese ja koera ohutus paremaks.
Või seaaed on liiga suur.
Huvitav mis need valupunktid on võrreldes eelmise eeskirjaga.
Vasta