Rahvuslooma valimine

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas sooviku »

http://www.ejs.ee/jahimehed-otsivad-eesti-rahvuslooma/

23.aprillist peaks olema teada :) .Olen seda värki jälginud ja kuidagi imelikud tunduvad mõned asjad selle valimise juures.Kandidaadina on hr.Siil pikalt juhtinud enamus aega.Ühelt maalt hakati rääkima,et siil ikka ei sobi,polevat metsa loom.Et hunt ikka see õige(või ilves).Eks näis.Nüüd on küsitlus hoopis kinni,"tehniline rike" :wink: No on päris tore,kui tuleb välja,et siili hääled olid tegelikult hundile antud ja teadlased arvasid ka,et peaks nagu susi olema.Noh ja,kes siis rahvuslooma laskma hakkab. :lol:
Naine võib olla,koer peab olema!
freelander
Postitusi: 78
Liitunud: K Juun 11, 2008 12:21 am

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas freelander »

On ikka mured inimestel.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas Välek »

Valigu mullamutt- see ju nagu eestlane-elab sünget ja kõledat elu, päikest näeb harva ja igasugust jama kaevab ja kütab üles seal, kus seda vaja pole. :)
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas duv »

Minuarust on ikka siga- no metssiga eestlase kõigeparem sõber olnud. Mõelge nüüd ise, kui palju muret ja vaeva on temaga olnud ja jahimeeste ülearused säästud tema kõhtu rännanud. Kui vaesest väetist metskitsest metsakahjur nr.1 tehti vaatas inimene neile ülesküntud põllu, metsa ja hoovi hektaritele ikka läbi sõrmede-eks seal ju ikka sea tembud mis parata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas kakuke »

Mina jälle mõtlesin, et eestlane on pigem kobras. Mõelge vaid milline armee kalevipoegi üle lahe abis naabritel ehitamas käib. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas sammal.habe »

minu valik oleks olnud Tõhk. eestlaslik loom. ent kui mõelda, et Siilil on rahvuseeposes auväärne koht, samuti viitega Kaitseväe teatavale õppusele, siis miks mitte...
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ohh ei .. see pole mitte õige ....

Hiir oleks parem, sööb situb ja närib kõike ja kõiki ning, kui tegudeks läheb, siis situb ja kuseb nurka ja laseb väiksema ohu korral leebet.... järgi jääb vaid ebameeldiv hais ja augud seintes. Kui aga selle ladviku järgi vaadata seal varaste mäel, siis on pisut suurem näriline ehk siis rott, terve riik on ju rahva keeli rotti pandud koos raha, rahva ja muu mudruga.

No aga ''hunt'' .. antagu mulle andeks, tuu pol mette tuu luum ...

Hunt, kui rajaleidja, on füüsiliselt tugev, vastupidav ja vitaalne, vaimult ergas ja intelligentne loom .. valitsenud sajandeid meie esivanemate mõtte- ja tegudemaailma üle.

Ennem on see kiivas ja kade ja ennast täis ning egoistlik .. nagu ''raha-loom'' kellel puuduvad tunded, kellel puudub identiteet, mida saab siduda ... rahvusega või südametunnistuse ja vastutusega .. ''rahaloomal'' seda ju pole ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas H:Owl »

Nojaa! Hunt oleks muidugi silmatorkavalt mõõdutundetu eneseupitamine. Pigem ikka aus siil või mutt või midagi.....
Aga miks üldse piirata ennast nö tõenduspõhise loomariigiga? On ju meil veel terve hulk marduseid, kooljaid, külmkingi, puuke, kratte ja kedakõikeveel, kes vormitud omal ajal just eestlase näo järgi. Ja kui veel laiast maailmast otsida (globaliseerumine ju), siis minu ettepanek oleks SQUONK (https://en.wikipedia.org/wiki/Squonk). Tõsi küll, siiani on teda kohatud ainult Pennsylvania põhjaosa metsades aga veel mõni aeg tagasi elas ka šaakal ainult Aafrikas. Tollel armsal loomakesel on eesti rahvaga, arvestades näiteks meie demograafilist käitumist või ka keelekasutuse arenguid, nii mõndagi ühist (minumeelest). Ta on õnnetu, teda on kerge kotti toppida ja lõpuks jääb tast järele vaid loik pisaraid.
Muide, läbi popkultuuri pakub see loomake ka jahimeestele üksjagu mõtteainet. Vt. https://www.google.ee/search?q=squonk+l ... 7gSh-7HQBg . Kõik see "... ühes käes leib ja teises kivi ..." ning "... Igaüks, kes jahisarve puhub, pole veel jahimees ..." jne.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas sooviku »

http://www.ejs.ee/ejs-lopetas-ennetahta ... kusitluse/

On ikka asi,mida vaja hirmsasti häkkida :lol: .Pigem hakkas rahvusloomaks saama elukas,keda härrad ei soovinud.Ja nüüd...... :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas duv »

Mulle ka tundud, et siinne valik vast liiga madalalt realistlik oli ja ei häbenetud ka mõnede rahvuslike iseärasuste üle nalja visata, mis tõsistematele isikutele ei sobi. Vot tiigri oleks tulnud ühehäälselt valida. Meie, kui nr.1 Baltikumis, maailmas innovaatilises mõttes esirinnas rahvas, Euroopa rikkamaite hulgas ja mingi siil või mäger, häbi ju! Kahjuks teda meie looduses küll ei leidu, aga shaakal ju tuli ometi, asi see tiigril oleks siia hüpata, pealegi on meil tiigrihüpe ja loomaias ta ju täitsa olemas. :lol:
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas Ats »

Täna õhtul kuulutati Rahvusraamatukogus toimunud üritusel välja Eesti rahvusloom, kelleks osutus hunt.

https://lemmik.postimees.ee/4477483/lop ... rahvusloom
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas sooviku »

Noh,kas me peame nüüd uskuma,et rahvas valis rahvuslooma :evil: ?EJS-i vastus mulle oli,et häkiti just 1753 häälega neljalt IP aadressilt hundi poolt.Tundub,et need hääled läksid ikka arvesse.
Naine võib olla,koer peab olema!
kätukätu
Postitusi: 28
Liitunud: K Dets 17, 2014 9:21 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas kätukätu »

Tervitused!
Tänane Osooni saade on pühendatud hundile, nagu oleks "juba ammu valitud" meie rahvusloom :D
Hääletamine toimus ka kuku raadio vox-populi rubriigis, hunt sai vaid mõne hääle :-) :-) :-)
Mida rohkem närida, seda peenem on!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas sax »

Eks siis Osoon teeb otsesaateid :M
linnukütt
Postitusi: 182
Liitunud: K Dets 05, 2012 8:49 pm

Re: Rahvuslooma valimine

Postitus Postitas linnukütt »

Postimehe küsitlus (vastajaid enam kui 5000) siil 51% , hunt 18%, metskits 17% häältest. Rahvas närigu muru.
Vasta