"Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas kakuke »

puugi kirjutas:Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis....

Puugi, kus see kirjas, et see muu ei või olla midagi muud, kui FCI määratluse järgi asi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
puugi kirjutas:Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis....

Puugi, kus see kirjas, et see muu ei või olla midagi muud, kui FCI määratluse järgi asi?


Sügavalt usklike inimestega vaidlema minna ....

BM
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Tanel. »

puugi kirjutas:Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis.Kõik näitused,töökatsed,kutsikate kasvatamised jne.on ikkagi seotud ja kui koer FCI nõuetele ei vasta,siis ega kuhugile ei pääse.Mul mitu Venemaa "külanõukogu"sünnitunnistust,aga tühjagi neist väljaspool Venemaad kasu on.Ikkagi tuli muretseda RKF-ist export pedigree!


Mille alusel väljastas RKF sulle export pedigree? Kas kutsikate vanemad olid RKF-s arvel? Kui ei olnud, siis väljastati RKF-i paber ju sellesamuse "külanõukogu" sünnitunnistuse alusel. Ning siit tekibki kummaline olukord, kus Venemaa Kennelliit võtab kutsikaid arvele "külanõukogu" sünnitunnistustega, aga Eesti ametkondadele see samane sünnitunnistus ei sobi.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

Olukord pole üldse kummaline.Kutsikate esivanemad on RKF registris ja eksport pedigreed on vaja rahvusvahelises koera liigutamises ju.Mul praegu üks koer endiselt Moskvas arvel ja ei plaanigi teda ümber registreerida(Kui mingit seadust ei kehtestata uut). Miks peakski Eestis sobima Venemaa siseriiklik dokument nn"külanõukogu paber"?Ega meiegi koerad kohalike tõutunnistustega välismaale elama ei koli.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

kakuke kirjutas:
puugi kirjutas:Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis....

Puugi, kus see kirjas, et see muu ei või olla midagi muud, kui FCI määratluse järgi asi?

See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.Seadustes peaks kõik olema selgelt välja kirjutatud.(Muu olevat hoopiski lehma häälitsus?)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.

Mina tean :oops: - see "MUU" on sellepärast sisse kirjutatud, et meie saaksime siin foorumis vaielda :lol: :lol: :lol: .
Mulle meenub, et antud sääduse tegemise aegu juhtusin kuskilt lugema kellegi asjapulga kommentaari - et ka väljamaa jahimees saaks oma jahikoeraga (kellel loomulikult on tema riigis ettenähtud "koera pass" või tunnistus olemas ka meil jahti pidada. Ja ka meie jahimeestele paberimajanduse lihtsustamiseks - lemmikloomapass pidavat kah sobima...

Kuna EJT ja EKL magasid tõenäoliselt selle "MUUTAMISE" seaduse eelnõu tutvustamisel ja ka vastuvõtmisel maha, siis nüüdseks "ärgates" ongi kõva kisa üles tõmmatud. Ainult tõutunnistus või jahikoera pass.
Kui nüüd näiteks tahaks Venemaalt tulla keski jahimees koos oma "külanõukogu paberitega" pitsuga Eestisse jahile peab tal riigipiiri ületamiseks olema kaasas koera vaktsineerimistunnistus. Et saaks sellise pitsuga Eestis ametlikult jahile minna mida ta siis peaks tegema :M - kas taotlema siin miskit EKL või EJT tunnistust :VS . See ju absurd.
Kuna aga väljamaalasele ei saa anda Eestis rohkem õigusi kui oma kodanikule, siis võib võlusõna "MUU" tõttu ka Eesti kodanik käia jahil lemmikloomapassiga...
Millegi muuga ma ei oska iseendale seda asja selgitada (ehe näide Traksi kirjad - mõlemad vastused kuidas kellegile parasjagu sobib :evil: ).
ikka lõbusalt
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Andrus Michelis »

aivar00 kirjutas:tsiteerin: See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.

Mina tean :oops: - see "MUU" on sellepärast sisse kirjutatud, et meie saaksime siin foorumis vaielda :lol: :lol: :lol: .
Mulle meenub, et antud sääduse tegemise aegu juhtusin kuskilt lugema kellegi asjapulga kommentaari - et ka väljamaa jahimees saaks oma jahikoeraga (kellel loomulikult on tema riigis ettenähtud "koera pass" või tunnistus olemas ka meil jahti pidada. Ja ka meie jahimeestele paberimajanduse lihtsustamiseks - lemmikloomapass pidavat kah sobima...

Kuna EJT ja EKL magasid tõenäoliselt selle "MUUTAMISE" seaduse eelnõu tutvustamisel ja ka vastuvõtmisel maha, siis nüüdseks "ärgates" ongi kõva kisa üles tõmmatud. Ainult tõutunnistus või jahikoera pass.
Kui nüüd näiteks tahaks Venemaalt tulla keski jahimees koos oma "külanõukogu paberitega" pitsuga Eestisse jahile peab tal riigipiiri ületamiseks olema kaasas koera vaktsineerimistunnistus. Et saaks sellise pitsuga Eestis ametlikult jahile minna mida ta siis peaks tegema :M - kas taotlema siin miskit EKL või EJT tunnistust :VS . See ju absurd.
Kuna aga väljamaalasele ei saa anda Eestis rohkem õigusi kui oma kodanikule, siis võib võlusõna "MUU" tõttu ka Eesti kodanik käia jahil lemmikloomapassiga...
Millegi muuga ma ei oska iseendale seda asja selgitada (ehe näide Traksi kirjad - mõlemad vastused kuidas kellegile parasjagu sobib :evil: ).


LIKE (y) Peale selle milleks, lähinaabritega piirduda? Kuidagi ei saa keelata meie avatud maailma tingimustes mõnel Hiina jahimehel oma Lõuna-Ameerikast pärit Eesti hagijaga siia jahti tulla! :D Samuti ei saa kuidagi keelata kohalikul mujalt omale selle vahva ja kuulsa Eesti hagija soetamist. :D See meie hagijas on üldse tegelikult üks hea näide.
Sellest ka minu seisukoht, et jahiseaduses peab olema vaid koera liik ja suurus konkreetse jahi jaoks. Ning loomulikult see "puhtatõulisuse" nõue! Vastasel korral jääbki vaidlus, et millise "nõukogu" paberid need kõige õigemad on just parasjagu. Ja kui nüüd kenneldi kukuvad kisama, et siis hakatakse igasuguste muridega jahil käima, siis see on jama. Iga normaalne jahimees muretseb omale võimalikult "hea" koera. Ja neid "häid" ongi lugupeetud kasvatajatel siis võimalus pakkuda. Sõltumata millise "liidu" all nad parasjagu on. Aga EKLi paberiga penid on ju peajagu paremad kui ülejäänud? (b)
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

Andrus ära nüüd hoogu ka satu.Sul omalgi üks EKL peaks kodus olema.Samas kõik need koerad on maailma suurima koerteorganisatsiooni registrites arvel-FCI!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Andrus Michelis »

puugi kirjutas:Andrus ära nüüd hoogu ka satu.Sul omalgi üks EKL peaks kodus olema.Samas kõik need koerad on maailma suurima koerteorganisatsiooni registrites arvel-FCI!


Asja olemus ongi selles, et FCI võib olla suurim koerteorganisatsiooni, kuid kindlasti mitte ainukese. Jah, neid EKLi mukisid on mul olnud ikka kordades rohkem, kui üks. Sellest ka tõdemus, et ei ole see EKL ei ainuke ja ei pruugi sugugi olla ka parim. Ajavad ka need teised oma asja ja ei kipu kuidagi püünele. EKLiga kambaga on aga üks otsata kisa vahet pidamata.
Aga nagu siin eespool mainiti, ei ole mõtet sügavalt uskliku inimesega vaielda. Analooge võib tuua lõputult: BMW või Mersu, sile või vint...... ja tulist vestlust jätkub kauemaks.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

No lõpuks on "uskmatutele" või õigem oleks öelda "süvausklikele" kah asjade juriidilist poolt selgitatud kohtu poolt. Ka minul on kodus "õigete paberitega" saksa jahiterjer, kuid see lõputu EKL kummardamine kohe üldse ei sobi. Seda enam, et selle "kummardamise" sees toimub tont teab mis. Meenub siingi foorumis üleval olnud foksterjerite müügikuulutus, kus kenneli järgi olid paaritused läbi viidud lähisugulastega... Ehk siis toodetakse puhta tõu aretamise nime ala "seaduslikult haigeid" koeri. Miks sellist võtet kasutatakse tean - no sellises määras nagu seal oli on ikka üle mõistuse- lihtsalt raha teenimiseks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas sooviku »

Olge rahulikud :) ,küll hakatakse nüüd seadust muutma.Arvate,et EKL neelab selle asja lihtsalt alla?
Naine võib olla,koer peab olema!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Seal ei ole eriti midagi muuta. Sama hästi võiks öelda, et edaspidi on lubatud ainult Skoda sõiduautod. See muidugi ei tähenda, et kodanikud ei proovi.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas MLP »

Võimalik ,et ma millestki valesti aru saanud,aga minu teada see lugu ei puuduta EKL vaid EJKT ! EKL-il jumala savi mis paberitega sa metsas käid!
sinu nukker noku!
Vasta