Merkel RX Helix

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas H:Owl »

Üks võimalikest põhjustest võib olla konkreetse hülsi ümberlaadimiskordade arv. Iga pauguga ja sellele järgneva kaliibrist läbi pressimisega saab hülsi materjal omajagu väntsutada. Ja metall teatavasti väsib. Ehk siis peale igat lasku hülsi vastupanuvõime paisumisele kahaneb. See, kuipalju just kahaneb, sõltub ilmselt hülsi tootjast (konkreetne materjali koostis), tipprõhust (rohu mark ja kaal, kuuli kaal, mõõt, konstruktsioon), lõtkust konkreetse padrunipesa ja kalibreeritud hülsi vahel, ja võibolla millestki veel.
Minu 45-70-l hakkasid igatahes Remingtoni hülsid peale neljandat ümberlaadimist padrunipessa kinni jääma.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas Räven »

See on juba konkreetsem jutt. Ise kahtlustan ka seda. Järgmisena plaan testida vaid uusi (kord lastud poemoona) hülsse, eks näis kas on mingi vahe või ei.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas kakuke »

Mina olen saanud aimu kalibreermise kvaliteedist sedasi, et kalibreerin kesta ära ja kui mõnes kapriissemas poltlukuga püssis proovid kesta püssi (ntx tikka t3), siis luku sulgemise jõud näitab ära, et millega tegu. Teinekord on vaja olnud matriitsile peale keerata napp neljandik pööret, et asi kergelt toimima hakkaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jurakas
Postitusi: 120
Liitunud: N Nov 27, 2014 10:06 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas jurakas »

Tere Mehed
Mul alguses 30-06ga oli täitsa poemoonaga sama jama, et tühi hülss jäi paar korda rauda kinni. Ja see juhtus ainult sellior&bellioti moonaga. Ükski teine moon kordagi pole jamanud. Ümberlaadimist ei kasuta.
Muud kaliibrid laitmatult töödanud.
Kui huvitab, siis sügavuti!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas rajaleidja »

hagijas kirjutas:Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.

Kas see Lady mudel on siis naisterahvale mugavam ja käepärasem? Kas optika peale panemisel laad madalaks ei jää? Piltide järgi mõeldud lahtise sihikuga laskmiseks vist
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas hagijas »

Lady DS mudelil on kaba lühem ning käepide lähemal päästikule. Laad madal kindlasti ei ole, istub kenasti näkku koos optikaga, ilma pole proovinudki.

rajaleidja kirjutas:
hagijas kirjutas:Naisel mul RX Helix Lady DS ja laseb omalaetud moonaga kenasti. Nii 308 kui 223. Kestad tuleb lihtsalt korralikult kalibreerida.

Kas see Lady mudel on siis naisterahvale mugavam ja käepärasem? Kas optika peale panemisel laad madalaks ei jää? Piltide järgi mõeldud lahtise sihikuga laskmiseks vist
looma tuleb otsida jälgede lõpust
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Merkel RX Helix

Postitus Postitas rajaleidja »

No siis tuleb vaadata, kas seda kuskil proovida ka saab. Hanno, on sul poes olemas?
Vasta