Raadiosaatja

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Pauls
Postitusi: 16
Liitunud: K Mai 14, 2014 5:59 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Pauls »

NIi, uurisin veidi manuali ja võimalik, et ongi Power Save feature. Ehk jaam läheb teatud aja (võimalik programmeerida) möödudes akut säästma, kui keegi grupist ei suhtle ja ise ka ei räägi. Esimese vastuvõtu signaali saabudes lülitatakse jaam uuesti täisreshiimi tagasi. Ilmselt võtab see kerge viivituse jagu aega.
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas kaos »

Ehk keegi targem oskab öelda kus kohast saaks uue aku Baofeng UV-B6 saatjale?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sammal.habe »

kõige targem on muidugi vana google ise, kümme sekundit näputööd:
https://www.ebay.com/itm/BL-B-battery-7 ... 1173177390
https://www.aliexpress.com/store/produc ... autifyAB=0

kaos kirjutas:Ehk keegi targem oskab öelda kus kohast saaks uue aku Baofeng UV-B6 saatjale?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas sooviku »

Kas Pärnus ka on mõni inime,kes jaamadesse kolmandat sisse sätib.Oleks pakkuda terve seltsi jaamad,nii auto-,kui käsijaamad.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Oxoma »

Oskab keegi soovitada universaalset programmi? Enda TYT-il oli plaadil kaasas oma proge ja sain uue lisatud, aga HYT-i see ei tunnista.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas smtasku »

HYT-i jaoks ei oe universaalset programmi. Iga mark on oma softiga. Aga paljude jaamade jaoks saab kasutada CHIRP-i.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas duv »

Algavaks põdra ajujahiks plaanis osta raadiosaatja, kas on kellelgi kogemusi Baofeng UV-82-ga või milline võiks neist Baofengidest parim olla? Börsis pakutakse seda kogu kupatusega jahisagedusel reguleeritud 50-ga ja eriti üle 50-ne euro ei kavatse kulutada
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas smtasku »

Kui kavatsed kasutada ainult jahil kaaslastega suhtlemiseks, siis soovitan UV-6 jaama. Kõige lihtsam kasutada, ilma igasugu tilu-liludeta.
Kui vajad aga võimalust kuulata korraga 2-te kanalit, siis UV-5R või UV-82. UV-82 võimaldab ka rääkida 2-l kanalil, vajutad kas ülemist või alumist PTT nuppu. Töökindlus ja levi on kõigil praktiliselt samad. UV-5R ja UV-82 jaamadel peal led-lamp, FM raadio. Lisaks saad vajadusel käsitsi sisestada kanali sagedust.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas duv »

smtasku kirjutas:Kui kavatsed kasutada ainult jahil kaaslastega suhtlemiseks, siis soovitan UV-6 jaama. Kõige lihtsam kasutada, ilma igasugu tilu-liludeta.
Kui vajad aga võimalust kuulata korraga 2-te kanalit, siis UV-5R või UV-82. UV-82 võimaldab ka rääkida 2-l kanalil, vajutad kas ülemist või alumist PTT nuppu. Töökindlus ja levi on kõigil praktiliselt samad. UV-5R ja UV-82 jaamadel peal led-lamp, FM raadio. Lisaks saad vajadusel käsitsi sisestada kanali sagedust.


Tänan!
Alier
Postitusi: 5
Liitunud: K Nov 04, 2020 3:40 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Alier »

Pauls kirjutas:Mul ka Tehnoturust Hyt-610 hammustab vestluse esimesi sõnu ja seda esimesest päevast alates. Võibolla on tegemist mingi "power save" tehnoloogiaga, mis hoiab saatjat sekund vastuvõtu reshiimis ja sekund väljas. Kõige vaiksemas astmes kõrvaklapiga on kuulda suhteliselt kõrgel sagedsuel ka kerget häält: "piip-piip" ca 1 sek intervalliga. Kui siis keegi kõnetab näiteks täpset selle vahekohapealt alates, siis justkui jääbki 0,5 sek kuni maksimaalselt 1 sek kuulmata. See on puhtalt minu teooria lähtudes tähelepanekutele. Kas see asi ka nii täpselt on, pole vaevunud sügavamalt uurima.

Mul sama n...ss, TT ostetud bd505 HYT. Käisin muret kurtmas ka, midagi mudis, proovis ja andis tagasi, ütles et ok ja paremaks pole vajadust. Laup ajus ikka osadel algused kadund, kõral olevad jaamad, baofengid, kenwoodid, hyt ja jumal teab mis imeliste nimedega aktiveeruvad oluliselt kiiremini. Hakkab vaikselt tunduma et see bd505 mida kõik myyvad on üks paras käkk suht kalli hinnaga. Peab ka vist baofengi ostma, igatahes, sellest piisas, esimene ja viimane hyt toode minu taskus, isegi kui korda peaks saama lähen edaspidi kvaliteedile välja, Ken või Mot, või siis teine äärmus, baofeng.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas duv »

Mul Börsist ostetud baofeng juba teist hooaega ja samalt müüjalt sõbra oma juba kolmandat, hind 50 raha kummalgi. See Hyt tundub Tehnoturus soodukaga 5x kallim. Tänapäeval see 23. aasta Jahimeeste Käsiraamatu tõde (mis kallis see kaunis, mis odav see mäda) ei pruugi enam kehtida, kui mitmel antud tootega probleem.
Alier
Postitusi: 5
Liitunud: K Nov 04, 2020 3:40 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas Alier »

Väike edit siis selle Hyt 505 saagale, eile sain Mobicom ist asja kätte, toimib ilusti ja see viivitus kadunud. Mati nimeline mees mudis asja korda vs hyti esindus, kes väitis et paremat pole vaja või siis ei osatud tegeleda, ei tea, igatahes, järeldused tehku igaüks ise.
Head jahti!
ErkaF
Postitusi: 6
Liitunud: N Okt 10, 2019 9:41 am

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas ErkaF »

Alier kirjutas:Väike edit siis selle Hyt 505 saagale, eile sain Mobicom ist asja kätte, toimib ilusti ja see viivitus kadunud. Mati nimeline mees mudis asja korda vs hyti esindus, kes väitis et paremat pole vaja või siis ei osatud tegeleda, ei tea, igatahes, järeldused tehku igaüks ise.
Head jahti!


Ostsin Mobicom Systemsist Mati käest u 14 aastat tagasi Kenwoodi ja see on jahil mind siiani hästi teeninud. Detsembris toppisin lumme kukkunud kõrvaklapi otsa masinasse ja hakkas kergelt vilistama. Soovisin Mobicomist abi saada, kuid…
kahjuks on nii, et see sama Mobicomi müügijuht Mati Lindsalu (viimase kuu jookul mitu korda proovisin) ja juhatuse liige Paavo Kiinros (sain just e-kirjaga vastuse minu Kenwoodi remondi soovile) saatsid mind “p….e”, kui ma kunagi 14 a tagasi ostetud Kenwoodi saatja proovisin remonti anda. Mati ütles kuu jooksul järjepidevalt mulle telefonis, et neil on remonditehnikul teine suur ja tähtis töö ees ja pole mingit võimalust minu väikest remonti vahele võtta.
Paavo Kiinros aga vastas veelgi ülbemalt.

Paavo Kiinros vastus:
Reeglina me ei remondi 14 aastat vanu raadiosaatjaid.
Aku KNB-35L on ilmselt sama vana ja oma eluea läbi elanud.

Kusjuures aku on siiani heas korras ja ma pole seda kunagi tühjaks suutnud rääkida. Laen tavaliselt seda Kenwood TK 2160 raadiosaatjat igaks juhuks 3-4 jahipäeva järel.

Tehke ise järeldused, kas tasub sealt üldse midagi osta või küsida?
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas rixa »

ErkaF kirjutas:Tehke ise järeldused, kas tasub sealt üldse midagi osta või küsida?


Sul on 14 aastat Kenwood vastu pidanud ja sa kurdad? Esindusel pole ilmselt mitte kuskilt neid vajalikke varuosi sellele võtta enam. HYT-i mehed on selle ajaga 100 korda remontinud ja 4 akut vahetanud. Lase vanake puhkusele ja vaata, kas saad kuskilt uue sama hea jaama.
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Raadiosaatja

Postitus Postitas uralets »

Tere!
Mul endal on samuti Kenwood, mis sai ostetud 26.09.2008. Kuni eelmise aasta lõpuni patarei pidas hästi vastu, aga siis 3-4 tunniga hakkas tühjaks saama. Ostsin siis uue aku patareid.ee e-poest, hind oli umbes 25 euri. Saatjal endal pole midagi viga, ei ragise ega midagi.
sulgpall on parem kui keks
Vasta