Karu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Ain Aavik »

No mel pähmakas käib ka söötade ümber luusimas ... küljealune ju märg.
Ega endalgi magada pole huvi, kui küljealune märg ommm :)
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Ats »

http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uu ... d=74758283

Keskkonnaamet andis loa kariloomi tapva ja inimesi hirmutava karu küttimiseks

Maikuu jooksul on karu hävitanud Kehtna vallas viis mesilasperet, murdnud kolm lammast ning ühe vasika.
Vähemalt korra on karu üritanud rünnata ka Valtu küla lähedal õunaaias peetavaid lihaveiseid. Lisaks hirmutas Estonia järve ääres jalutav karu sealsamas ujuvaid lapsi. Luba väljaspool jahiaega küttimiseks antakse Valtu jahiseltsile edaspidiste kiskjakahjude vältimise ja kohalike elanike turvalisuse tagamise eesmärgil.
„Kohalikel inimestel on juba tekkinud hirm karuga kohtuda. Kuigi metsloom on inimese suhtes pelgliku käitumisega, harjub ta tasapisi meie lähedusega ning pikapeale võib minetada hirmu. Sellised karud võivad kujutada reaalset ohtu inimese elule, näiteks rünnata inimest oma saagi kaitsmise eesmärgil. Samuti võib loom end sisse seada mõnda harvemini külastatavasse majapidamisse või suvilasse ning omanike saabudes asuda territooriumi kaitsma,“ selgitas Aimar Rakko, keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja.
Pruunkaru on kaitsealune liik ning varasemalt on antud luba karude küttimiseks Eestis väljaspool jahiaega vaid korra – 2014. aastal Tartu maakonna Alatskivi jahipiirkonnale ulatuslike mesitarude rüüstete tõttu. Toona lõpetas karu vahetult pärast loa andmist mesitarude lõhkumise ja jäi jahimeestele tabamatuks.
Jahieeskirja järgi võib karule, välja arvatud poegadega emakarule, pidada varitsus- või hiilimisjahti 1. augustist kuni 31. oktoobrini kiskja tekitatud kahjustuste vältimise eesmärgil. Eelmisel jahiaastal kütiti Eestis kokku 49 karu, Raplamaal kütiti üks isend Vardi jahipiirkonnas. Viimasel paaril aastal on karude arvukuse suurenemist märgata enim Rapla, Jõgeva ja Viljandi maakonnas.
Kiskjakahjude tekkimise riski saab erinevate ennetusmeetmetega vähendada ka iga loomapidaja. Keskkonnaamet hüvitab 50% ulatuses kulutused, mis on tehtud kiskjakahjude ennetamiseks, näiteks karjamaid ja mesilaid piiravate elektritarade ehitamiseks ning karjavalvekoerte ostmiseks.
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu

Postitus Postitas aadu kadakas »

Tõhusamaks karu hirmutamiseks on järelikult vaja eriluba valmis kirjutada.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Karu

Postitus Postitas duma »

duo on parem
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Karu

Postitus Postitas sax »

duma kirjutas:https://arhiiv.err.ee/vaata/pealtnagija-696
alates 20-st minutist!


Ühine nimetaja- vale majandamine
https://youtu.be/6l_34fVG-O8
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Karu

Postitus Postitas aadu kadakas »

Probleem saab 2019 leevendust, kui küttimismaht jagatakse mitmes osas. :D Huvitav, kuidas see arvukust normaalsemaks (loe: vähemaks) teeb? Või et kuidas nuhtlusisendeid turismijahi raames oktoobris siis rohkem kütitakse?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Karu

Postitus Postitas kakuke »

Ma lugesin ka seda ja mõtlesin sama, et tuleb vist jälle järjekordne asi, et tahtsime küll parimat, aga välja kukkus nagu alati. Ei saa mina ka sellest mõttest aru, et kuidas nn mitmes jaos limiidi jagamine küttimist suunata saab? :M
Nii palju karu, kui see aasta on teda Tartumaal, pole teda kunagi varem siin nii palju olnud ka. Aga ma võin mürki võtta, et järgmine aasta on ka siia jagatud närused 4 luba ja seegi tuleb võibolla siis juba neljas jaos.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Mart »

Ja ega see karujaht pole ka nii lihtne, et lähed suvaliselt metsa ja käes ta ongi. :) Vajab ikka ettevalmistust. Ise olen viimased paar kevadet hakanud valmistuma heas usus, et äkki õnn naeratab ja antakse meile ka luba, kuid võta näpust.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Karu

Postitus Postitas rajaleidja »

Mart kirjutas:Ja ega see karujaht pole ka nii lihtne, et lähed suvaliselt metsa ja käes ta ongi. :) Vajab ikka ettevalmistust. Ise olen viimased paar kevadet hakanud valmistuma heas usus, et äkki õnn naeratab ja antakse meile ka luba, kuid võta näpust.

No aga miks siis ei anta? :)
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Re: Karu

Postitus Postitas Troll »

Paar nädalat tagasi Rootsis filmitud juhtum, kus karu tee ääres põtra murrab: https://www.youtube.com/watch?v=Oxx3cL_vifA

Variant on muidugi, et põder oli äkki enne autolt löögi saanud ja alles siis tuli ott jaole.
sprinter
Postitusi: 14
Liitunud: T Mär 17, 2015 8:11 pm

Re: Karu

Postitus Postitas sprinter »

Mõmmik tuli jahimeeste tööd tegema ja vaese põdra piinu lõpetama.
Aga see kuradima inimloom läks vahele segama
Vasta