koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

E-poest ma ei leidnud :M
Naine võib olla,koer peab olema!
spionts
Postitusi: 10
Liitunud: K Mär 01, 2006 8:38 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas spionts »

Tere.

Probleem selles, et olen Ultracomi kasutaja kuid koeral õnnestus see gps puruks joosta ja ülejäänud jupid ära kaotada.



Tahaks uut gps-i soetada ja olen mõelnud Garmin Alpha 100 peale.


Kuid milliseid kaardimappe on võimalik sinna peale tõmmata, huvitaksid just aerofotod nagu Ultracomil?


Kui kellegil on Garmin Alpaha 100 peal sarnased aerofotodega kaard palun jagage pilte kaartidest.
Manused
IMG_2658.jpeg
Uri
Postitusi: 54
Liitunud: E Nov 01, 2010 6:17 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Uri »

spionts kirjutas:Tere.

Probleem selles, et olen Ultracomi kasutaja kuid koeral õnnestus see gps puruks joosta ja ülejäänud jupid ära kaotada.



Tahaks uut gps-i soetada ja olen mõelnud Garmin Alpha 100 peale.


Kuid milliseid kaardimappe on võimalik sinna peale tõmmata, huvitaksid just aerofotod nagu Ultracomil?


Kui kellegil on Garmin Alpaha 100 peal sarnased aerofotodega kaard palun jagage pilte kaartidest.

Endal samuti Alpha 100, ostes sai aastase Garmin BirdsEye programmi kaasa.Selle abil saad tõmmata teatud ala (nt oma jahipiirkonna) sateliit pildi oma Garminisse. Detailsus väga väga hea ja pole leidnud siiani (3 aasta jooksul) vajadust midagi muud kasutada (nt metsaeraldiste kaarti vms).
Väike video ka: https://www.youtube.com/watch?v=XWa9EQRLQp4

Kui rohkem küsimusi siis PS!
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Grouse »

Soovitan proovida ka Huntlocki. Seda on võimalik ka rentida.
Sai isegi esialgu renditud ja töötab päris hästi. Meie jahimaal mõni koht on kus levi kaob, aga seda on minimaalselt. Meel ka rahulikum, kui koer garmini levist välja läheb ja on ikkagi nähtav. Plaan huntlock lisaks garminile panna.
Alpha 100 mul kasutuses alles mõni nädal ja eks puutetundlik ekraan vähe harjumist vajab. Levi muidu 3-3,5 km. Astro ja T5ga oli 1km vähem.
spionts
Postitusi: 10
Liitunud: K Mär 01, 2006 8:38 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas spionts »

Hei :)

Aitäh nõuande eest, kõik proovitud.

On ju ütlus kui üks asi sobib kõigeks siis eisobi ta millegiks :wink:


Kõigi gep-sidel head ja vead

1. Hantloci eisuutnud käima saada kahe erineva telefoniga, põlesid tuled ja viled kuid ei.
Muidu ajaus joonduda ja liikumise jaoks on asjalik.
Kuid koera kiirust ja haukumist näha keeruline, kui helistada ja kuulata mis teeb.

2. Astro 320 anti katsetamiseks kohe 2 komplekti, kuid ei lihtsalt tekkis palju küsimusi :wink:

See leviprobleem väga tõsine, siin saavad sõnad otsa.........
Kui metsas võivad olla hundid, põtradega läks, kaart nigel, signaal kadunud, parem olgu olematta see probleem.

Kaardi probleem vist lahendatav Alpaha 100-l, kuid levi probleemid jäävad, kuigi pidi parem olema kui Astro 320.
On palju juttu olnud, kes kasutavad kaugemalt koera otsimise jaoks peale Garmini gps-side Hantloci või Ultracomi.


Minu nägemus, koeral niigi seljas huntide ja sigade vastu võitlusvest, ja 2 gpsi oleks liiast.

Valin ühe mis töötab igal pool, leviprobleemid minimaalsed, liikumiskiirus ilusti kuvatud ekraanile, kui haugub siis jääb sellest maha ka rada, teised kütid näha ekraanil.

Vabandust, einäe teist paremat ja odavamat töötavat lahendust koerale kui Ultracom.
Manused
Astro 320.jpg
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Ultracomi hinda ei tea, aga Eestis on lisaks eelnevatele täiesti toimiv ka B-Bark süsteem.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sokk »

Huntloci eelis on ainult mastide või linnade lähedal, kus on levi. Kahjuks meie maadel isegi telefonide levi kehva. Nüüd läksin üle ka Teliasse :VS :VS :VS Tele2 levi jne oli väga hea kuid teenindus jättis soovida, läksin Teliasse üle ei suuda end ära kiruda, aga see selleks.
Kasutan isegi Alpha 100 ja TT15 rihma. Läbi selle BirdEye sain mina pool Eestit sateliit versiooni tõmmatud. Leian, et kui lähed külalisjahti, kus ei tea maastikus midagi on see ikka (y) asi. Kraavid, sihid, tiigid, raielangid, mida kõike veel. Ühesõnaga kui keegi kaalub oma vana uue vastu vahetada, siis seda valikut kahetsema ei pea.
Maksimum kaugus, mille olen kätte saanud oli ca üle 4km, millest pool moodustas metsa ja teine pool põlde. Metsas tavaliselt 3-3.5km võtab ilusti.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Grouse »

[quote="sokk"]Huntloci eelis on ainult mastide või linnade lähedal, kus on levi. Kahjuks meie maadel isegi telefonide levi kehva.

Levi seotud ilmselt jah, paljuski paketiga. Ega meie jahipiirkondki mastidega kaetud pole. Näiteks, Endla raba. Koer Garmini levist väljas, aga huntlockiga tean ilusti mida/kus koer toimetab.
TT15-l on vilkuvaid neoon tulesi ka 2tk küljes(T5 üks). Kuskilt mälusopist meeles, et ka need pidavat hunte eemale hoidma. Mina panen hommikul kohe vilkuma. Koer hästi nähtav ka.

Hundi ohu vastu on kindalsti parem, kui kaks rihma kaelas(ehk keerulisem haarata). Suurele ja hästi vormis olevale koerale pole vahet kas 300gr vähem või rohkem kaelas.

Aga jah ma arvasin ka, et garminist piisab, aga olles katsetanud huntlocki, siis kaks oli oluliselt etem.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Kas Huntlocil on ka Glonass ja A-GPs sisse ehitatud või käib see ainult üle mobiililevi?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: koera gps

Postitus Postitas Välek »

Minu teada ainult mobiilileviga. Kasutanud mõnda aega koeral. Uuem tarkvaraversioon ka saadaval 1.7.0, mille uuendus on väga lihtne. Ise enam vähem rahul.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas GC »

Oh jah, mis mured!
Aga küllap on see pigem minu probleem, et jahil on käidud ka siis kui koeral oli kaelas ainult kaelarihm. "Kõik" loomad said lastud ja ükski koer ei jäänud metsa.
Tõsi, täna on Garmin abiks, ja sellest on küll ja veel!
koos koeraga
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: koera gps

Postitus Postitas Välek »

Välek kirjutas:Minu teada ainult mobiilileviga.

Täpsustan veidi. Seal ilusti kirjas. http://huntloc.com/koer/
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas TRG »

GC kirjutas:Oh jah, mis mured!
Aga küllap on see pigem minu probleem, et jahil on käidud ka siis kui koeral oli kaelas ainult kaelarihm. "Kõik" loomad said lastud ja ükski koer ei jäänud metsa.
Tõsi, täna on Garmin abiks, ja sellest on küll ja veel!


Täpselt sama.
Õnne peab olema
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Vastuseks kahele viimasele kritiseerijale.
Need, kellel koerad ehk tõepoolest käivad max 200m omanikust eemal ja siis tagasi, ei leiagi gepsule vajadust. Nii ka näiteks koerad, keda lastakse ehk paar korda hooajal metsa.
Kui aga koer teeb jahti iga nv, jahipäev on keskmiselt 15+ km ja lisaks sellele ka aktiivne järelotsing haavatud ulukitele, siis ilmselt ei saagi need esimeste koerte omanikud aru, milleks gps olemas on.
PS: vanasti saadi ka ilma autode ja raadiosaatjateta hakkama, eeldatavasti ei kasuta kumbki teist ka neid mõttetuid vidinaid. Arvutist ja internetist ei tasu vist rääkidagi, neid ei peaks ju ka kasutama... ;)
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas TRG »

Selgitan siis.
Kasutan Astrot. Kes otsib robustsust proovigu ikka Astrot kõigepealt(saate iga nv 15km+ jahid ja järelotsingud ära peetud jne...proovitud :roll: ). Ilmselgelt tehnoloogia areneb ja tuleb paremaid asju peale, aga nuti lahendus oli 50/50 minu jaoks(aku, leviaugud ja kasutusmugavus).
Õnne peab olema
Vasta