Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Tere,

mida sellest relvast arvata? Jäi poes silma ja no väljanägemine meeldis, omaduste kohta midagi eriti teada ei saanud. Mõtlesin, et peaks järgmine kord soetusloaga minnes pähklitangid kaasa võtma - mune pigistades äkki mingi piiksu ikka müüjalt saab :D
Et huvi oleks jah 30-06 relva vastu, tehase summutikeere peaks olema, poltlukk on minu meelest ok, üle 2k ei tahaks püssi eest hästi välja anda, no jalad ka juurde, optika on olemas.
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... 14x1-9539/
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Välek »

Indrek_I kirjutas: Mõtlesin, et peaks järgmine kord soetusloaga minnes pähklitangid kaasa võtma - mune pigistades äkki mingi piiksu ikka müüjalt saab :D

Ehk oli müüjal jõulustress, muidu oma kogemustest on jahipauna müüjad üsna jutukad, noh, nii peabki olema, kui müüa tahad.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Välek kirjutas:Ehk oli müüjal jõulustress, muidu oma kogemustest on jahipauna müüjad üsna jutukad, noh, nii peabki olema, kui müüa tahad.

No just, kui müüa tahad, siis müü. Ma tulin sealt tulema tundega, et mees ei müü. Või no müüs, ühele tädile mingid sokid, jättes minuga jutu pooleli ja peale seda istus oma arvuti taha. Sellise käest põhimõtteliselt ei osta, isegi kui ma kuskilt neti kaudu omale asja ise selgeks teeks.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Oxoma »

Loomulikult on müüjatel närvid läbi. Nägin ise pealt kuidas Tartu poes üks segane lõugama tuli.
Aga oled oma kaliibrivalikus täiesti kindel? Ma olen tähele pannud, et millegipärast on kasutatud (pigem vähekasutatud) relvade hulgas müügis kõige rohkem 30-06 kaliibriga püsse, mõttekoht? Samuti on poodides kohapeal alles vaid riismed ehk 30-06-d. Kui ma endale vinti otsisin, siis üks kogenum jahimees ütles, et 30-06 on selline kaliiber, millele ta enda relvakapis küll kohta ei näe. Samuti pole summutist nii jõhkrale kaliibrile suurt kasu enam. Aga kui sul on eelnev kogemus selle kaliibriga, siis samas miks mitte. Mulle endale pakkus huvi (siiani kripeldab) sama Browning X-Bolt Hunter Eclipse, aga kaliiber 223 kuid otsustasin tavalise X-Bolt-i ja 308 kasuks.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas andrus »

Päris hülgemöla pole kah tarvis ajada!
Alustuseks võiks omale selgeks teha kui suur on 308 ja 30-06 vahe mitte ainult kesti vahtida ning siis võtta üks 30-06 summutiga ja sellest lasta.
jahismurf
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas sokk »

Oxoma kirjutas:Samuti on poodides kohapeal alles vaid riismed ehk 30-06-d. Kui ma endale vinti otsisin, siis üks kogenum jahimees ütles, et 30-06 on selline kaliiber, millele ta enda relvakapis küll kohta ei näe. Samuti pole summutist nii jõhkrale kaliibrile suurt kasu enam.

Vaidleks siinkohal ikka natukene vastu. Mida võimsam kaliiber seda rohkem ta kompenseerib nõrgema kaliibri kehva lasku. On ta siis 308 vs 30-06 või 30-06 vs 9,3. Lihtsalt šokk on suurem.
Teine moment: Mul on 30-06 ja sõbral 308. Mõlemad ostsime Stalone sumpsid. Mina lae ja tema keskmise hinnaklassiga. Minu sumps võtab maha kuni 32db tema oma kuni 29db. Mina lasen tavalise moonaga, tema ülelaetud. Ehk tema 308 kuuli näitajad on enamvähem samad nagu minul. Tegime testi kui suur vahe on sumpsidel. Ei olnud vaja mingit mõõtmis aparaati lasi tema, lasin järgi, mehed kõrval ütlesid, et 30-06 on vaiksem. Tahan öelda seda, et ei saa väita kumb on parem, vaiksem, täpsem kuna väga palju on nüansse.
Kolmandaks: poodides on 30-06 vaid riismed :M ehk peaks vaatama veits kaugemale kui...
Igatahes hetkel tundus selline oma kogemuse lahtirääkimine igati vajalik :lol:
Indrek sulle lihtsalt teadmiseks, et ei ole suurt vahet, millist relva või kaliibrit eelistada. Mõtle, mis jahti soovid pidada, kellele ning mine ja võta endale see, mis kõige rohkem sobib. Isiklik kogemus Browninguga puudub, ei oska kiita ega laita aga mina vaataksin põhjanaabrite poole.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Välek »

Indrek_I kirjutas:
Välek kirjutas:Ehk oli müüjal jõulustress, muidu oma kogemustest on jahipauna müüjad üsna jutukad, noh, nii peabki olema, kui müüa tahad.

No just, kui müüa tahad, siis müü. Ma tulin sealt tulema tundega, et mees ei müü.

Seda ma küll ei väitnud, et müüja peaks taidlemisega tegelema. Vastasel juhul sarnaneks olukord filmile "jutustus tõelisest inimesest", kus läbilastud jalgadega piloot tantsis naeratades kasatšokki. Pärast tantsu minestas agooniast, aga publikule meeldis.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Fakt on see, et kuni keegi leiutab sellise kaliibri, mille kohta ütlevad kõik jahimehed ühest suust, et voh see on õige asi, jäävad kehtima ütlused "kellele ema, kellele tütar", "arvamus on nagu p*rse - igaühel oma", "iga l*ts kiidab oma v*ttu" jne.
Iseenesest võib püss ka .308 olla, praegugi on mul selline venelane LOS-4. Aga minu arvamus on, et .30-06-l on ikkagi litti rohkem taga, kitse vb lõhub liiga ära küll, kuid seda saab vast moonavalikuga korrigeerida. Mingid ülelaadimised mulle ei meeldi, ma kasutan ikkagi tehasemoona. Ja kui ei saagi moonavalikuga korrigeerida, siis mul on veel variante kapis ruumi teha / tegelikult mahub üks veel ära ka - .223-d jne ei saa maamuna pealt otsa.
Keeret tahan ma pigem suudmekompensaatori pärast, naine läheb ka kooli, tal vast lihtsam sellega lasta. Sumps pole nii tähtis - ajus mulle meeldib, kui käib ikka pauk. Esiteks motiveerib see ajajaid ja teiseks teavad ka kohe teised kütid, et nüüd läks actioniks. Samas individuaaljahis võib ka sumps olla. Meeldiks ikkagi tehasekeere - siis suht kindel, et pole p... keeratud. Niipalju siis kaliibrivalikust ja keermest.
Küsimus oli pigem Browningu kui tootja kohta. Või oleks mõistlikum nt Sako poole vaadata? Need 3+k maksvad relvad on minu silmis natuke üle hinnatud. Ja päris CZ ka ikkagi ostma ei lähe - see võibki pigem tulevikus väiksema kalbiibriga olla, mitte põhirelvaks.
Müüja osas vb reageerisin üle, kuid ma ei lähe ju saia ostma, vaid relva vb aastakümneteks - seega võiks natuke tutvustada ikka asja :)
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Oxoma »

Kompensaatorit küll ei soovita, eriti naisterahva õrnale kõrvale. See keerab kohe kuulmise tuksi, eluaegne tinnitus garanteeritud.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Oxoma kirjutas:Kompensaatorit küll ei soovita, eriti naisterahva õrnale kõrvale. See keerab kohe kuulmise tuksi, eluaegne tinnitus garanteeritud.

Kõrvaklapid on sellejaoks.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Andrus Michelis »

See auguga kaba, see kas meeldib või ei meeldi. Kiireks ümberlaadimiseks ei pruugi just parim lahendus olla.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Oxoma »

Tegelikult on sellel relval lausa põhimõtteline viga sees - kaitseriiv on sellel püssil lae peal (nagu vene jahipüssidel) ja selle mahalükkamine enne lasku käib ju pöidlaga, aga pöial on pistetud läbi kaba augu...
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Andrus Michelis kirjutas:See auguga kaba, see kas meeldib või ei meeldi. Kiireks ümberlaadimiseks ei pruugi just parim lahendus olla.

No see on ka selline asi, et ega sa ei pea seda pöialt sinna auku pistma.
Mis see HAENEL JÄGER 10 endast kujutab?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Välek »

Indrek_I kirjutas:Aga minu arvamus on, et .30-06-l on ikkagi litti rohkem taga.

. Milline on visioon jahipidamise erinevuses 308 versus 30.06 ? Mis muutub paremaks? Lihtsalt otsuse alus pakub huvi. Ehk siis teisisõnu, mis muutused toob 30.06 rohkem litti võrreldes 308 jahi- või laskepraltikasse?
Indrek_I
Postitusi: 83
Liitunud: L Okt 20, 2007 7:17 pm

Re: Browning X-Bolt Hunter Eclipse .30-06

Postitus Postitas Indrek_I »

Välek kirjutas:
Indrek_I kirjutas:Aga minu arvamus on, et .30-06-l on ikkagi litti rohkem taga.

. Milline on visioon jahipidamise erinevuses 308 versus 30.06 ? Mis muutub paremaks? Lihtsalt otsuse alus pakub huvi. Ehk siis teisisõnu, mis muutused toob 30.06 rohkem litti võrreldes 308 jahi- või laskepraltikasse?

Ega mul polegi midagi asjalikku öelda, käisin täna haapsalus ja pärnus mööda poode, käib .308 ka.
See X-Bolt sai ka järgi katsutud, Jahipaunas 30-06 ja Artemises .308 varmint. Meeldis ja ei meeldinud ka - pöialt auku ei pane, on suht ebamugav, paned pöidla auku, siis nagu siin juba mainiti, kaitseriivi lülitus on lollakas. Õlga iseenesest istus, varmint rauaga oli raskevõitu. Ju olen nõrk, aga ei viitsi metsas tassida ka seda raudkangi.

Jahipaunas oli üks Steyr Mannlicher, mis kätte ja õlga nagu istus, aga keeret pold ja raud ka pold päris sile silinder, vaid väljas ka nö vindid. Kas siuke üldse pinki võetakse, et keere sisse teha? Muidugi müüja jutu järgi on see seal 3,5a ka seisnud - sellel on ka põhjus äkki?

Haenelil ei jookse lukud hästi, kui kiirelt ümber vaja laadida, võib takerduda.

Sai vaadatud ka Browning Maral Nordic-ut https://artemis24.ee/tooted/jahindus/re ... c-cal30-06
Pildi peal tundub äge, reaalselt kätte võttes ikka paras plastkärakas, kaitseriivi lükka mingi 3 senti ja ilgelt raskelt maha. See otselaadimine ei tundunud ka hea mõte, vaatasid relva alla, paistis sealt hunnik peenmehaanikat. Kui nüüd koeraga metsas käies sinna midagi satub, siis palju õnne. Müüja sõnul muud ei juhtu midagi, lihtsalt pauku ei tee. No aitäh. Mul oli minnes raha kaasas, et see -15% soodukaga ära osta ja siis soetusluba ootama jääda, aga raha jäi alles. Soodukas on kuni 24.12, aga no kui küsida, küll nad hiljem ka selle sooduka annavad.

Käin siis veel Tallinna poed ka läbi, Sako, Tikka ja matkatarvetes pakutavad ka vaja üle vaadata.
Vasta