koera gps

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas pktaks »

Oh, minule pole tarvis selgitada ;) kasutan ise oma penidega Astrot ja kuigi on olnud pakkumisi ka teistele variantidele, siis tänaseni olen veel jätkuvalt Astro usku. Niikaua, kuniks need mobiilsidel tuginevad gepsud ei kasuta glonassi lisaks, ei näe ma neil pointi. Jah, B-barkil on viimatimainitu olemas ja toimib. Eks kui tekib vajadus kaugemale kui 4 km nägevale gepsule, siis peab lihtsalt enda jaoks info olemas olema.
Huntloci suurimaks miinuseks pean ikkagi siiani seda, et tugineb ta vaid gps ja mobiililevile, kuid on piirkondi, kus mobiililevi lihtsalt ei ole.
Minu eelnevat kommentaari võtke siis sedapidi, et enne kritiseerimist võiks asja teise mätta otsast ka vaadata.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas GC »

pktaks kirjutas:Vastuseks kahele viimasele kritiseerijale.
Need, kellel koerad ehk tõepoolest käivad max 200m omanikust eemal ja siis tagasi, ei leiagi gepsule vajadust. Nii ka näiteks koerad, keda lastakse ehk paar korda hooajal metsa.
Kui aga koer teeb jahti iga nv, jahipäev on keskmiselt 15+ km ja lisaks sellele ka aktiivne järelotsing haavatud ulukitele, siis ilmselt ei saagi need esimeste koerte omanikud aru, milleks gps olemas on.
PS: vanasti saadi ka ilma autode ja raadiosaatjateta hakkama, eeldatavasti ei kasuta kumbki teist ka neid mõttetuid vidinaid. Arvutist ja internetist ei tasu vist rääkidagi, neid ei peaks ju ka kasutama... ;)



Oi, vabandust!
Otsige pealegi seda levi seal metsas edasi,
mina keskendun ikka muule!
koos koeraga
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: koera gps

Postitus Postitas Välek »

GC kirjutas:

Oi, vabandust!
Otsige pealegi seda levi seal metsas edasi,
mina keskendun ikka muule!

Vast 25 aastat koeraga metsas käinud. Pimeda õnne peale rabeles koer vasktraadist silmused puruks 90 datel.
Tõenäoliselt tuleb igal koeral 1 kord elus ette 50/50 juhus elu ja surma vahel, kus kaalukeeleks võib saada asukohamääramine.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ärge uuel aastal kohe nii ägedaks minge! :) Eks seda jahti ole enamus pidanud nii- ja naasugustes tingimustes. Vana tõde ,et vanasti oli rohi rohelisem ja "minu isal on ikka pikem". Ise kasutan ka ikka Astrot . Minu kogemuselt annab autoantenni kasutamine 1-2km lisa levi,(ka sellest jääb vahel vajaka) sellest Astro külge pikast antennist nagu pole mina erilist tolku tajunud. Aga kui keegi kasutab muid paremaid vahendeid siis miks mitte. Aeg ju läheb ja uued lahendused tulevad peale ja keegi ei sunni ju siiani (õnneks) midagi peale! Meie jahimaadel leiab tavaliselt ikka koera asukoha lõpuks ülesse ,aga kui kell on juba üle südaöö ja sõbrad jahikaaslased ammu norskavad ,pead sina ikka koera haukumist kuulama/jälgima ….. ja kuklas on mõte ,et kas susi on lähedal, kas hommikuks patareid jagub, kas koer on veel elus. Vot siis ei aita küll mingi Astro ,ega huntloc……..no ei oska mina koera nii kasvatada ,et vilistad ja tuleb :)
Uri
Postitusi: 54
Liitunud: E Nov 01, 2010 6:17 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas Uri »

Välek kirjutas:
GC kirjutas:

Oi, vabandust!
Otsige pealegi seda levi seal metsas edasi,
mina keskendun ikka muule!

Vast 25 aastat koeraga metsas käinud. Pimeda õnne peale rabeles koer vasktraadist silmused puruks 90 datel.
Tõenäoliselt tuleb igal koeral 1 kord elus ette 50/50 juhus elu ja surma vahel, kus kaalukeeleks võib saada asukohamääramine.

Olen ka omajagu saanud vaielda inimestega kes peavad GPSi kasutajaid mugavateks, laiskadeks ja ainult laskmise peal väljas olevateks inimesteks. Kaks näidet kuidas otseselt GPS on minu koera päästnud 50/50 või 100/0 olukorrast:
1) Eelmisel hooajal läks koer üle suure magistraalkraavi naabrimeeste maale koos põdraga, põtra lasti aga kehvasti. Olles 2 kilomeetrit võõral maal ja üle 1,5 km lähimast teest jäi ta esikäpaga taldrikraudadesse. Poleks ilma GPS abita osanud esiteks sinna minna otsima ja teiseks on naabrimeeste maa niikuinii võõras. Olgu öeldud, et pean jahti ühes kõige metsasemas piirkonnas ja seega lootus ette sõita või see, et keegi kuuleb/näeb on õrn.
2) See aasta läks koer samuti põdraga soo peale, selleks hetkeks kui oma töö lõpetas oli ta üle 5km sügaval soos ühe soosaare peal ja väljas oli juba ligi 1,5 täiesti kottpime ja seda sood jätkus temast edasi veel üle 10-15km linnulennult.

Kui nüüd keegi tahab väita, et õige koer ei tohigi minna sinust üle X meetri kaugusele siis see jäägu tema isiklikuks arvamuseks. Minu eesmärk on vähemalt vigastatud põder kätte saada ja ei ole veel keegi mulle õpetanud head viisi kuidas rääkida koerte keelt ja talle selgeks teha, et ta nii kaugele ei läheks.
spionts
Postitusi: 10
Liitunud: K Mär 01, 2006 8:38 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas spionts »

Eks vanasti ikka peeti jahti koertega ja polnud gpse, eks neid kadus ka omajagu :wink:

Kaovad ka praegu koos gpsidega mil levi kef.
Asjata eikasuta suurtes maetsa masiivides Garmini vennad lisa gpse :wink:

Minukoera ema ja vanem õde jäid kunagi halva levitõttu metsa ööseks, pikkemal otsimisel saadi järgmine päev kätte ainult Garmini kaelarihmad aukudega, hundid.

Korra eijõudnud põrsast kinni hoida ja läks põrsaga jõkke, põrsas sai välja kuid tema mitte.
Õnneks oli ujumisvest seljas ja korralik gps mille abil sai talle appi minna.


Peale Ultracomi äralõhkumist anti mulle katsetada ja katsetada Astro 320, tekkib ainult palju küsimusi, vahest kahtlen kas katki, et levi ainult 1.5km.

Viimane põdrajaht, hundid metsas, koer kadunud.
Laupäevane seajaht, koer kadunud kas läks seaga jõepoole, kas sai jääpeale.
2a tagasi uppus seal suur kesik ära, jäljed läksid jõkke, kuid välja eitulnud, ainult koer jooksis mööda jääserva edasi tagasi.


Koera täpne asukoht ülioluline, jahi tõhususe ja sõbra abivajamisel abistamisel.

Minuarust läheb asi ainult hullemaks, huntide arvukus kasvab limiidid väiksed.
Põdrajahi ajal oli ainult kolm nädalavahetust kui hunte eitulnud metsast välja või einähtud.

Sügisel eilähe koer ennem metsa kui kindlustus peal ja praegune võitlusvest seljas.


Otsin siiani uut gpsi lahendust vanale mis puruks läks, koera täpne asukoht ülioluline tema turvalisuse ja omaniku meelerahu jaoks.
Alati tahaks sõpra ju aidata niipalju kui võimalik, kuid kui tema asukoht puudulik või teadmatta on see raske ju.


Katsetame praegu üht Hiinakat, uskumattult odav ja korralikk tundub olema, kuid katsetame veel.



Uri, mis gpsi sina kasutad oma koeral?
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas atshunter »

Minu arust on ultrapoint parim lahendus sest saab jälgida ka sõprade koeri kes toimetavad sadade kilomeetrite kaugusel.
Ja enamasti igal jahimehel on nutitelefon tänapäeval taskus, kütiliinis palju huvitavam olla kui näed teiste jahimeeste ja koera asukohta.
Kasutan seadmes travel simkaarti ( https://shop.tracker.fi/tr_fi/travelsim.html ) ja pole leviga veel kunagi hätta jäänud. Travel simkaartil on 2 operaatorit ja automaatselt valib tugevama levi ning on väga odav.
spionts
Postitusi: 10
Liitunud: K Mär 01, 2006 8:38 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas spionts »

Leviga pole probleeme olnud Ultracomiga.

Korpus pisut nõrga võitu, enne ärakaotamist olid juba ennem mõrad sees.
Võipolla oli plastik rabedaks läinud, vanust ka oli juba 7a, vihma ja külma saanud aga toimis vägahästi.

Tänan selle sim kaardi lahenduse eest, seda tuleks täitsa mõelda :)
Manused
GPS1.jpg
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas atshunter »

Paljudel ultracomi ametlikel edasimüüjatel on võimalus et kui saadad oma rihma hooldusesse saad poest teise rihma kasutamiseks.
On müügil ka väike remodikomplekt , mis sisaldab kruve jne. Enda omal õnnestus kohe esimesel korral kruvi puruks keerata.
Mis puutub korpusesse siis selle vahetamine hoolduses maksab minu arust 35.-
spionts
Postitusi: 10
Liitunud: K Mär 01, 2006 8:38 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas spionts »

Kahjuks pole sellel gpsi korpusel midagi parandada :(
Jooksis puru süsteemi ülemise otsa, antenni, sim kaart, leed tuled ja elektroonika, kõik kadusid jäljetult.
Alles jäi ainult akkude hoidik ja 2 juhet.
Nädalapärast oli seal noorendikus giljotiin üle käinud ja hakke välja veetud.

Mõistlik oleks olnud võtta Ultracomi omadega ühendust, kui esimesed mõrad ilmnesid, omavigadest on ikka kõigeparem õpida :?
Manused
IMG_2806.jpeg
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas MLP »

spionts kirjutas:Kahjuks pole sellel gpsi korpusel midagi parandada :(
Jooksis puru süsteemi ülemise otsa, antenni, sim kaart, leed tuled ja elektroonika, kõik kadusid jäljetult.
Alles jäi ainult akkude hoidik ja 2 juhet.
Nädalapärast oli seal noorendikus giljotiin üle käinud ja hakke välja veetud.

Mõistlik oleks olnud võtta Ultracomi omadega ühendust, kui esimesed mõrad ilmnesid, omavigadest on ikka kõigeparem õpida :?

Lihtsalt huvitav oleks teada mis sellest koerast alles jääb kui näiteks seakihv selle jõulupuu vahele kuskile kinni jääb?!
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: koera gps

Postitus Postitas sooviku »

Ma mõtlen ,et üle ei maksa ka,suures hundihirmus,pingutada.Kümme gepsu kaelas,raudrüü seljas :M ,kujutage ise ette ,kui lihtne sellise varustusega tihedas toomingavõsas sea eest ära hüpata on.Ma ostsin oma koerale ururadari,et lihtsam kaevata aga ikka jätan Garminiga koos kaela panemata ja teen mullatöid hääle järgi.Ei kujuta ette,kui katkise koera ma urust kätte saaks,kui tal oleks veel vest ka seljas.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta