Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Jälle üks näide sellest,kui conibear ei tapa.Osa lõkse on mul tööle mineku tee ääres.Hommikul vaatasin juba kaugelt,et pulk oli maha kukkunud,järelikult sees.Juurde minnes aga oli pilt selline,et võttis kiruma :evil: .Kast lahti ja rauad läinud.Kastiks on seal nn. Balodise puur,mis käib pooleks lahti.Esimene mõte muidugi,et üks k.... on rauad pihta pannud.Lumekirme oli küll nigel aga nii palju sai aru,et inimese jälgi polnud.Siis mõtlesin,äkki mõni rebane lõhkus puuri lahti ja jäi käppapidi raudadesse.Tiirutasin ümberringi aga ei midagi.Päeval,tööl olles,ei andnud hing rahu ja õhtul otsustasin igaks juhuks Britaga kontrollima minna.Peni sahmis lõksu juures ringi ja lõpuks põrutas sirgelt minema.Ei läinudki kaua,kui kuulsin nugise kriuksatust.Üles leidis,suur isanugis,64cm :D .Gps näitas üle 200 meetri.Ei mõista,kuidas suutis see loom minna nii kaugele ja veel elus olla vähemalt 10 tundi.Rauad olid kinni nii nagu peab.Samast kastist,samade raudadega sain novembris ka nugise (eelmine pilt) ja siis surmasid küll.Aga koerale andsin õhtul kotletti :) .
Manused
Brita leitud nugis.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Mul üks tuttav soovitas samal põhjusel selle balodise kasti kas või kokku siduda, et minema ei jalutaks.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kaos
Postitusi: 69
Liitunud: R Okt 07, 2016 3:44 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kaos »

Tubli Brita, leidis üles kiirelt. :)


sooviku kirjutas:Jälle üks näide sellest,kui conibear ei tapa.Osa lõkse on mul tööle mineku tee ääres.Hommikul vaatasin juba kaugelt,et pulk oli maha kukkunud,järelikult sees.Juurde minnes aga oli pilt selline,et võttis kiruma :evil: .Kast lahti ja rauad läinud.Kastiks on seal nn. Balodise puur,mis käib pooleks lahti.Esimene mõte muidugi,et üks k.... on rauad pihta pannud.Lumekirme oli küll nigel aga nii palju sai aru,et inimese jälgi polnud.Siis mõtlesin,äkki mõni rebane lõhkus puuri lahti ja jäi käppapidi raudadesse.Tiirutasin ümberringi aga ei midagi.Päeval,tööl olles,ei andnud hing rahu ja õhtul otsustasin igaks juhuks Britaga kontrollima minna.Peni sahmis lõksu juures ringi ja lõpuks põrutas sirgelt minema.Ei läinudki kaua,kui kuulsin nugise kriuksatust.Üles leidis,suur isanugis,64cm :D .Gps näitas üle 200 meetri.Ei mõista,kuidas suutis see loom minna nii kaugele ja veel elus olla vähemalt 10 tundi.Rauad olid kinni nii nagu peab.Samast kastist,samade raudadega sain novembris ka nugise (eelmine pilt) ja siis surmasid küll.Aga koerale andsin õhtul kotletti :) .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Mul üks tuttav soovitas samal põhjusel selle balodise kasti kas või kokku siduda, et minema ei jalutaks.


Tegelikult mul on nendele kastidele külje peale haak aretatud aga ju ta lõhkus nii kõvasti,et see ka ei pidanud.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Päris jõhker, pane või tabalukk ette.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

:D Iga aastane küsimus:Palju seekord siis nahkade eest pakutakse?Mina andsin siiani püütud karvased ära.Hea oleks teada,kas sain ka kaapida.
Naine võib olla,koer peab olema!
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kuulsin midagi 25.- :(
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

selle 25- on veel võibolla hinnad pidid väga halvad olema.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kuulsin 18.eurost,ära läksid 25-ga nugis ja 20-ga suur kährik.Ülejäänud elukad võivad julgelt sugu teha,nende kasukas kedagi ei huvita.Veel rääkis mees mingist kindlast kogusest,et üle selle osta ei tohi :M
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kuna olen mitu korda pöialtpidi lõksu vahele jäänud siis tellisin ja sain kätte sellise vidina :)Lihtne asi,võib ka ise valmis teha.
Manused
20190117_141601.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

mul ka selline vidin on mitu korda ära hoidnud vahele jäämise
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

Tartus 23 jaanuar pidi müügi päev olema nugis 25 eur ja kährik 20eur.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kes seal Tartus kokku ostab?
Naine võib olla,koer peab olema!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas karet. »

Ostis mati
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Mis on pildil valesti?
Manused
20190209_084241.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta