Sigade Aafrika katk Eestis

Põevad metsloomad mitmesuguseid haigusi ja siin saab nendest juttu teha.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sammal.habe »

Mäletan kuskilt loengult et Gruusias olla ta levima hakanud Batumi või (oli ta nüüd Poti) sadama ümbruses. Arvatakse et keegi söötis laevast toodud toidujäätmetega oma kodusigu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kakuke »

aivar00 kirjutas:... Olgu sellega kuidas on, kuid mulle jäi arusaamatuks kuidas see katk siis ikkagi levib. Et puugid, see arusaadav. Aga lihatooted - kas siis miskitpidi kuumtöötlus seda pisikut ei hävita? ...

Kui kuumtöödeldakse ikka korralikult, aga kui ei saavutata vajaliku temperatuuri liha sees, siis ikka on nakkav. Toidujäätmed kas siis metsa või kodusigadele ette ja nii ta saab seda pidi levida.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kirp »

Ametlik info: eluvõimeline kuni 56°C/70 minutes;60°C/20 minutes. Põhioht seega suitsuvorst, salami, sink (eriti kui suur tykk). Ahjupotis pikalt vaaritades vaevalt et ellu jääb. Tänagem Loojat et sihuke tõbi inimesele külge ei hüppa (vähemalt praegu mitte, aga seagripi viirus vahetas "peremeest") - muidu oleks meist enamus juba siruli ja varbad külmad.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas aivar00 »

Natuke täpsustaks: nimelt sink ja suitsuvorst - Eestis kehtiv tehnoloogia näeb ette kuumutada antud tooted sisetemperatuurini + 72. Seega ainult salaami, kotlett ja sašlõkk muidugi. Meie toiduameti esindajad tahtsid seda +72 veel kõrgemaks tõsta, kuid siis ei saaks enam mahlaseid tooteid - sellest temperatuurist kõrgemal hakkavad lihaskiud endast vett välja pressima. Muideks osades euro maades on see temperatuur ka +67 ja +68.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sooviku »

http://www.ejs.ee/laane-virumaa-jahimeh ... timismahu/

Artikkel ütleb,et Hiiumaa on ainus koht,kus katku leitud pole aga tabeli järgi on neli katkusiga maetud ja üks maha lastud :M .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas pktaks »

See ei tähenda, et nad katkus oleksid. See tähendab, et nad on SAK uuritud, järelikult on proovid olnud negatiivsed.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas honkomees »

pktaks kirjutas:See ei tähenda, et nad katkus oleksid. See tähendab, et nad on SAK uuritud, järelikult on proovid olnud negatiivsed.

Kas praegu võib veel Eestis küttida ilma SAK uuringuteta?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas sooviku »

pktaks kirjutas:See ei tähenda, et nad katkus oleksid. See tähendab, et nad on SAK uuritud, järelikult on proovid olnud negatiivsed.


:) Et siis Hiiumaal on SAK uuritud ainult viite siga?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas pktaks »

Ilmselt olen mina rumal vmt aga ma saan aru nii: esimeses rohelises osas on tavapäraselt kütitud sigade andmed, ehk lubadega kütitud. Kollases osas on surnult leitud ja SAK kahtlusega hukatud sead, kellele pole lube "väljastatud".
Kuna Hiiumaa kohta on kirjutatud, et katk sinna veel jõudnud ei ole, siis järeldan mina sellest, et ka need leitud ja kahtlaselt hukatud loomad on olnud negatiivse uuringu tulemusega, ehk puhtad.
Puhtalt minu järeldus, võibolla saan täiesti valesti asjast aru. Otseloomulikult uuritakse kõik kütitud sead ka läbi, see on vist siililegi selge.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Sigade Aafrika katk Eestis

Postitus Postitas kakuke »

Hiiu mehed võiksid tegelikult heita valgust, et kas sealseid kõiki lastud sigu ikka peab uurima?
Kunagi, kui SAKi kaart oli Eesti kohta, siis ntx saared olid sealt tsoonist väljas, kuidas nüüd, ei tea. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta