
Aga kui saan ta mullitma siis millega ma selle rihveldus osa vahelt kätte saan. Suruõhuga?
Välek kirjutas:Egas see rihvel siis nii sügav ka pole. Proovid pisut ühe asjaga, katsetad teisega. Võibolla tõmbab laki kõvaks ja
pudeneb kui jahtununa uuesti proovid. Sõltub, kuidas reageerib. Kergelt näitad tugevamat harja rihvlile. Hiljem lihvid nr 100...180 liivapaberiga rihvli ümbert laki maha, viimistluse teed nr 240 näiteks. Siis võibolla avastad, et hele pära on hoopis ägedam ja tõmbad lakast leitud värnitsaga üle.
See selline loominguline värk, nagu maal seina peal. Igal püssil oma nägu.
Välek kirjutas:Keemiaga saad ka eemaldada, huvi pärast otsisin ja leidsin sellised lakieemaldamise tooted, nagu nitromors ja wenfex super. Ehk on neid veel, vali ise sobivaim.
Pisike kirjutas:Välek kirjutas:Keemiaga saad ka eemaldada, huvi pärast otsisin ja leidsin sellised lakieemaldamise tooted, nagu nitromors ja wenfex super. Ehk on neid veel, vali ise sobivaim.
K-rautas oli ka laki eemaldit. Arvaks et prooviks sellega.
Pisike kirjutas:Matistada? Kas sa mõtled täiesti maha lihvimist või siis ainult jämedama paberiga üle (mitte maha) lihvimist. Ise mõtlen seda et kas õli jääb sinna laki põhja peale püsima et ega seal ei toimu mingisugust keemilist reaktsioon ja ei hakka koprutama? Siiski plaan lihvida kuni kogu vana lakk maas ja siis õlitada üle. Pärast vaatab kuidas jääb võib olla pärast veel vaha ka peale.
Välek kirjutas:Lakk tundub külm, lisaks libe ja eeldab stabiilset hoolitsust hea välimuse eest, nagu valget värvi sõidumasin. Tiit R, õlitamisele eelnevalt peab lakk olema eemaldatud, mitte matistatud. Lakk on nagu plastmass, mille kiht ei lase õlil puiduni jõuda.
Andrus Michelis kirjutas:Lakitud püssi õlitamiseks tuleks lakk eemaldada. Ainult matistamisest ei piisa. Läbi lakikihi õli puitu ei imendu. Laki eemaldamiseks mina oma tagasihoidliku kogemusega soovitaks lakieemaldusvahendit ja kaapimist kombineeritult. Keemia leotab laki lahti ka puidu seest. Pärast peenike paber, karukeel ja terasvill.