Salaküttimine Lääne-Virumaal

Siin siis jutud, mis täna metsas juhtus, kas uluk liigub või ei liigu - jookseb või on juba jooksnud ja muud päeva sündmused.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas aivar00 »

Su enda küsimuses ju vastus olemas- Siit loen mina välja, et kitse laskmist haavliga seadus ei keela.


Seda tegigi valesti - kuna seadus ei keela kitse laskmist sileraudse jahirelvaga haavlitega. Haavlitega aga teadaolevalt säherdust asja nagu "suuruluki laksekatse" vähemalt Eestis kehtivate seadustega ei sooritata. Ja ma ei mäleta ka, et kunagi oleks sooritatud.

Ardi: Mul on tõesti hea meel, et meie seas on foorumis selliseid asjatundjaid. Kui KKI-s järgmine tööpakkumine tuleb, kus jahinduse valdkonda inspektorit otsitakse, siis saadan selle Sulle privasse.

Võid saata kui tahad. Mul peale 30 aastat politseis töötamist pensionärina muudki teha, kui KKI-s 1000 eurot- maksud eest lolli mängida. Paku seda parem mõnele noorele, kes ennast arendada soovib ning kohtus iseenda rumaluse pärast punastada ei taha.
Seadused on täitmiseks ka ametnikule ja kui ametnik seda teha ei oska vastavalt nõuetele, siis peab minema koolipinki nühkima. Vastasel korral tuled ise siia kurtma, et sulle tehti ametniku poolt liiga.
ikka lõbusalt
Knuckles
Postitusi: 2
Liitunud: E Apr 29, 2019 7:56 am

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas Knuckles »

aivar00 kirjutas:Su enda küsimuses ju vastus olemas- Siit loen mina välja, et kitse laskmist haavliga seadus ei keela.

Seda tegigi valesti - kuna seadus ei keela kitse laskmist sileraudse jahirelvaga haavlitega. Haavlitega aga teadaolevalt säherdust asja nagu "suuruluki laksekatse" vähemalt Eestis kehtivate seadustega ei sooritata. Ja ma ei mäleta ka, et kunagi oleks sooritatud.


Selge sain. Seadus tõesti sõnastatud nii, et suuruluki laskekatse annab kütile õiguse kasutada uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit. Jälle targem, aitüma!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas TiitR »

Knuckles kirjutas:
Beretta kirjutas:Ardi. Kui sa viitsiks lugeda Riigiteatajast jahinduse kohta käivaid kohtulahendeid, siis on see üks suur ametnike ennast lolliks tegemise lugu. Mõne puhul võtab lausa sõnatuks, kui loll ametnik võib olla. Meenub üks, kus ametnik kirjutas sileraudsega haavlilaenguga kitse küttinud mehele trahvimääruse kuna mehel ei olnud suuruluki laskekatse tehtud.


Mida antud näitel ametnik valesti tegi? Jahiseaduse §26 lõige 4 ütleb, et põtra, pruunkaru, punahirve, metssiga ja hallhüljest võib tulistada ainult kuuliga. Siit loen mina välja, et kitse laskmist haavliga seadus ei keela.

Minu teada kitse veel väikeulukiks kuulutatud?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas aivar00 »

Tiit aga kus on kirjas, et väikeulukit peab küttima ainult haavlitega?
Aga kas peaks kitse väikeulukiks märkima - see iseküsimus seadusandjale. Kits on kirjas suurulukina. Jahiseaduses selgelt kirjas, et kitse võib küttida lisaks kuulile ka haavlitega. See on seadusandja poolt jahimeestele tehtud kitse küttimise erisus. Ehk siis juriidiliselt edasi minnes kuna suurukikatset sooritatakse ainult kuuliga, ei pea kitse küttimiseks haavlitega olema jahimehel sooritatud suuruluki laskekatse. Kui jahimees aga kütib kitse sileraudse jahipüssiga sisestades padrunipessa laetud padruni kuuliga peab tal olema tehtud kogu komplekt.

Sama erisuse alla lähevad meil kirjas olevatest suurulukitest veel hunt ja ilves. Neid võid ka küttida haavlitega.
ikka lõbusalt
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas VR »

vajutades pildile - alates 0:48
üks foorumi liige (Knuckles) ka juures, ainult sellise uue asja teada saamiseks

Pilt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas TiitR »

aivar00 kirjutas:Tiit aga kus on kirjas, et väikeulukit peab küttima ainult haavlitega?
Aga kas peaks kitse väikeulukiks märkima - see iseküsimus seadusandjale. Kits on kirjas suurulukina. Jahiseaduses selgelt kirjas, et kitse võib küttida lisaks kuulile ka haavlitega. See on seadusandja poolt jahimeestele tehtud kitse küttimise erisus. Ehk siis juriidiliselt edasi minnes kuna suurukikatset sooritatakse ainult kuuliga, ei pea kitse küttimiseks haavlitega olema jahimehel sooritatud suuruluki laskekatse. Kui jahimees aga kütib kitse sileraudse jahipüssiga sisestades padrunipessa laetud padruni kuuliga peab tal olema tehtud kogu komplekt.

Sama erisuse alla lähevad meil kirjas olevatest suurulukitest veel hunt ja ilves. Neid võid ka küttida haavlitega.

Näh. Jutt polegi ju hetkel selles, kas suurulukit võib küttida haavlitega, vaid jahimehel puudus suuruluki laskekatse ja metskits on siiani veel suuruluk.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas VR »

TiitR kirjutas:Näh. Jutt polegi ju hetkel selles, kas suurulukit võib küttida haavlitega, vaid jahimehel puudus suuruluki laskekatse ja metskits on siiani veel suuruluk.
Ok, teeme punaselt, kui ikka ei aita siis järgmine postitus tuleb puust :wink:
Hunt, ilves ja metskits on suurulukid, aga neid kolme võib küttida ka haavlilaenguga.
No siis oleks tõesti korrektne seadusesse kirjutada, et tegemist on kuulilaskekatsega suurulukile. Sest väikeulukit võid ka kuuliga lasta - ilma laskekatseta. Vähe sellest - laskekatse on nõutav, juba hetkel kui laed jahirelva suurulukijahil kuuliga laetud padruniga!
Teisi suurulukeid paraku haavliga lasta kuidagi ei tohi ja seetõttu pole ilma dokumendita ka kütina sinna asja. No ma lihtsamalt ei oska...
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas duma »

TiitR kirjutas:
aivar00 kirjutas:Tiit aga kus on kirjas, et väikeulukit peab küttima ainult haavlitega?
Aga kas peaks kitse väikeulukiks märkima - see iseküsimus seadusandjale. Kits on kirjas suurulukina. Jahiseaduses selgelt kirjas, et kitse võib küttida lisaks kuulile ka haavlitega. See on seadusandja poolt jahimeestele tehtud kitse küttimise erisus. Ehk siis juriidiliselt edasi minnes kuna suurukikatset sooritatakse ainult kuuliga, ei pea kitse küttimiseks haavlitega olema jahimehel sooritatud suuruluki laskekatse. Kui jahimees aga kütib kitse sileraudse jahipüssiga sisestades padrunipessa laetud padruni kuuliga peab tal olema tehtud kogu komplekt.

Sama erisuse alla lähevad meil kirjas olevatest suurulukitest veel hunt ja ilves. Neid võid ka küttida haavlitega.

Näh. Jutt polegi ju hetkel selles, kas suurulukit võib küttida haavlitega, vaid jahimehel puudus suuruluki laskekatse ja metskits on siiani veel suuruluk.

väljavõte RK lahendist.
9. Jahiseaduse § 581 (Jahipidamine jahiloata, jahikoerapassita ja suuruluki laskekatse tunnistuseta) objektiivsed tunnused seisnevad jahipidamises jahiloata, jahikoeraga jahikoerapassita või osalemises suurulukijahil kütina, kasutades uluki laskmiseks jahipüssikuuliga laetud padrunit ja omamata selleks suuruluki laskekatse tunnistust. Seega on menetlusaluse isiku karistamine viimati märgitud koosseisulise alternatiivi puhul võimalik siis, kui üheaegselt tuvastatakse järgmised asjaolud: suurulukijahil kütina osalemine, jahipüssikuuliga laetud padruni kasutamine ja suuruluki laskekatse tunnistuse puudumine.

täislahend: https://www.riigikohus.ee/et/lahendid?a ... -1-1-75-10
duo on parem
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas Beretta »

Braavo. VR! Vast ei pea puust tegema. Kui sellest ka aru ei saa, siis.... Aga asi on tõsine, meie jahimeeste sääduse tundmine on samast klassist inspektorite omaga.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas TiitR »

Ok mehed.
Üritan küll lapse tänase täisealise saamise kõrvalt (b) asjast sotti saada, kuid kas saan õigesti aru? Et kuigi metskitse näol on, kehtiva jahiseadusega, tegu suurulukiga, siis kuna suurulukikatse eeldab kuuliga laskekatset, et siis haavliga võib seda suurulukit ilma suurulukikatseta küttida?
Sry, et pasundan, kuid omal sellist olukorda pole veel pähe tulnud, ega vaja olnud, seega juurdlengi.

P.S Villem (VR), kirjutasin sulle PS-i (seoses ikkagi selle mittetoimiva jaama akuga :? ).
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas VR »

TiitR kirjutas:P.S Villem (VR), kirjutasin sulle PS-i (seoses ikkagi selle mittetoimiva jaama akuga :? ).
Nägin.
Nüüd juba vastatud ka.
Foorumist ka siis parimad soovid papale - ikkagi nüüd võsuke vastutab ise oma tükkide eest ja vanemal koorem kergem :wink:
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas TiitR »

VR kirjutas:Foorumist ka siis parimad soovid papale - ikkagi nüüd võsuke vastutab ise oma tükkide eest ja vanemal koorem kergem :wink:

(y)
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas H:Owl »

duma kirjutas:
Seega on menetlusaluse isiku karistamine viimati märgitud koosseisulise alternatiivi puhul võimalik siis, kui üheaegselt tuvastatakse järgmised asjaolud: suurulukijahil kütina osalemine, jahipüssikuuliga laetud padruni kasutamine ja suuruluki laskekatse tunnistuse puudumine.

OK.Teeme asja (teoreetiliselt) veel huvitavamaks. Oletame, et laen oma eestlaetava vintpüssi (registreeritud jahirelvana) kuuliga, kuid mitte padruniga, osalen suuruluki jahis kütina. Kas suuruluki laskekatse tunnistuse puudumine oleks karistatav?
Viimati muutis H:Owl, N Mai 02, 2019 1:18 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas pktaks »

Lisan juurde:
suurulukijahil kütina osalemine, jahipüssikuuliga laetud padruni kasutamine ja suuruluki laskekatse tunnistuse puudumine.


Aga kui ma olen suurulukijahis ajajate nimekirjas ja mul on kaasas püss (ajus) ja puudub suuruluki laskekatse? :D
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Salaküttimine Lääne-Virumaal

Postitus Postitas Välek »

pktaks kirjutas:Lisan juurde:
suurulukijahil kütina osalemine, jahipüssikuuliga laetud padruni kasutamine ja suuruluki laskekatse tunnistuse puudumine.


Aga kui ma olen suurulukijahis ajajate nimekirjas ja mul on kaasas püss (ajus) ja puudub suuruluki laskekatse? :D

No püss võib ju ajus kaasas olla ka kähriku laskmiseks koera eest. Kui kuuli rauda ei topi ja põtra kummuli ei aja, pole vast pretensioone võimalik esitada.
Vasta