Väikekiskjad

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
maido
Postitusi: 66
Liitunud: T Veebr 26, 2013 8:45 am

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas maido »

Kus nugis on :shock:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Kuidagi kinni kiilunud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

kakuke kirjutas:Kuidagi kinni kiilunud?


Huvitav jah.Ei tea,kas vedrud hakkavad ära surema,samas nad väga kerged ei ole. :M Kast oli tühjaks söödud,päästik lahti ja rauad polnud kinni läinud.Jälgi kõik kohad täis,ega ta järgmine kord tea oodata,et nii lihtsalt pääseb :)
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Oxoma »

Tundub, et kährik on ka sulaga liikuma hakanud. Mul oli puuris kraapimas käidud, aga kinni polnud see sinna sadanud lume tõttu läinud.
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas kakuke »

Teine kord tikuvad need vedru aasad, üle millede rauad lähevad, ka kinni kiiluma süsteemi. Mälu järgi räägin, et vist oli seal ka mingi keevitus peal, mida võis palju olla. Osasid vinnastedes on tunda, et nagu krõks krõks üle takistuse tulevad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Teeme lõksupüügi välisel ajal natuke juttu ka lõksupüügist.Nimelt kastide-raudade külge jahitunnistuse numbri riputamisest.Siiani olen mina kirjutanud cd markeriga plastmassist lipakate peale ja need kasti külge löönud.Mõtlesin,et tegelikult võiks see number olla raudade küljes.Kunagi oli koertel registreerimisnumber sellise alumiiniumist latakaga kaelarihma küljes.Kui selline metalli löödud number traadiga lõksu külge riputada oleks see igavene.Äkki leidub siin mõni mees,kes oskab juhatada kust saab stantsimiseks numbriraudasid ja siis ka mingeid alumiinium litakaid.Või siis äkki keegi teeb teenust :wink: ?
Naine võib olla,koer peab olema!
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas klem »

sooviku kirjutas:Nimelt kastide-raudade külge jahitunnistuse numbri riputamisest.Siiani olen mina kirjutanud cd markeriga plastmassist lipakate peale ja need kasti külge löönud.Mõtlesin,et tegelikult võiks see number olla raudade küljes.Kunagi oli koertel registreerimisnumber sellise alumiiniumist latakaga kaelarihma küljes.Kui selline metalli löödud number traadiga lõksu külge riputada oleks see igavene.Äkki leidub siin mõni mees,kes oskab juhatada kust saab stantsimiseks numbriraudasid ja siis ka mingeid alumiinium litakaid.Või siis äkki keegi teeb teenust :wink: ?


Kas on mõtet? Luba ju vahetub, järelikult number ka muutub. Mina olen ribaprinteriga (midagi sellist http://www.elbest.ee/?sisu=toode&cat_id ... =0&id=8321) trükkinud kleebisribale, mis on ka vees ridaõnge küljes ilusti vastu pidanud. Neid kleebisribasid on saada igale maitsele ja mugav kleepida ümber raua nt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

klem kirjutas:Kas on mõtet?


Jahitunnistus kehtib ju 10 aastat. :M tea,kas must selleks ajaks enam lõksupüüdjat ongi.Loomulikult,kui asi liiga kalliks läheb siis pole mõtet.Ümber raua ei hakka see number silma.Raua küljes rippuv embleem on kohe näha ja toimib ka peibutisena.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas Ain Aavik »

sooviku kirjutas:.Äkki leidub siin mõni mees,kes oskab juhatada kust saab stantsimiseks numbriraudasid ja siis ka mingeid alumiinium litakaid.Või siis äkki keegi teeb teenust :wink: ?


Viimati sai nähtud tööriistamarketis

https://www.tooriistamarket.ee/et/numbrirauad-6mm
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Sain mis tahtsin :) Plekid romulast,numbrirauad Härmast.
Manused
20190717_110121.jpg
20190717_110024.jpg
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aivar00 »

Üks väikekiskja on endale lehtri kaela saanud - kas juhtus midagi või teed profülaktikat -et koer urgu ei läheks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

Kahtlustan ilvest.Selline mulje nagu oleks tagant poolt käpaga äsatud,kriips saba peal ja see kutsika tegemise koht lõhki lõigatud.
Naine võib olla,koer peab olema!
ruudim
Postitusi: 12
Liitunud: P Jaan 31, 2016 1:56 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas ruudim »

Kasutasin hooajal 2017-2018 a samuti raudade küljes metalllipikuid.Aga sain ka aru et läikivad lippikud tõmbasid ligi nii nelja ja kahejalgseid rohelisi.5O-Rauast haitusd 12,osa olid veel kinnilastud ja laste mänguasjad vahele torgatud.2018-2019 hooajal paigaldasin kastidele tumerohelised keeratavad purgi kaaned kuhu märkisin musta markeriga oma andmed.Kui hooaja lõppetasin siis kadu oli karu 3 lõhutud kasti aga rauad olid 5 m raaduses maas.Tahan selle jutuga öelda et mlda läikivamd ja tuule käes liikvad lpikud on kahejalgsete huvi orbiidis.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas sooviku »

ruudim kirjutas:5O-Rauast haitusd 12,osa olid veel kinnilastud ja laste mänguasjad vahele torgatud.


Tundub,et sa püüad kuskil asula lähedal,et lapsed käivad lõksude kallal.Eks minulgi ole aegade jooksul püüniseid virutatud ja mingid elukad on lõhkunud.Eelmine talv läks kolm tükki rändama ja just majade lähedalt.Ühe lõhkus üks metsaomanik ära.Läikivat ja lehvivat polnud ühegi lõksu juures nii,et pole vahet.Kus inimesi,seal ka mingi protsent jobusid :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: Väikekiskjad

Postitus Postitas aberukk »

Ma omal tegin vanast alumiinium plekist ja lõin naeltega püüri külge et ei roostetaks ,eitekitaks mingeid võõraid helisid ja ei paistaks väga silma.Suurel metall puuril sidusin ka mõlemast otsast numbriplaadi kinni et ei koliseks.
Vasta