Hundist ja Kaurist

Siia paluks filosofeerivad väljaütlemised,mis ehk kaasaegsetele mõistmatud ja tulevikus arusaamist leiavad.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas Ain Aavik »

aadu kadakas kirjutas:Schultsi koeraga juhtunu võis Kübarsepp kokku lausega: “Siin ei ole midagi
iseäralikku.” Pealegi on eksperdi sõnutsi rünnaku asjaolud ebaselged. Pole teada, kui
kaugel koer täpselt peremehest oli, ega noor ja uudishimulik koer võinud huntides
mängukaaslasi näha, kas soed proovisid kaitsta kutsikaid või nägid koeras
konkurenti.
Hundiuurija hinnangul oli see sisuliselt jahiolukord, sest lõastamata jahikoer jooksis
metsas ringi. Hundirünnakuid esineb aga Kübarsepa jutu järgi Eestis ülivähe. “Näiteks
Soomes on hundid rünnanud sel aastal umbes 50 koera,” võrdles ta.


Kui Kübarsepp on juba taksiteemas sedavõrd pädev, siis hunditeemas on tal kahtlemata must vöö.
Et siis nagu päriselt? Taks võis näha huntides mängukaaslasi :D . Meil tehakse igasugu ministeeriume, aga ilmselt oleks meil vaja valeinfo ja lolluse vastu võitlemise ministeeriumi.
Ja panna keskendumata erinevale statistikale Soome ja Eesti võrdlusesse on täiesti kohatu.
Manused
72372756_704985946652073_2334957681980211200_o.jpg
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas unt »

Ülo Vooglaiu mõttetera on muidugi asjakohane. Aga mitte selles teemas ja nende meeste puhul, kellele selles teemas nii palju tähelepanu on pööratud. Need mehed pole kindlasti tundmatud, nende tegevus ei ole varjatud ja nende tegudel on eesmärk ja ka tagajärg. Ja seda täiesti teadlikult! Et natukenegi mõista, peab natukenegi asjale kaasa mõtlema ja natukenegi asjast aru saama. Kui ei saa, siis pole midagi teha. Paha on see, et kui asjast aru ei saa, siis ei saa ka väidelda. Kui asjast aru saada, siis ei pea ilkuma, siis saab väidelda. Jätke selline tekstist väljarebitud katkete esitamine poliitikutele ja nende arvustajatele. Ja neid täna meie ümber on :wink: :mrgreen:
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas gunnar »

unt kirjutas:Ülo Vooglaiu mõttetera on muidugi asjakohane. Aga mitte selles teemas ja nende meeste puhul, kellele selles teemas nii palju tähelepanu on pööratud. Need mehed pole kindlasti tundmatud, nende tegevus ei ole varjatud ja nende tegudel on eesmärk ja ka tagajärg. Ja seda täiesti teadlikult! Et natukenegi mõista, peab natukenegi asjale kaasa mõtlema ja natukenegi asjast aru saama. Kui ei saa, siis pole midagi teha. Paha on see, et kui asjast aru ei saa, siis ei saa ka väidelda. Kui asjast aru saada, siis ei pea ilkuma, siis saab väidelda. Jätke selline tekstist väljarebitud katkete esitamine poliitikutele ja nende arvustajatele. Ja neid täna meie ümber on :wink: :mrgreen:


Ja mis see eesmärk siis on ? Ja tagajärg ? Su enda vastus on ka punt uduseid loosungeid ...
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Beretta »

Need mehed räägivad, et jahimehed tahavad vaid jahti pidada ja seetõttu on
nende arvamus üsna kallutatud. Tartu postimees 28.10.19 Tohmanid nad küll ei ole. Tohmanite jaoks liiga shikindel tegevus.
Grumpy old man
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas GC »

gunnar kirjutas:
unt kirjutas:Ülo Vooglaiu mõttetera on muidugi asjakohane. Aga mitte selles teemas ja nende meeste puhul, kellele selles teemas nii palju tähelepanu on pööratud. Need mehed pole kindlasti tundmatud, nende tegevus ei ole varjatud ja nende tegudel on eesmärk ja ka tagajärg. Ja seda täiesti teadlikult! Et natukenegi mõista, peab natukenegi asjale kaasa mõtlema ja natukenegi asjast aru saama. Kui ei saa, siis pole midagi teha. Paha on see, et kui asjast aru ei saa, siis ei saa ka väidelda. Kui asjast aru saada, siis ei pea ilkuma, siis saab väidelda. Jätke selline tekstist väljarebitud katkete esitamine poliitikutele ja nende arvustajatele. Ja neid täna meie ümber on :wink: :mrgreen:


Ja mis see eesmärk siis on ? Ja tagajärg ? Su enda vastus on ka punt uduseid loosungeid ...


No ei tohiks ju olla raske aru saada, mis on eesmärk!?
"Suurkiskjate kaitse ja ohjamine..." google aitab leida, kui pole veel lugenud.
Tagajärgedega on teine lugu! Need meetmed, mis täna küttimise näol peaks suurkiskjaid kaitsma ja ohjama, ei tööta! Jahipidamine on tehtud aina keerulisemaks ja see ajab ka kõige hundisõbralikuma jahimehe lõpuks vihale!
...aga loeks suure huviga, mis on hundivihkajate eesmärk, või miks te seda looma vihkate?

Ja see tohmani lugu... imetlen seda enesekindlust ja -imetlust!
Aga see ei jäta palju ruumi minu arvamusele selle avaldajast!
koos koeraga
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ain Aavik »

See suurkiskjate värk on üle vindi keeratuna juba rohkem, kui imelik. Üks külg asjast puudutab metsade ''majandamist'', mis on ''puidutöösturite'' ahnuse tõttu juba nii paigast ära, et meil pole enam selliseid metsamassiive, kus ulukid ja eriti suurkiskjad oma koha leiaksid. See olukord on tekkinud rahakotiga üles ostetud seaduste toel, kuna teatud tohmanid tunnistavad ainult rahahuve ja tõelised asjatundjad on kõrvaldatud ametist.
Suurkiskjate tegelikust arvukusest ju pole teatud meestel halli aimugi .. jahimeeste jutt on nendele meestele nagu hane selga vesi. ...
Mingi ''tambovi koefitsent'' laineb tervele riigile ja kinnitatatakse, et ainult nendel
''teatud meestel'' on selline õigus, et kogu ülejäänud seltskond peab lõuad pidama ja edasi teenima seda suurkiskja farminduse huve ...

Ma selline sita iseloomuga inimene, mulle kohe meeldib närida ja hammustada .... ja ma eip loodagi et mulle andeks antakse.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ülo kirjutas:

Kuna hundi küttimismaht ja jahipdamise nõuded ning kord kehtestatakse Keskkonnaameti käskkirja vormis ja kus on kehtestatud maksimaalne lubatud limiit, siis ei käskkiri ega ka limiit kohusta hunti küttima.

Seega võiks jahihooaja 2019 - 2020 kuulutada hoobis hundijahivabaks ja jahti mitte pidada.

Saaks lahendatud ka mitmed olulised riiklikud probleemid :
- hundi asurkond saab tublisti kosuda ja meie saame Euroopa poolt kindlasti kiita, ma usun, et isegi mõne euro lisaraha,
- veel on metsas ja põldudel näha mõnda metskitse, kellest siis loodetavasti hundi abiga jagu saame ja omapoolsed kohustused kitse hävitamise osas ühiskonna ees edukalt täidame ;
- mõni metssiga, kes plaanib oma ringikosserdamisega katku levitama hakata, leiaks ka oma õiglase lõpu huntide kõhus ;
- ka põtru on veel metsades liikvel ja oma aplusega metsanduse edulugu kahjustamas ;

Ühesõnaga oleks kogu ettevõtmisest kasu ühiskonnale väga

Ma loodan, et Ülo ei pahanda tema jutu copimise pärast .Kirjutaks ise ka sellele alla.
Selle sildistamise võiks ka ära lõpetada. Aga kui keegi ikka laus möga ajab ,olgu ta siis Traks v Kübar.., siis pole patt seda ka välja öelda!
Selline mulje jääb ,et peale suurkiskjate millegi muuga ei tegeletagi (USO). Kaelustada 15 hunti -----,see vist on ikka raske töö, ega vist muuks ei jää aegagi :M . Teisi loomi nagu metsas polekski . Minule tundub see "ohjamine" pigem ohjeldamatu paljundamisena. Samuti on minule arusaamatu USO soov küttida ainult üksikuid hunte ja jätta karjad rahule! :shock: Aga pahandust teevadki ju enamasti karjad, seega tuleks just üksikud /paarid rahule jätta! Aga eks teadlased tea paremini! Vägisi kisub meie jahinduspoliitika eelpool Ülo kirjeldatud suunas :P
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas lahti »

Võiks rebase ,kähriku ja saakali ka rahule jätta siis saaks kõik söödud.Hunt peab hakkama puid närima ja siis pauguta aga.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Hundist ja KAUR-ist

Postitus Postitas H:Owl »

Kõigepealt ettepanek postitused teemas Ulukid: Hundid alates Ain Aaviku08. nov. 12:12 kirjutisest kuhugi mujale (näiteks siia) tõsta. Huntidest ei räägita seal enam sõnagi, käib tavapärane KAUR-i kirumine, solvamine ja alavääristamine.
Gunnarile minupoolse võimaliku selgitusena ehk niipalju, et mäletatavasti väidab üks tuntud postulaat et: "Ei saa hõlmata hõlmamatut". Kui hakata kõiki neid (tihti) vastuolulisi väiteid ja lihtlabast demagoogiat ükshaaval lahkama ja ümber lükkama, läheks (nagu rahvas ütleb) issanda päike enne solgipange looja, kui sellega ühele poole saab. Lühidalt - tundub tulutu tegevus. Seega - ei jää muud üle, kui üldistada ja mõelda laiemalt. Üritasin siis minagi.
Anname me ikka endale aru, kuidas tekivad kõik need paljusid ärritavad kohustused, limiidid ja piirangud? KAURi ulukiuurijad neid ju ei kehtesta, onju? Neid kehtestab ametnik (keskkonna oma siis). Millest lähtuvalt ametnik seda teeb? Eks ta vaatab meie õhukeseks viilitud riigis kartlikult poliitiku poole (kes ju tema otsene leivaisa), see aga omakorda nö. "rahva" ja sponsorite poole (järjekord sõltub sellest, kui kaugel on järgmised valimised). Selle põhjal, mis ta sealt näeb või arvab nägevat, kujundabki ta poliitika, mida laseb ametnikul ellu viia. Muidugi mõjutavad KAURi uuringute tulemused mingil määral kõiki neid lülisid. Ainukesed kes nende suhtes täiesti immuunsed on, istuvad siin foorumis. Maksaks aga siiski tähele panna, et piirangud ja limiidid ei teki ühe valitsusasutuse osakonna või veelvähem mõne selle töötaja suvast.
Niisiis- kui enamus selle poliitiku valijaist ehk "rahvas" arvab, et jahimehed on verejanulised hälvikud, kes peavad loomade tapmist metsas oma ainuõiguseks ja tahavad sellepärast kõik konkurendid ära hävitada (tapmise rõõm veel lisaks), siis näidake mulle, palun, kus on siin loogikaviga! Meie seltsi president on ju soovitanud meil ennast presenteerida "ülejäänud rahvale" kui loomade arvukuse tarka reguleerijat. Kui me seda rolli täidame sõraliste liigsuure tapmiskohustuse üle virisedes ja samal ajal kiskjate lindpriiust nõudes, siis siin on minuarust küll suur loogikaviga.

PS. Mulle on ikka korda läinud, mida Põhja-Ameerika põliselanikud on asjadest arvanud. Siia lõppu siis ühe sellise mõtiskluse lõpuosa: "....mida me ei tunne, seda me kardame; mida me kardame, seda püüame me hävitada."
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Hundist ja KAUR-ist

Postitus Postitas renemr »

Anname me ikka endale aru, kuidas tekivad kõik need paljusid ärritavad kohustused, limiidid ja piirangud? KAURi ulukiuurijad neid ju ei kehtesta, onju? Neid kehtestab ametnik (keskkonna oma siis).

Ma arvan , et siinkohal oled sa valel teel. Antud ettepanekud tulevad üsna kindlalt KAUR-i meestelt. KKA on pelgalt kummitempel dokumendil, mis meile laiali saadetakse.Seega küttimist suunavad ning ohjeldamatud lisatingimused tulevad igal juhul ainult mehe-paari poolt!
Lisaks nii palju, et mul pole absoluutselt selle vastu midagi, kui meie metsades elavad hundid.Aga mis tõeliselt tigedaks ajab, ongi see keeldude ja käskude lõpmatu jada. SMS sinna,SMS tänna, üksikut ei küti, kaelusega ammugi mitte(see on muidugi töötava kaeluse puhul arusaadav). Kogu jahiprotsess on niivõrd tülikas ja tüütu, et ausalt öeldes ei viitsigi sellega tegeleda. Mis omakorda võib olla ka reeglite kehtestajate eesmärk!? Samas kitse või põdra või metssea võid iga kell teise ilma saata. Peaasi, et kolmandikul oleksid sarved peas või munad taga.
Ja siis nad sügavad kurva näoga stuudios habet ja räägivad Bermuuda kolmnurkadest ja muudest anomaaliatest... aga niimoodi juuksekarva pooleks ajades soovitud tulemust ei saavutatagi. Pigem tekib trots ja just seesugune pime viha nii KAUR-i meeste ja nende hoolealuste vastu.

P.S. Kas keegi kuskil ka teab, mis tulemused on saadud hundijunnide DNA analüüsil?
P.P.S. Ja kui osades piirkondades on lubatud küttida ainult üksikuid hunte, kuidas on nende eksistents ja arvukus üldse teada, kui meil loendatakse( ja lähevad arvesse) ainult pesakonnad?
Ma olen siiani aru saanud, et üksik karu,hunt ei ole üldarvu määramisel üldse oluline.Sisuliselt võiks üldse loendamata jätta!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundist ja KAUR-ist

Postitus Postitas kakuke »

H:Owl kirjutas:...Anname me ikka endale aru, kuidas tekivad kõik need paljusid ärritavad kohustused, limiidid ja piirangud? KAURi ulukiuurijad neid ju ei kehtesta, onju? Neid kehtestab ametnik (keskkonna oma siis). Millest lähtuvalt ametnik seda teeb? Eks ta vaatab meie õhukeseks viilitud riigis kartlikult poliitiku poole ....

Ei kehtesta Kaur neid tõesti, aga ma nimetaks seda organisatsiooni halliks kardinaliks. Kui palju on sellest soovitusest lähtuvalt miskit näiteks suurkiskjate osas kunagi enam antud? Karu oli küll see aasta praktiliselt see number, mille kaur välja ütles. Sama moodi väga palju lähtutakse sõraliste min limiiidi välja ütlemisel jahindusnõukogudes just kauri välja öeldust.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas lahti »

Spetsialistid on fännid.Tõeline fänn on etteaimamatu.
Kasutaja avatar
H:Owl
Postitusi: 172
Liitunud: E Nov 19, 2012 3:30 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas H:Owl »

Huvitav oleks teada, kas kakukese ja renemri toodud väited "kummitempli" ja "halli kardinali" teemal on isiklikust vahetust kogemusest lähtuvad teadmised või teatud kinnisidee toetuseks loodud konstruktsioonid? Tuleb tunnistada, et mina oma arutluses ei toetunud küll nimetatud asutustest pärinevale siseinformatsioonile, vaid oma ettekujutusele meie riigi toimimise üldistest põhimõtetest ja eeldatavatest käsuliinidest. Kui need asjad väidetavalt nii ei toimi, siis paluks siinkohal küll konkreetseid fakte. Mille alusel eeldatakse, et nood vihatud käsud ja keelud põhinevad mõne riigiasutuse osakonna üksiku töötaja müütilisel kõikvõimsusel ja mitte sellel, et neid soovitusi peetaksegi parimal võimalikul andmekogul (suures osas tänu meile, jahimeestele) ja parimal võimalikul ekspertiisivõimel põhinevateks? Ja seda - ma rõhutan veelkord, ühiskonna enamuse poolt.
Mis puutub iga üksiku hundi arvestamisse või mittearvestamisse, siis meie seltsi "suurkiskjavolinik" kogub küll ka need andmed kokku ja saadab loodetavasti sinna, kus palutud. Mulle tundub küll praegu, et probleem on piltlikult öeldes selles, kui hunt jookseb ööga läbi 4-5 jahipiirkonna, siis ollakse solvunud, kui KAUR teda 5 hundina ei loenda.
Ja mis tähendab öelda hüvasti
kärmele ponile ja jahile?
Elu lõppu ja kiratsemise algust

Pealik Seattle?
renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas renemr »

Lugupeetud H:Owl
Kui sa siiani pole juhuslikult jõudnud lugeda, siis uuri : https://www.keskkonnaagentuur.ee/sites/ ... e_2019.pdf
ja ütle, kui palju erinevad selles dokumendis ja KKA korraldustes küttimiseks lubatud numbrid?
Seda siis suurkiskjate osas.
Sõraliste puhul käib JN-s teki sikutamine kuhugi keskpaika põrandat.

Üks väike lõik sellest dokumendist ka illustreerimaks : Küttimisettepanek
Järgnevalt on toodud küttimisettepanek 2019. aasta jahihooajaks ning see on mõeldud
eelkõige Keskkonnaametile karu küttimismahu kehtestamiseks. Olgu siinkohal mainitud, et
tegemist on maksimaalselt lubatava, mitte optimaalse küttimismahuga, mida ilmtingimata
välja jaotama ja täitma peaks.
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundist ja Kaurist

Postitus Postitas lahti »

Kui üks ohjamisala jagatakse veelkord neljaks ja igal alal tohib küttida ühe üksiku hundi,siis siin on küll probleem.Kui karjasid ei tohi puutuda siis selle ühe ohjamisala piires peab olema 4 üksikut looma.Kuigi hunte on, siis niipalju loodetavasti mitte.St.küttimine on juba eos võimatuks tehtud.
Vasta