Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sammal.habe »

siin võiks nüüd olla koht kus jahikogukond Nõmme jahiseltsi kohtukulude katmisel toetada võiks. kasvõi kuni Euroopa Liidu kohtuinstantsideni välja.
aga kas EJS võtaks vedada?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas gunnar »

aivar00 kirjutas:Siin tuleb loota kohtu lahendile. Mulle jäi arusaamatuks kuhu jäi ringkonnakohus. Kirjas,et maakohtu otsusega süüdi ja kohe riigikohtusse...


Vat siin on nii et KKI ongi see esimene aste. Ja peale KKI on ainult 2 kohtuinstantsi kuhu veel kaevata, mitte 3. KKI otsusele on antud oluliselt rohkem jõudu.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Välek »

Pole jahindusega kuidagi seotud, aga paralleeli tõmmata ausate küttidega hundijahist on täiesti paslik. https://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=88074411
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Vat siin on nii et KKI ongi see esimene aste. Ja peale KKI on ainult 2 kohtuinstantsi kuhu veel kaevata, mitte 3. KKI otsusele on antud oluliselt rohkem jõudu.

Kogu lugupidamise juures - ära aja kägu! Kohtusüsteem on Eestis 3 astmeline (OK tartlastel 4 astmeline- kui neil baar 4-s aste veel toimib). Lugesin Kakukese jutu uuesti läbi- seal peab olema kotermann sees- otsuse tegi maakohus ja kohe riigikohus. Tegelikult on ikka vahepeal ringkonnakohus. Tõenäoliselt kirjatsural miskit sassi läinud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas duma »

aivar00 kirjutas:tsiteerin:
Vat siin on nii et KKI ongi see esimene aste. Ja peale KKI on ainult 2 kohtuinstantsi kuhu veel kaevata, mitte 3. KKI otsusele on antud oluliselt rohkem jõudu.

Kogu lugupidamise juures - ära aja kägu! Kohtusüsteem on Eestis 3 astmeline (OK tartlastel 4 astmeline- kui neil baar 4-s aste veel toimib). Lugesin Kakukese jutu uuesti läbi- seal peab olema kotermann sees- otsuse tegi maakohus ja kohe riigikohus. Tegelikult on ikka vahepeal ringkonnakohus. Tõenäoliselt kirjatsural miskit sassi läinud.


Väärteomenetluse seadustik
4. jagu Kohtuotsuse tegemine
§ 132. Maakohtu lahendid kaebuse lahendamisel

Maakohus võib kohtuotsusega:
1) jätta kohtuvälise menetleja otsuse muutmata ja kaebuse rahuldamata;
2) tühistada kohtuvälise menetleja otsuse täies ulatuses või osaliselt ja teha uue otsuse, kui see ei raskenda menetlusaluse isiku olukorda;
3) tühistada kohtuvälise menetleja otsuse ja lõpetada väärteomenetluse käesoleva seadustiku §-s 29 või 30 sätestatud alustel.

§ 136. Apellatsiooniõigus
(1) Kohtumenetluse pooltel on õigus esitada apellatsioon maakohtu kohtuotsuse peale, mis on tehtud väärteoasja arutamisel käesoleva seadustiku § 107 lõike 1 kohaselt.
(2) Apellatsiooni ei saa esitada maakohtu kohtuotsuse peale, mis on tehtud käesoleva seadustiku § 132 kohaselt kaebust arutades.
(3) Apellatsiooni esitanud kohtumenetluse pool on apellatsioonimenetluses apellant.

§ 155. Kassatsiooniõigus
(1) Õigus esitada käesoleva seadustiku § 157 sätestatu alusel kassatsioon on:
1) kohtumenetluse poolel maakohtu otsuse peale, mis on tehtud käesoleva seadustiku §-s 132 sätestatu alusel;
2) kohtumenetluse poolel, kui tema suhtes on kasutatud apellatsiooniõigust;
3) kohtumenetluse pooltel, kui ringkonnakohus on teinud ühe käesoleva seadustiku § 147 lõikes 1 nimetatud kohtuotsustest.
(2) Kassatsiooni esitamise õigus on menetlusaluse isiku advokaadist kaitsjal, kohtuvälisel menetlejal või tema advokaadist esindajal.
(3) Kassatsiooni esitanud kohtuväline menetleja või kohtumenetluse poolt esindav advokaat on kassatsioonimenetluses kassaator.
duo on parem
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas lahti »

Jälle ühel rihm kaelas.Said vist ühe puutumatu pundi juurde.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rixa »

Mille alusel see karistamine käib, kui kaelusega hundi ära lased kogemata?
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rixa »

lahti kirjutas:Jälle ühel rihm kaelas.Said vist ühe puutumatu pundi juurde.


Lugu ise ka siis.
https://tv.postimees.ee/6830061/reporte ... sa-tagasi/
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rixa »

Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

---- . Loodame ekspertidelt nõuandeid, kuidas edasi toimida.----
Kuulaks siis tõesti proffide soovitusi!
Kuna endal ka hundikarjad ümber maja luusivad ,olen oma koerte pärast mures küll, kohe ilma naljata! :P
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas lahti »

Eksperdi arvates on see täiesti normaalne.Koer oli omanikust liiga kaugel.
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Ole kui leebe tuul...
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas GC »

Ahto Kattai kirjutas:---- . Loodame ekspertidelt nõuandeid, kuidas edasi toimida.----
Kuulaks siis tõesti proffide soovitusi!
Kuna endal ka hundikarjad ümber maja luusivad ,olen oma koerte pärast mures küll, kohe ilma naljata! :P


... ja luusivad veel rohkem, iseasi, kas just sinu maja ümber!
Kohe esimeses jahis sai keegi "õnnelikuks" ja nüüd on hulga kutsikaid omapead toimetamas!
Elus püsimiseks nad kedagi püüdma hakkavad, see on päris kindel!
koos koeraga
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

GC kirjutas:
Ahto Kattai kirjutas:---- . Loodame ekspertidelt nõuandeid, kuidas edasi toimida.----
Kuulaks siis tõesti proffide soovitusi!
Kuna endal ka hundikarjad ümber maja luusivad ,olen oma koerte pärast mures küll, kohe ilma naljata! :P


... ja luusivad veel rohkem, iseasi, kas just sinu maja ümber!
Kohe esimeses jahis sai keegi "õnnelikuks" ja nüüd on hulga kutsikaid omapead toimetamas!
Elus püsimiseks nad kedagi püüdma hakkavad, see on päris kindel!

Tead Enno , Käomägi ja Pala küla on ikka minu maja ümber küll :M Ma lihtsalt ei viitsi sinuga vaielda. Eile hommikul olid näiteks neljad hundi jäljed tööjuures töökoja õuel ,masinate vahel. Kellegi arvates on see normaalne ,minu meelest mitte. Kui kellegile meeldib siis minupärast või lapsendage--- "orvud" ! Mina tean aga vaid ühte meetodit ,kuidas oma vara kaitsta ja see viis on …...oi, oi kui vana.
Paremat!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas GC »

Ahto Kattai kirjutas:
GC kirjutas:
Ahto Kattai kirjutas:---- . Loodame ekspertidelt nõuandeid, kuidas edasi toimida.----
Kuulaks siis tõesti proffide soovitusi!
Kuna endal ka hundikarjad ümber maja luusivad ,olen oma koerte pärast mures küll, kohe ilma naljata! :P


... ja luusivad veel rohkem, iseasi, kas just sinu maja ümber!
Kohe esimeses jahis sai keegi "õnnelikuks" ja nüüd on hulga kutsikaid omapead toimetamas!
Elus püsimiseks nad kedagi püüdma hakkavad, see on päris kindel!

Tead Enno , Käomägi ja Pala küla on ikka minu maja ümber küll :M Ma lihtsalt ei viitsi sinuga vaielda. Eile hommikul olid näiteks neljad hundi jäljed tööjuures töökoja õuel ,masinate vahel. Kellegi arvates on see normaalne ,minu meelest mitte. Kui kellegile meeldib siis minupärast või lapsendage--- "orvud" ! Mina tean aga vaid ühte meetodit ,kuidas oma vara kaitsta ja see viis on …...oi, oi kui vana.
Paremat!


Üritasin lihtsalt teda anda, et pühapäeval sai hukka täiskasvanud isa sellest karjast, mis meie maadel toimetab või koguni siin sündinud on ja eeldused ringi hulkuvatest kutsikatest suurenesid veelgi!
... huntide komme aegajalt inimeste õuel käia pärineb juba sellest ajast kui me selle loomaga siin maal koos elame! Kas metssiga kuuri taga kartulit tustimas on normaalne!?
koos koeraga
Vasta