Kartetš konteineris

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Puhtalt huvipärast selline küsimus, et kas suuremaid haavlipauke kui 5 mm ka konteineris saada on? Ise pole kohanud, seetõttu küsin. Suurim haavlipauk, mis konteineris olen näinud ongi seesama 5 mm olnud.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Tormis »

Vaata seda, ligilähedane teema. Kasutage otsinguid, teemad korduvad sgeli :D
viewtopic.php?f=40&t=827&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Olen sellest teemast teadlik. Ma ei mõtle mingeid vene imesid, kolmikuid vms.
Mõtlen tavalist suurema läbimõõduga haavlit nt 5,9mm või 6,2 mm. Et kas neid ka konteinerisse laetakse (poemoonana just). Ise pole sellist poemoona näinud. Küsimus oli pigem selles, et kas keegi on poemoonana nt 6,2 mm haavlit näinud konteinerisse laetuna?
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Välek »

Teed kohvi valmis, paned teleka käima, viskad jalad toolile, võtad taskust haavlipadruni, nokid otsast lahti, lased haavlid välja, võtad taskust soovitud läbimõõduga kartetšid või kartetšipadruni, nokid selle ka lahti ja topid haavlipadruni täis. Palju neid jahis ikka kulub. Märgid kestale ilusti ära ka, millega tegu ja ongi olemas. Peaasi, et kaalu lõhki ei aja.
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Muidugi võib igasugust käsitööd teha aga küsimus on ikkagi selles, et kas meie kaubanduses üldse leidub konteineris haavlipauke mis on suuremad kui 5 mm. Ja kas sellel on ka mingi praktiline põhjus miks üle 5 mm konteinerisse ei laeta.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Ahto Kattai »

svahi kirjutas: Ja kas sellel on ka mingi praktiline põhjus miks üle 5 mm konteinerisse ei laeta.

Lihtsalt pole tarvidust! Keda sa sellega kütiks?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas honkomees »

Ahto Kattai kirjutas:
svahi kirjutas: Ja kas sellel on ka mingi praktiline põhjus miks üle 5 mm konteinerisse ei laeta.

Lihtsalt pole tarvidust! Keda sa sellega kütiks?

6,2 olen kobrast küttinud, kui vint oli tütre käes, samuti kährikuid jms
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Ahto Kattai kirjutas:
svahi kirjutas: Ja kas sellel on ka mingi praktiline põhjus miks üle 5 mm konteinerisse ei laeta.

Lihtsalt pole tarvidust! Keda sa sellega kütiks?

Selle loogika järgi pole üldse suuremat kui 5 mm kartetši mõtet kasutada. Ometi on kartetše suuremaid kui 5 mm. Kas keegi suudaks loogiliselt ja usutavalt põhjendada, et miks kuni 5 mm on konteineris ja üle selle ilma konteinerita? Kas üle 5 mm istuvad kehvasti konteineris vms. Jäi enne mainimata, et jutt 12 kaliibrist.

honkomees kirjutas:6,2 olen kobrast küttinud, kui vint oli tütre käes, samuti kährikuid jms

Just, 6,2 mm koprale. 5 mm kitsele-sokule, osad räägivad et 4,5 mm kitsele-sokule hea aga ma jään eriarvamusele. Oleks 6,2 mm või midagi sinnakanti konteineris saada, kasutaksin seda. Esimese soku lasingi 6,2 mm kartetšiga. Hea paras suurus ja ei pea pärast liha seest neid nelja ja poolemilliseid pipraterasid otsima. 5 mm toimetab ka kitse-soku puhul.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas sooviku »

Vastus ongi,et üle 5mm(tegelikult isegi 4,75) haavelt polegi vaja.Vahet pole,mida keegi arvab.Ma olen ka kunagi 9,0mm rentidega pardi lasknud :wink: .Vanad tabelid annavad,et ilvese,soku,hundi laskmiseks talvel on 3/0.Milleks jämedamad,siga enam nendega lasta ei tohi ju?Mäletan,et vanasti ise laadides,nt.9mm konteinerisse panna ei saanud kuna siis ei jäänud haavlid üksteise kõrvale,ühte kihti.Arvata,et sama põhjus on ka 6,5-stega,lihtsalt ei mahu korrapäraselt ja tänu sellele mahub ka vähem.Ja mida vähem,seda väiksem võimalus šokki tekitada.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Koprale 5 mm ikka natuke lahjaks vist kipub jääma.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas sooviku »

Kindlasti mitte.Ega siis see ei tähenda,et kui mehed lasevad kobrast vindiga,peab haavel vindikuuliga sama jäme olema.Meil üks vend laseb nr.7-ga ja saab ka mõne kätte.
Naine võib olla,koer peab olema!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Välek »

svahi kirjutas:Koprale 5 mm ikka natuke lahjaks vist kipub jääma.
Mis distantsilt ta lahjaks jääb?
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas svahi »

Noh 20 meetrit vast siledaga koprajahil haavliga kannatab lasta, pole nagu kogemust eriti.
Ma olen 5 mm haavliga talle lasknud nii 30-40 meetri pealt. Algul tundus, et lasin mööda kuna jäi korra paigale ja siis pani nii 150 meetrit mööda heinamaad metsa äärde ja sealt veel 100 meetrit tihedasse padrikusse. Olin juba üsna kindel, et möödas aga lõpuks leidsin imepeenikesed veretäpid ja peale pikemat otsimist leidsin talle ka üles. Terad olid rindkeres küll aga läks sellise hooga nagu poleks midagi juhtunud.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Tormis »

Taanis faasanijahil lubati nr 3-ga kitsegi lasta, kõik on laske maas kinni, sakslase lastud kits kukkus nr 3 haavlipaugu peale jalapealt, samas jänes käis mu enda lasust üle kaela, röökis maas, tõusis ja läks üle ei saanud lasta, sest koerad olid peale lasku lahti lastud. Taanlased ise väitsid, et tina haavliga jäi jänes väga hästi maha aga terashaavlid ... :oops:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kartetš konteineris

Postitus Postitas Välek »

svahi kirjutas:Noh 20 meetrit vast siledaga koprajahil haavliga kannatab lasta, pole nagu
kogemust eriti.

Võta pool maha, kui kätte tahad saada ja ainult pealask.
Läbi proovitud teema.
Vasta