Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

kakuke kirjutas:Küsimus pole mitte ainult selles, et kas teisiti on võimalik või mitte vaid selles ka, et mis see kõik maksab.

Ega kedagi eriti ei huvita pliist loobumise maksumus, kui on olemas alternatiivid pliile ja tulemuseks on puhtam keskkond. Nagu artiklitest näha, siis pliivaba suunas on asstskümneid liigutud. Tore oleks, kui mingite tingimuste täitmisel tiirus jääks see võimalikuks. Ega plast ka keelatud ole, aga liigutakse sinna suunda, et see peale kasutamist taaskasutusse või spets ahjus põletusse jõuaks, ja seda keskkonna nimel.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Loen seda arutelu ja ……, noh hea küll veepeal ja kotkad..., uluki haavakanal.... ! Aga tehke mulle lollile selgeks kuidas mõjutab tiiru kaitsevallis olev tina "minu " tervist ,või siis haavel muruplatsilt :M Kas tina on vees lahustuv :?: Kas toda tina maa seest mitte ei kaevandata ? Kui palju mujal meie ümber on tina--- akud ,auto kütused, kiirguse kaitseks kasutatav tina....jne,jne . Ja nüüd kõige väiksem tina kasutaja tõmmatakse liistule, see on lihtsalt hale naljakas :) Lisaks on ju tina kuulid vask- ,terasmantliga kaetud . Saadame kogu tina Marsile, päästame maailma :P Ja veel üks huvitav väide jäi silma -- jahimeeste pimesooled on haavleid täis, "tuhat uuriti ,aga PALJUDEL oli"! :) :) :) Kas kellegil on meil ka avastatud?
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Siili »

Meil antakse kõigepealt allkiri,süvenemata sisule.Ilmaasjata ei kirjutanud elektrist,seal oli tagajärjeks EE toodangu vähenemine 300 gigavatti 56% vähem aastas.Siis hakati alles sisust aru saama ja siluma
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Beretta »

Ahto- how dare you! Ketserid lähevad tuleriidale! Tüdruk juba krabistab tikutoosi taskus.
Grete.jpg
Grete.jpg (4.34 KiB) Vaadatud 5608 korda
Sind päästab ainult kiire pimesoole eemaldamine.
pimesoole op.jpg
Ja ongi tõestus käes.
Grumpy old man
Walter
Postitusi: 98
Liitunud: P Okt 21, 2012 8:13 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Walter »

Ahto Kattai kirjutas:Aga tehke mulle lollile selgeks kuidas mõjutab tiiru kaitsevallis olev tina "minu " tervist ,või siis haavel muruplatsilt :M Kas tina on vees lahustuv :?: Kas toda tina maa seest mitte ei kaevandata ?

Mine uuri näit. laskekohtunikelt või tiiru personalilt kuidas tervisega lood ja miks nad (imelikud sellised!) võistluste ajal näomaske kannavad. :)
Tegelikult käib jutt ikka pliist mis on organismile mürgine ning omab head võimet eluskudedesse ladestuda. Seda kõike oskab aga igaüks ise needusest välja googeldada.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Walter kirjutas:
Ahto Kattai kirjutas:Aga tehke mulle lollile selgeks kuidas mõjutab tiiru kaitsevallis olev tina "minu " tervist ,või siis haavel muruplatsilt :M Kas tina on vees lahustuv :?: Kas toda tina maa seest mitte ei kaevandata ?

Mine uuri näit. laskekohtunikelt või tiiru personalilt kuidas tervisega lood ja miks nad (imelikud sellised!) võistluste ajal näomaske kannavad. :)
Tegelikult käib jutt ikka pliist mis on organismile mürgine ning omab head võimet eluskudedesse ladestuda. Seda kõike oskab aga igaüks ise needusest välja googeldada.


See näomaski lugu on siiski pigem IPSC ja sisetiirude teema. Klassikaliselt jahimeeste vindirajalt vaevalt keegi neid kuule palgi või kruusahunnikust välja urgitseb. Küll on aga haavlid kindlasti ühtlaselt mööda maad laiali kusagil taldrikutiirus. Kas nendega keegi seal maiustamas käib ei oska arvata. Jahikuule võib ja ka mittepliist tarvitada. Selle mõne karbi peab eelarve ikka vastu. Haavlite ja spordiga on ilmselt keerulisem. Muidugi saab ka nt ka taldrikuid terasega ja lähemalt lasta aga....
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Välek »

Andrus Michelis kirjutas:Muidugi saab ka nt ka taldrikuid terasega ja lähemalt lasta aga....

Mis tal siis viga on võrreldes pliiga?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Välek kirjutas:
Andrus Michelis kirjutas:Muidugi saab ka nt ka taldrikuid terasega ja lähemalt lasta aga....

Mis tal siis viga on võrreldes pliiga?


No näiteks teras ei lenda nii kaugele. Terast tuleb lasta vähemalt pooltsokiga, seega on kaugemalt haavliviht laiem ja eriti kaugelt hajuvus liiga suur märgi purustamiseks. Ilmselt kaovad ära kauge lennuga märgid. Asemele pakun lähedasi ja kiireid märke. Et tegelikult saab küll. Lihtsalt muudatus on suurem. Aga tegu on minu iskliku arvamusega.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Beretta »

7 aastat on selle teema algusest kulunud, soomlased olid juba veelinnujahil pliist loobunud. Paras korrata hõimuvendade tõdemust Soome foorumist. Seppo küsib- millega asendada pliihaavlitega padruneid.
Esa vastab:
Rotweill Magnum 52 3.7 mm pliihaavlitega . Älä käytä ruuhkapaikoilla, missä on tarkastuksia. Ei tule haavakoita alle 50 metrin. Lyijyhaulien kieltäjiä pitäisi ampua merisuolapaukulla persuuksille, niin tietäisivät miltä sorsasta tuntuu.
Ehk nagu Andrus tõdes- tegelikult saab küll. Lihtsalt muudatus on suurem. Saab ka ...... ehk nagu vanas anektoodis- isa küsib Jukult, pois, raisk, mis sa seal nahistad? Sõidan käsidresiiniga teile jäerele
Grumpy old man
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas Ahto Kattai »

[quote="Beretta"][/quote]


Nüüd ma siis tean kus kohast haavleid saab ,kui poes lõpevad ja ongi taaskasutus! :)
Ja üldse tuleks püssid kokku korjata --väga ohtlik teema. Eriti tina intensiivsemal kasutusel , päris "mitu" inimestki on hukka saanud ! Tina passiivse kasutuse surmajuhtumeid pole minu tutvus ringkonnas esinenud! :) Sõber sai poolmantliga kümmekond v rohkem aastat tagasi paugu puusa, röntgeni pilt sätendab tänaseni. Ei ole kuulnud ,et tina mürgitus tal kõige suuremaks tervise probleemiks on.
Kasutaja avatar
svahi
Postitusi: 76
Liitunud: R Jaan 07, 2011 10:16 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas svahi »

https://tartu.postimees.ee/6897700/loom ... ese-tervis

Artiklis on ikka hea pirn:"Kui on tegemist trofeeloomaga, siis võetakse kaasa vaid nahk ja liha jäetakse metsa loodusele anniks. Aga see on täis pliitükke, mille raipesööjad sisse söövad, sest metsas liha raisku ei lasta. Sellist saastunud liha süües jäävadki linnud ja loomad haigeks."

Eks igaüks teeb omad järeldused.

Plii on mürgine, see on fakt. Aga niimoodi lahmida pole sellegipoolest ilus.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas kakuke »

Eks see näita nii mõndagi. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas sax »

Ja sellised spetsialistid ongi lõpuks need kes asja ära otsustavad
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas lahti »

Kui toimetaja sellise jama läbi laseb siis näitab see lehe kõvat taset.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Pliihaavlite keelustamine veelinnujahil

Postitus Postitas pktaks »

Nüüd oleks see hetk, kus EJS võiks omapoolselt kommenteerida sellist valeväidet. Kui dr Leivits selliseid "meeldivaid" sõnakõlkse muudkui levitab, siis EJS võiks tõsiselt kaaluda, kas sellise isikuga koostöö on ikka jahimeeste huvides.
Vasta