Pliivaba vindi moon

Vestlused sellest , millise padruniga kus ja millal pauku teha
Henz
Postitusi: 157
Liitunud: R Mär 28, 2008 5:07 pm

Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas Henz »

Kuna järjest aktuaalsemaks muutub pliivaba moona kasutamine ka suurulukijahis siis uuriks kellel millised kogemused milliste kuulidega vöi valmis moonaga on. Pliivaba moona ja kuule on ju kaubanduses saada üsna laias valikus: Lapua Naturalis, Norma EcoStrike, Sako Powerhead ja Powerhead II jt. Kuulidest tuleb hetkel meelde Sako padrunites kasutatavad Barnese TSX (Powerhead) ja TTSX (Powerhead II) aga küllap on neid veel.
Teretulnud on köik kokkupuuted, nii head kui halvad ja erinevad kaliibrid ning kuulide kaalud. Kellel on, vöib oma kogemust illustreerida ka pildimaterjaliga. :)
Piipu, püssi ja naist ei laenata...
Kasutaja avatar
cazador
Postitusi: 31
Liitunud: E Mai 16, 2011 9:10 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas cazador »

Hinnalt soodne ja hea tihetusega on hornady gmx. Mõne lasu puhul on tundunud et muudab looma sees suunda ja abasse lastud kuul on sääreluus.
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas sax »

cazador kirjutas:Hinnalt soodne ja hea tihetusega on hornady gmx. Mõne lasu puhul on tundunud et muudab looma sees suunda ja abasse lastud kuul on sääreluus.


Kits reageerib nagu täismantlile, kooserdab ringi mõnda aega ja siis millalgi pakib kokku ennast. Vist ei avane hästi.
Nii, on kellegil veel häid kogemusi :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas kakuke »

cazador kirjutas:Hinnalt soodne ja hea tihetusega on hornady gmx. Mõne lasu puhul on tundunud et muudab looma sees suunda ja abasse lastud kuul on sääreluus.

Mul gmx´iga sama kogemus, et urgitseb ennast ei tea kust kohast välja. Ja üllatuseks ka looma sama poole pealt, kust kohast kuul sisenes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Räven
Postitusi: 176
Liitunud: K Sept 28, 2011 9:30 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas Räven »

(T)TSX-st siin foorumis ka jahutud. Isikliku kogemuse kokkuvõte: avaneb/seenestub vähe mistõttu lendab tihti läbi looma, seega palju energiat läheb kaotsi. Looma saab kätte, aga jookseb kaugemale. Üsna vähe kuule looma seest kätte saanud.
Aga suund kasutada vaid pliivaba kuule on minu hinnangul ainuõige, nii enda tervise kui looduse seisukohalt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas kakuke »

Räven kirjutas: ... Aga suund kasutada vaid pliivaba kuule on minu hinnangul ainuõige, nii enda tervise kui looduse seisukohalt.

Laias laastus arvan ise ka nii, aga mis mulle selle asja juures ei meeldi, on hind ja asjaolu, et meil tikutakse kõike täiega üle võlli ajama.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
cazador
Postitusi: 31
Liitunud: E Mai 16, 2011 9:10 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas cazador »

eks õige pliivaba moona leidmine võtab hulga aega. Vaja vaadata kuidas on tihedus ja kuidas erinevate loomadega käitub, seejärel hind ja saadavus. Rws on tugevalt arendanud pliivaba moona aga saadavus kesine.
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas fooniks »

Huvitav... ise lasin sellel sügisel päris mitu kitse 223ga. ja kui arvutuslikult oli kuuli energia 500j vms tekkis probleem, kuul ei avanenud. Kuid loomad mis jäid kauguse mõttes 100-200m kaugusse ja energat 1000j siis töötas hästi.

kakuke kirjutas:
cazador kirjutas:Hinnalt soodne ja hea tihetusega on hornady gmx. Mõne lasu puhul on tundunud et muudab looma sees suunda ja abasse lastud kuul on sääreluus.

Mul gmx´iga sama kogemus, et urgitseb ennast ei tea kust kohast välja. Ja üllatuseks ka looma sama poole pealt, kust kohast kuul sisenes.
Kasutaja avatar
cazador
Postitusi: 31
Liitunud: E Mai 16, 2011 9:10 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas cazador »

223 ja näitaks 3006 gmx kannavad sama mime aga on erineva ehitusega
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas kirp »

Juba oma 5-7 a tagasi tellisin 100 nosleri kuuli E-tip. Olen sellega sellest ajast peale kitse lasknud ja paremat kuuli ei oska tahta. Ei lõhu palju aga enamasti kopsab kohe koha peal maha. E-tip jt vaskkuulidega kurdetakse, et ei saa jooksma. Mina tema sain (308), aga pole enam eriti järel. Peab kusagilt tellima v. gmx peale minema. Viimasega loomalaskmise kogemust pole, jookseb aga normaalselt.
MARLIN 444
Postitusi: 12
Liitunud: L Dets 18, 2004 10:08 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas MARLIN 444 »

Kasutan kahte kuuli kaliibril 243 Win. Naturalis ja TTSX. Kiidan mõlemaid. Täpsus väga hea. Naturalis super igas olukorras, Barnes ainult avamaal. Laen ise padrunid.
willy
Postitusi: 34
Liitunud: R Mär 03, 2006 8:44 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas willy »

Tere,
Laen ise Barnes TTSX kuule juba pikemat aega, cal 308 ga kipuvad kuulid lühidistantsil läbi jooksma kui just konti ei satu,mulle on jäänud mulje, et see kuul "tahab" saada oluliselt suuremat algkiirust mida 308 kahjuks ei võimalda !? Samas on kogemus cal LM 338 ga, kuul LRX 265 gr,selle laenguga töötab kuul perfektselt.
Ise kasutan ainult vaskkuule.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas Kolevoll »

Kuivõrd suurulukijaht on peagi kõigile elukatele võimalik, siis tunnen huvi, et kas kellelgi on kogemusi Brenneke 308 Win TUG Nature 9,5g kuuliga? Kuidas see tabamuse korral toimib ning kas lõhub hullult?
jtamm
Postitusi: 4
Liitunud: T Aug 02, 2016 2:25 pm

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas jtamm »

Teist aastat kasutusel Lapua Naturalis kaliiber 308 win ja kuuli avanemisega pole küll mingit probleemi olnud, toimetab väga hästi. Eelmisel hooajal õnnestus ühe hirve lehma seest ka kuul kätte saada. Ise ei lae, poe moon. Soovitan.
Manused
lapua naturalis.jpg
Porschefan
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 30, 2009 1:23 am

Re: Pliivaba vindi moon

Postitus Postitas Porschefan »

Tere, teab keegi mis .22lr kuulide asemele tuleb või mis sellest kaliibrist edasi saab plii keelustamise kontekstis?
Vasta