Turuuuring elektri ATV-de kohta

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

Beretta kirjutas:
ards kirjutas: Arutelu on selle üle kas peale minu veel keegi sooviks osta elektrilist mopeed-ATV-d, kas on neile reaalselt turgu?

Sulle on püütud väga viisakalt selgeks teha, et jahimeeste seas EI OLE soovijaid.
See ei ole mõeldud metsa vaid õue- "tarjoaa mukavan avun kevyisiin pihatöihin, jopa lumitöihin".

Ma mainisin, et valikus on ka 7,5kw masin, max kiirusega 85km/h, läbisõit plumbumakuga 80km ja liitiumakuga 120km. Mind isiklikult too ei huvita, aga kui oleks sellisele huvilisi, siis aitaks see ka mind minu soovile lähemale. Täna kuluks ATV õue puhtakslükkamisl hädasti ära.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas kakuke »

Jahimehe jaoks pole atv´ga hoovi lumest tõukamine nr1 tähtsusega. Ma olen ise näinud, kui 500st on väheks jäänud raskelt langilt põdra väljatõmbamisel ja just seetõttu, et see kerge on. 800ne on juba oma massi tõttu teine teema. Mõtle ise edasi. Sellise asja juures pole tõepoolest vaikus nii primaarne.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Beretta »

Vaata, mida kaks jahimeest atv-ga teevad. Nagu aru saan, Sina ei ole jahimees.
Manused
Kivid.jpg
Grumpy old man
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

Beretta kirjutas:Vaata, mida kaks jahimeest atv-ga teevad. Nagu aru saan, Sina ei ole jahimees.

Sul on õigus, olen küll 40ha metsa omanik ja kaitseliitlane, kuid jahimees pole. Tõsi jahil olen käinud enamjagu ajus, aga vahel on ka püss pihku pistetud ja kütiliini pandud (kui ajamine oli ära väsitanud), aga see oli veel eelmise riigikorra ajal.
Pildil nähtu on aga siiski rohkem vastava traktori, kui ATV teema.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Andrus Michelis »

See junn ongi ju täpselt selle jaoks nagu sinu pandud videolt näha on. Selles otstarbes on tal paar suurt plussi.
1. Ta ei plärise 2. Mingil ajal saab sellel aku tühjaks ja siis on mõned tunnid kärutamisele vahet.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

Andrus Michelis kirjutas:See junn ongi ju täpselt selle jaoks nagu sinu pandud videolt näha on. Selles otstarbes on tal paar suurt plussi.
1. Ta ei plärise 2. Mingil ajal saab sellel aku tühjaks ja siis on mõned tunnid kärutamisele vahet.

Vaidlen vastu. Selle junniga (pean silmas ikka neliveolist), saad praeguse lumega külapoodi toidu järgi, naabri juurde piima ja kanamunade järgi sõita, sest mopeedauto ju sellisest lumest läbi ei sõida. Või jahimeestel oma metsloomade toidukohale koti kartulit või paki heina viia, mida samuti mopeedautoga ju ei tee.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Vaa ta sa küsisid, kas keegi ostaks? Ma vastan ausalt, mina ei ostaks. Ei nelja ega rohkema tuhande eest. Kui 400 eest pakutaks, siis äkki mõtleks. Kui tasuta antakse, siis ilmselt mingi misiooni see majapidamises leiaks. Näiteks suvel põllu äärtes vaikselt sõita ja sea või karu jälgi otsida. Hommikul sokuringi teha. Mul on vana Mazda kastikaräbal ja CFi UTV. Need katavad selle elektrikäru võimed kuhjaga ära iga töö osas. Lube mitte nõudva transpordi jäerle puudub õnneks vajadus.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas andrus »

Äkki kaalud seda alternatiivi sellele elektri käulale.....kindlasti on tegu oluliselt võimekama riistaga,ei vaja lube ja tervisele kasulik.

https://pood.terviseabi.ee/ru/terviseab ... 013-detail
jahismurf
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

andrus kirjutas:Äkki kaalud seda alternatiivi sellele elektri käulale.....kindlasti on tegu oluliselt võimekama riistaga,ei vaja lube ja tervisele kasulik.

https://pood.terviseabi.ee/ru/terviseab ... 013-detail

Mul on elektriratas olemas, 1kw mootoriga,lippab kuni 40km/h, maksis 1350eur https://www.jjrattapood.ee/, lisaks ostsin ka Thule rattakäru, maksis ca 1000 eur. https://www.thule.com/et-ee/strollers/d ... _-10201011
Aga fakt on see, et sellise kooslusega maastikul ja lumes ei liigu ja lund ei lükka, ning ka maanteel oleks ATV elektriratast tiba kiirem. Isegi kui mu mopeedauto oleks 4 vedune, siis maastikule ei sobiks ta ikka.
Aga üldiselt, kui huvi elektri ATV vastu pole, siis poleks pidanud siin teemas sõna võtma ja hakkama maha tegema. Mina olen huvitatud, aga paraku Eestis ei müüda. Soome on küll lähedal ja eespool mainitud lingi eest olen tänulik. Kuigi Soomest on ostmine suht kauge ja garantiiprobleeme on keeruline lahendada, on see siiski ainus tõsiseltvõetav alternatiiv, juhuks,kui rohkem elektri-ATV-de huvilisi pole, et potensiaalselt müüjal oleks mõtet Hiinast tarnida.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Beretta »

Sulle on püütud väga viisakalt selgeks teha, et jahimeeste seas EI OLE soovijaid.
OK. Teen siis puust ja punaseks. Kõikides FB gruppides ja foorumites ( eriti jabur oli muidugi mina 4X4 meeste käest küsima) on Sulle öeldud :VS
Tasuta õppetund turu uuringuks. 1. Selgitad oma toote sihtrühma - siin panid kõikides uuringutes totaalselt puusse. 2. Esitad oma toodet, aga mitte nii, et see on umbes selline nagu videol olev mänguasi. 3. Kogud infot ja süstematiseerid seda . 4. EI VAIDLE vastajatega.
Hetkel on Sinu võimaliku tarnija - oli see Monoratas või mis iganes tühjade pihudega. Saan aru, et kurtidele kõrvadele rääkimine on mõttetu. Sinu lemmiktegevus, nagu elektroonilisest jalajäljest näha, on vaidlemine. Eriti lustlik lugemine oli vaidlus naistesebimisel.
Ite, missa est.
Grumpy old man
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

Beretta kirjutas:Sulle on püütud väga viisakalt selgeks teha, et jahimeeste seas EI OLE soovijaid.
OK. Teen siis puust ja punaseks. Kõikides FB gruppides ja foorumites ( eriti jabur oli muidugi mina 4X4 meeste käest küsima) on Sulle öeldud :VS
Tasuta õppetund turu uuringuks. 1. Selgitad oma toote sihtrühma - siin panid kõikides uuringutes totaalselt puusse. 2. Esitad oma toodet, aga mitte nii, et see on umbes selline nagu videol olev mänguasi. 3. Kogud infot ja süstematiseerid seda . 4. EI VAIDLE vastajatega.
Hetkel on Sinu võimaliku tarnija - oli see Monoratas või mis iganes tühjade pihudega. Saan aru, et kurtidele kõrvadele rääkimine on mõttetu. Sinu lemmiktegevus, nagu elektroonilisest jalajäljest näha, on vaidlemine. Eriti lustlik lugemine oli vaidlus naistesebimisel.
Ite, missa est.

1. Sihtrühmi on kaks, esiteks isikud kes asjatavad maastikul ja metsas (on ju valikus ka võimsam ATV), ning teiseks isikud kel puudub B kat juhtimisõigus. Peale siinse tegin turu-uuringut veel 4 foorumis ja umbes sama paljus FB grupis.
2. Mul puudub konkreetselt antud toodetele korralikud pildid. Küsimus oli põhimõtteliselt antud tootegrupi kohta, ehk elektrilise 4x4 mopeed-ATV kohta (ehk ka võimsama ATV kohta).
3. Infot koguda pole, sest ma ei leia teisi huvilisi üles.
4. Kui käib totaalne toote halvustamine, siis tuleb ju kaitsta. Vaid mõni üksik postitus on tulnud selline, et kui pole sihtgrupp, siis pole vaja maha teha.
Kui pole huvine, siis suureks abiks oleks ju info, kus on antud uuringuks vajalik sihtrühm.
Sellise info eest ma oleksin tänulik, samuti nagu tänasin iskut, kes viitas naaberriigis müüdava sarnase toote kohta.
Aga põhiline, et saaks anda tuld nii toote, kui ka lõpuks minu isiku pihta.
Viimati muutis ards, L Veebr 29, 2020 8:45 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Beretta »

ards kirjutas:3. Infot koguda pole, sest ma ei leia teisi huvilisi üles.

Ära otsi, neid ei ole iganenud lahendusele. Pöördu vanade käidud radade juurde: https://naistekas.delfi.ee/foorum: Tahad täpsemalt?
Ja veel. Oma lapsi ja nüüd lapselapsi olen kasvatanud ühe printsiibiga: lolluse ja saamatusega ei hoobelda.
Grumpy old man
ards
Postitusi: 20
Liitunud: E Jaan 24, 2011 8:58 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas ards »

Beretta kirjutas:
ards kirjutas:3. Infot koguda pole, sest ma ei leia teisi huvilisi üles.

Ära otsi, neid ei ole iganenud lahendusele. Pöördu vanade käidud radade juurde: https://naistekas.delfi.ee/foorum: Tahad täpsemalt?
Ja veel. Oma lapsi ja nüüd lapselapsi olen kasvatanud ühe printsiibiga: lolluse ja saamatusega ei hoobelda.

Elektri-ATV ei ole iganenud lahendus. Ja mopeediregistris pole neid vist ilmselt ühtegi, sest bensiinimootoriga arvele võtta ei saa, diiselmootoriga neid ei toodeta. Elektrimootoriga toodetakse, kuid keegi ei tarni 4x4 vedust. Müüakse küll mannetu 2,2kw tagaveolist https://www.osta.ee/elektri-atv-hecht-5 ... 66031.html kuid ka sellist saaks Hiinast 4kw-na ja odavamalt.
Muidugi oleks võimalik too osta.ee oma 4 veduseks teha, pannes ette näiteks rummu mootorid https://www.aliexpress.com/item/3280862 ... 4c4dhMY009 ja sellised kontrollerid https://www.aliexpress.com/item/3281177 ... 4c4dhMY009. Ma tegelikult tellisingi nad ära ja need on kohal ka.
Kuid mõistlik oleks siiski osta valmislahendus 4x4 ATV näol ja need rummumootorid kasutada ära hoopis selleks, et teha mopeedauto neliveduseks, pannes taha elektrimootorid. Aga see ei tähenda nüüd seda, mopeedautoga ukse eest lund lükata ja maastikule/metsa ronida saaks.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas Välek »

ards kirjutas:Aga fakt on see, et sellise kooslusega maastikul ja lumes ei liigu ja lund ei lükka, ning ka maanteel oleks ATV elektriratast tiba kiirem.
[/quote]
Vägisi jääb mulje, et elektriratta valguses üritad elektri atv maastiku ja lumelükkamisvõimekana kuvada. Taustsüsteemist sõltub kõik. Näljahädas olles teed kaaslased kadedaks, kui võileiva leiad, peolauas võid sellesama võiku omale pähe määrida või koerale sööta ilma vähimatki tähelepanu saamata. Mitte püüdes elektri atv maha teha ütleks, et veel pole aeg küps, et sellist masinat metsa lasta. Küll aga tuleb nende aeg, kui arendustööga jõutakse niikaugele, et bensukal pole eelist elektri atv ees. Praegune lahendus on VEEL
lihtsaltöeldes mannetu.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Turuuuring elektri ATV-de kohta

Postitus Postitas sooviku »

:lol: No peolauas võileiba pähe määrides saab ikka väga palju tähelepanu.
Teemat jälgides ei ole ma siiani aru saanud,miks kõik seda elektri ATV-d maha üritavad teha.See on ju tulevik või midagi sarnast :wink: .Oleks mul üleliigset raha,ostaks küll omale.Ja päris häiriv on see,kuidas teema algatajat tambitakse.Mees(naine?) esitas küsimuse ja võiks lihtsalt vastata,et metsas sõitmise jaoks on riist nõrk aga ei,hakkame arutama,äkki on isik pätt,et lube pole.Mina sain ka load alles 40 aastaselt ja enne seda oleks kindlasti mõelnud sarnase riista soetamise peale.Ja veel,kõigi jahimeeste eest siin kolme-neljakesi rääkida pole ka päris õige.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta