Lugu kolmest põrsakesest

Võimalus avaldatud või avaldamisele minevate artiklite aruteludeks.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas rixa »

Ahto Kattai kirjutas:No vat ,sellise jandi klaarimist ootaks ma küll meie katusorganisatsioonilt ! Kui on seaduse tegemisel puusse pandud ,tuleks see ära klaarida. Iga mõistusega asjaosaline saab aru ,et selliselt see asi toimida ei saa!


http://www.ejs.ee/juhatuse-veebruarikuu-koosolek-3/
Riigikogu jahimeeste toetusrühm pöörduda maaelu- ja keskkonnakomisjoni poole. Riigikogu jahimeeste toetusrühm vaatas küsimuse haavatud ulukite jälitamise naaberjahialal läbi ja teeb kirja ministeeriumile ettepanekuna viia jahieeskiri jahieetikaga kooskõlla.


Kas sealt niipea midagi tuleb, aga vähemalt midagigi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteeerin:

Ikka kehtib, aga see ei tohi olla praeguses tõlgenduses mõni muu piirkond.

Ära aja jälle inimesi segadusse- miks ta siis ei tohi olla mõni teine piirkond? Sina kannad maha loa, millisele tegid enne märke- uluk vigastatud. Sinna kirjutad ka peale selle jahtkonna nime, kus vigane uluk surmati. Ja samuti kannad maha naaberjahipiirkonnast sulle vigastatud uluki jälitamiseks antud jahiloa.
Mis siin arusaamatut on? Ehk siis 1 uluk ja 2 luba. Mina saan ametnike loogikast nii aru. Ja nemad siis hiljem korrigeerivad nn. statistikat.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas Beretta »

Kust selle jabura loogika, 1 uluk 2 luba, jalad kasvavad?
Grumpy old man
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas andrus »

KKI vastusest....kui ma olen teinud märke,et haavatud ja ma seda 24h kätte ei saa läheb luba tulenevalt seadusest mahakandmisele.
Enam ei tee ma selle loaga mitte midagi kui haavamise märge peal.
Läheb naabrimaale on kohe naabril vaja luba välja anda ja märkida peale haavamine ja täpselt sama seis selle loaga mis minul.
Lihtne ja väga debiilne olukord.
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas Beretta »

Nad ei ole seaduse mõttest üldse aru saanud. 2002.a Jahiseaduses oli see lollikindlamalt sõnastatud.
§ 47. Jahiloa sulgemine
(2) Kui jahi käigus suurulukit haavati, siis jahiluba ei suleta. Suuruluki haavamisel märgitakse jahiloale viivitamatult haavamise kuupäev ja kellaaeg. Kui haavatud suurulukit 24 tunni jooksul ei tabata, lõpetatakse suurulukiküttimise loa kehtivus märkega, et haavatud suurulukit ei leitud.
(3) Haavatud suuruluki jälitamisel võib jahipiirkonnast välja minna ning maaomanikul ja jahipiirkonna kasutajal ei ole õigust haavatud suuruluki jälitamist keelata. Haavatud suuruluki leidmisel märgitakse suurulukiküttimise loale lisaks tabamise ajale ka jahipiirkond, kus suuruluk tabati.
Grumpy old man
krl
Postitusi: 14
Liitunud: T Veebr 28, 2006 11:53 am

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas krl »

Beretta kirjutas:Nad ei ole seaduse mõttest üldse aru saanud. 2002.a Jahiseaduses oli see lollikindlamalt sõnastatud.
§ 47. Jahiloa sulgemine
(2) Kui jahi käigus suurulukit haavati, siis jahiluba ei suleta. Suuruluki haavamisel märgitakse jahiloale viivitamatult haavamise kuupäev ja kellaaeg. Kui haavatud suurulukit 24 tunni jooksul ei tabata, lõpetatakse suurulukiküttimise loa kehtivus märkega, et haavatud suurulukit ei leitud.
(3) Haavatud suuruluki jälitamisel võib jahipiirkonnast välja minna ning maaomanikul ja jahipiirkonna kasutajal ei ole õigust haavatud suuruluki jälitamist keelata. Haavatud suuruluki leidmisel märgitakse suurulukiküttimise loale lisaks tabamise ajale ka jahipiirkond, kus suuruluk tabati.


Tegelikult on ju ka kehtivas JS paragrahv 41-s olemas sõnastus: " (3) Haavatud suuruluki tabamise korral märgitakse jahiloale lisaks tabamise ajale ka jahipiirkond, kus suuruluk tabati."

Loogiliselt võttes ei oleks ju sellel punktil üldse mõtet, kui oma jahipiirkonnast välja minna ei tohiks sama loaga haavatud ulukit jälitama.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Lugu kolmest põrsakesest

Postitus Postitas Välek »

Mõte seisnebki selles, et kirjutad loale peale, kus piirkonnas lasid. Kui lasid teises piirkonnas, saad trahvi maksta.
Vasta