Laadimine RCBS 30-06

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
lasselasse
Postitusi: 4
Liitunud: K Nov 05, 2014 4:17 pm

Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas lasselasse »

Tere targad.
Väike (Suure) mure laadimisega:

Pannes vana padrunikest RCBS madriitsi siis jääb see nii kõvasti kinni, et sees olev varras läheb kõveraks. Pikema punnimise peale saab hülsi kätte aga varras jälle kõve :(

Teine mure: Vana hülssi mitu korda kalibreerides jääb lõpuks laetud padrun ikka püssi pessa ikka kinni- lahendust?

Kasutades Lee pressi
kõik muu, madriitsid ja jne RCBG

Ette etänades
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas fooniks »

Tere

Ei tea kuidas sa asjad ette valmistad ja ei taha öelda et mina teen asja nii nagu vaja, kuid....
1. Kestad trummlisse mingite graanulite sisse 1-3h
2. kestad määrdega kokku (ka kael seest) ja matriitsi. Eemaldan tongi ja see surub kesta mõõtu.
3. Freesin kesta õigesse pikusesse (õige kesta pikkus vv tabelis nt.) Antud tegevus ei ole igal laadimiskorral vajalik kõigi kaliibrite puhul, kuid magnum kaliiber jne venitab kesta pikusesse.
4. Puhastan ära freesitud kaela ja tongi pesa.
5. Pesen kestad ultrahelis puhtaks.
Peale kuivamist laadima.
Kui laerud padrun ei taha padrunipessa minna, arvan et kas kesta kael pikk või kuul liiga väljas.
Lee asjad pole vist kõige popimad (ise neid ei oma) kuid usun et töö teevad ära.
Kui võimalik võrrelda moona sobivust teise relvaga, ehk sinu relva pesa üli täpne vms.

See mis ülal kirjutasin on minu jaoks toiminud, kui keegi tahab võib kriitikat jagada ehk saan ise ka targemaks
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas kakuke »

Minul on olnud teemaks, kui lukk kergelt ei sulgu, asjaolu, et kesta ei kalibreerita lõpuni ära. Keerates matriitsi teinekord kas või veerand pööret peale, hakkab ka lukk sulguma. Tikka ntx oli selline kapriisne. Kui nõel kõver, äkki liiga väljas?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas Ahto Kattai »

lasselasse kirjutas:Tere targad.
Väike (Suure) mure laadimisega:

kalibreerides jääb lõpuks laetud padrun ikka püssi pessa ikka kinni- lahendust?

Kasutades Lee pressi
kõik muu, madriitsid ja jne RCBG

Ette etänades


Kasuta oma püssist lastud kestasid ,need peaks ju kalibreerimata ka rauda minema, kas matriitsid on presis õieti reguleeritud ? Relvade padrunipesad on nii erinevad , et mõninkaid on väga raske kalibreerida, näiteks poolautomaatide kestad. Kui laetud padrun ei taha rauda minna on tavaliselt kuulipaigaldus matriitsiga padruni kael kortsu /kokku lükatud. Võlusõna on korralik kesta õlitamine, veereta kesta enne pressimist õlisel matil/lapil ja paraja koguse kaela seest õlitamiseks saad kui kesta surud otsaga vastu õlist matti /lappi. Ja kui on kõvasti paisunud kest, ära kalibreeri lõpuni ühe korraga , vaid liiguta kangi mitu korda edasi tagasi kuniks saad lõpuni kalibreeritud.
lasselasse
Postitusi: 4
Liitunud: K Nov 05, 2014 4:17 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas lasselasse »

Tänan nõuannete eest. Neid kõiki protseduure saab jälgitud aga ikkagi varras läheb kõveraks ja hüls jääb kinni. Kas asi võib ka olla erinevates hülssides, et erinevatest sulamitest tehtud?
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas smtasku »

Minu kogemuste põhjal on kõige jäigema kestaga Lapua kestad, need on tihti raskesti pressitavad. Norma kestadega kõige vähem probleeme olnud, olen jäänud ainult nende peale. Seda nii Lee, RCBS kui Hornady matriitsidega.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas kakuke »

lasselasse kirjutas:Tänan nõuannete eest. Neid kõiki protseduure saab jälgitud aga ikkagi varras läheb kõveraks ja hüls jääb kinni. Kas asi võib ka olla erinevates hülssides, et erinevatest sulamitest tehtud?

Varrast ülesse poole tõsta ei saa?
Ahto Kattai kirjutas:... Kasuta oma püssist lastud kestasid ,need peaks ju kalibreerimata ka rauda minema, kas matriitsid on presis õieti reguleeritud ? Relvade padrunipesad on nii erinevad , et mõninkaid on väga raske kalibreerida, näiteks poolautomaatide kestad. Kui laetud padrun ei taha rauda minna on tavaliselt kuulipaigaldus matriitsiga padruni kael kortsu /kokku lükatud. ....

Minu Tikka puhul see ei kehtinud, et varem sellest püssist lastud kest läks uuesti kenasti padrunipessa. Lukk ikka sulgus raskelt.
Ja ise olen kesta sobivust püssi proovinud vahetult peale kalibreerimist. Kui lukk raskelt sulgus, keerasin natuke matriitsi peale ja seni, kui lukk kergelt hakkas sulguma. Minul on tikkunud siis matriits kinni jääma ja seda välja tõmmates, kui hülsi kael pole seest poolt korralikult määritud olnud. Olen isegi vatitikuga võtnud määret ja seda hülsikaelale sisse määrinud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
raigom
Postitusi: 1
Liitunud: T Mai 02, 2017 3:25 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas raigom »

võiks selle ka ära mainida, et mis hülssidega tegu, on ikka boxer sütikuga kestad?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laadimine RCBS 30-06

Postitus Postitas kakuke »

See on väga hea tähelepanek. :D
Valguse käes tasub sisse vaadata, et kas on keskel ikka üks auk või kolm väikest.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta