Soome püstkõrv

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
kööga
Postitusi: 1
Liitunud: T Sept 11, 2007 8:26 pm

Soome püstkõrv

Postitus Postitas kööga »

Kas keegi oskaks natuke sellest koeratõust miskit rääkida?Millegipärast jäi ta mulle ühel näitusel silma ja nüüd painab.
Mis ta jahil teeb?Kas ta on võrreldav laikaga?Kui tõsiselt võetav on mingis foorumis mainitud lõputu klähvimine?
Äkki on kellegil selline koer olemas(jahikaaslaseks),et saaks kohe kogemustega inimesega suhelda?
Soomlastel on koduleht olemas aga no ei oska mina seda keelt nii palju ,et asjast aru saada.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Eraser »

kööga kirjutas:Kas keegi oskaks natuke sellest koeratõust miskit rääkida?Millegipärast jäi ta mulle ühel näitusel silma ja nüüd painab.
Mis ta jahil teeb?Kas ta on võrreldav laikaga?Kui tõsiselt võetav on mingis foorumis mainitud lõputu klähvimine?
Äkki on kellegil selline koer olemas(jahikaaslaseks),et saaks kohe kogemustega inimesega suhelda?
Soomlastel on koduleht olemas aga no ei oska mina seda keelt nii palju ,et asjast aru saada.



Minuteada Soome püstkõrv kasutusel linnujahil.
Kasutaja avatar
ain
Postitusi: 1
Liitunud: E Okt 08, 2007 6:05 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas ain »

Olen Soomlasega 2 aastat jahti pidanud. Heast küljest on näidanud põdra ja seajahil. Hetkel Püstkõrva kutsikad pakkuda: http://www.kylvandu.eu/votod/soomepystkorv/

Ain Laidoja
5017615
:roll:
Viimati muutis ain, N Jaan 12, 2012 10:27 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
plinks
Postitusi: 40
Liitunud: K Juul 23, 2008 5:03 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas plinks »

Mul ka selline püstkõrv täitsa olemas, hästi elava loomuga ja klähvib kõike ja kõiki veel. Alles 4 kuune, täna kui rebast nägi siis oli äksis küll aga järgi veel ei läinud.
kes palju sööb on tugev, kes palju joob on julge:)
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas tarkmees »

Kunagi kahel mehel oli see pystykorva,käisid isegi jahil koos peremehega kes tõesti suure algustähega Jahimehed ,no ütleks koer ilus ja veel ilusam kesk rohelust vaadata kuid lorud olid ja metsas ei hakanudki tööle,hiljem jäid kodukoerteks.Võib olla juhus,sest vaevalt somm heast sugupuust kutsikat odavalt loovutab.Enne püstkõrva ja pärast ühel kütil vähemasti meil levinud laikad ja head jäljekütid.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas aivar00 »

Jahimees võib olla küll suure algustähega, aga igat koera ei pruugi mõista tööle õpetada...
Koerad nagu ka inmesedki- osad haaravad lennust, osad veidikese utsitamise peale, osad päris kangekaelsed ja vingerdavad õppimisest kõrvale :lol: Küsimus lihtsalt peremehe oskustes ja kannatuses. Öeldakse, et koera töölehakkamine on ainult 10% kinni tema vanemates. Ja seda usun võivad kinnitada paljud vanemad jahimehed kes on kindlasti trehvanud igasugu "segaverelisi" kuid metsas hästi töötavaid koeri.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Eraser »

No kindlasti on asi rohkem kui 10-s% kinni. Kuigi jah, enamik koeri hakkavad tööle kui nendega vähegi kannatlikult metsas käia ja neid õpetada. Aga on ka erandeid.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas GC »

Aivari jutuga väga nõus. Minu meelest on sugupuu ja metsas töötamine kaks eri asja. Kui järglasi toodavad metsas töötavad koerad, siis on küll võimalus, et kutsikad ei hakka tööle, minimaalne. Ja see võib sõltuda hoopis mõnest kutsika eas metsas saadud ebameeldivast kogemusest, millest koeraomanik ei pruugi teadagi. Väga oluline on ka see, et kutsika kõrval oleks vanem koer, kellega nad sobivad, mitte ei kisuks riidu.
Mis puutub püstkõrva, siis see koer, kes meil jahis käib, on sea ja põdrajahiks täitsa OK! Juba noorelt hea otsija ja visa koer.
koos koeraga
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sooviku »

Alati ei ole see mitte hea,kui kutsikas õpib vana koera kõrvalt.Nimelt võtab noor koer omaks ka vanema halvad kombed.Sotsialiseerumise mõttes peab kutsikat kindlasti teiste koertega varakult kokku viima.Siis on hiljem riidu vähem.
Naine võib olla,koer peab olema!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas jorr »

Täpselt minu mõtted Sooviku,noor koer võtab vana kombed kohe üle ja järgib neid paremini kui peremehe sõnu.See kehtib kõigi koeratõude kohta ja kui vanal mingid"krutskid" küljes siis katsu sa neid noorel koeral juurest ära võtta.Mõnel koeral ka selline iseloom,et teiste koerdega lävib ilusti aga ei salli,kui keegi tema nähes peremeest puutub(ka vastupidi) või peremehe peale isegi uriseb.Jahimehel on koer tööloomaks aga teistel pereliikmeil on ta lemmikloom ja hoitku Jummal,kui lapsed koerast mänguasja teevad.Tihti on ka pika sugupuuga pesakonnas mõni kutsikas ikka teist karva kui vanemad ja iseloomult on ühegi pesakonna kutsikad kõik põhiliselt erinevad.Jahikoer on jahimehe kinnisvara alati ja tigimusteta,olgu siis tõug mis tahes.
noorus on ilus aeg
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Tosin aastat viimasest postitusest möösas, kas on kellegil miskit uut lisada püstkõrvadega jahil käimise kohta?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas metsas »

Just tõin püstkõrva kutsika, jahipidamisest ei tea veel rääkida.
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas sokk »

Tuttaval on ja ajab kõike, kuid eelistab ikkagi rohkem lindu ja karuslooma, milleks ta ka on aretatud. Kui vaja siga ja põtra ajada, siis kindlasti mõni laika. Jämps ja norrakas sobib pigem viimasele.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
weltmaster
Postitusi: 47
Liitunud: R Nov 08, 2013 8:13 pm

Re: Soome püstkõrv

Postitus Postitas weltmaster »

meil oli püstkõrv, kes ajas ainult põtra ja siga, viskasime metsa ja tuli alati loomaga välja. Ideaalne jahikoer. Kui teaksin, et kõik püstkõrvad oleksid sellised, siis oleksin sama tõu valinud, aga tean, et tema oli erand selle tõule. Huvitav on see, et isa oli täielik vastand.
Vasta