Hundid

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hundid

Postitus Postitas Välek »

sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

Hundiuurija.
Koroonaga tuli laviinidena teadlasi, nüüd teise lainega uurijaid ka pealekauba
Kui karja lõhkuda ei tohi siis järelikult tuleb kari viimseni ära nottida. Sobib (y)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:) See viimane on päris hea soovitus,mulle meeldib !
Sellised artiklid panevad mõtlema ,kui kaugele võib inimene minna oma äärmuslike tahtmistega ! Kas tõesti Tai kuninga tegu ,oma koer kindraliks ülendada, ongi normaalsus :!: :?: ....... inimene rikub looma õigusi ,on tunginud metslooma koju! Aga kus on küll see koht kust inimene on tulnud..... ,kus on ta kodu..... ,kuhu peaks ta tagasi tõmbuma? :M Miks ei koli inimene ometi kõrgete müüride varju ? Inimesed teid on saanud liiga palju ,te hakkate jumalalojuste elu segama. Et teid vähendada saatiski jumal teile nüüd karistuseks kroona! :)
Aga midagi pole teha jääma peab valikute paljusus. Kui kellelgi proual/härral meeldib "loomakesi" läbi kaamera prisma vaadata ,siis on see tema valik ,ma ei sea "talle" mingeid nõudmisi . Aga prouad /härrad peavad leppima kui kellegi binokkel on püssi küljes! Looduses on ikka sedasi seatud ,et tugevam ja osavam sööb nõrgema ja võitleb konkurendiga!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Ahto Kattai kirjutas: ... Looduses on ikka sedasi seatud ,et tugevam ja osavam sööb nõrgema ja võitleb konkurendiga!

Peaks ütlema, et see on loodusseadus nr 1.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas lahti »

Varsti on igal hundul isiklik uuria ja talitaja
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rixa »

Täna oli jälle tore olukord, kus esmalt ajust väljajooksnud hundikari hakkas paukude ja rajaleidja koera haukumise peale ajju tagasi sisse murdma. Aga noh, meil on hundikaitseala. Pildil oleva looma kohta Kübarsep arvab, et hunt tugev loom, miski kärntõbi teda ei murra.
Manused
hunt.jpg
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

Küll on uhke loom.
Aga peep tundub et ei arva midagi enam viimasel ajal.
Vist nutab patja kuskil
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas rajaleidja »

Huntide käitumine, kus koera haukumise ja püsside paugutamise peale hakatakse ajusse sisse tikkuma, ei ole väga normaalne, aga viimastel aastatel vist juba täitsa tavaline. Õhtul koera taga ajades nägin, kuidas kõigepealt läksid üle gaasitrassi põdrad, koer neil järgi ja natukese aja pärast hunt järgi.
Huntide kaitseks tuleb aga öelda, et tegemist oli viisakate loomadega. Selle asemel, et kiirelt üle tee lipsata, seisatati kenast ükshaaval, teretati kütte ja alles siis liiguti edasi.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas GC »

sax kirjutas:Küll on uhke loom.
Aga peep tundub et ei arva midagi enam viimasel ajal.
Vist nutab patja kuskil


http://www.ejs.ee/loodusohtu-hunt-ja-ka ... -metsades/
Aga otsi ise, kas see üritus toimus ja mida Peep arvas!
koos koeraga
lahti
Postitusi: 73
Liitunud: P Mär 13, 2011 7:23 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas lahti »

ei tea kas suudavad kohtuga jahiaasta lõpuni venitada
sax
Postitusi: 246
Liitunud: T Nov 09, 2010 3:31 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sax »

Saavad maitse suhu siis hakkab iga jahiga kohtusaaga.
Huvitab hoopis kas pärast võtavad kahjud ka enda kanda
kätukätu
Postitusi: 28
Liitunud: K Dets 17, 2014 9:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kätukätu »

Mida rohkem närida, seda peenem on!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas aadu kadakas »

"Olen paari nõuandjaga lapanud läbi kõik alusdokumendid ja uurinud aluseid, mille järgi saaks oletada, et 140 hundi küttimine on põhjendatud, jätkusuutlik ja tagaks hundi soodsa seisundi. Ma ei ole neid dokumente leidnud. Ainult fakt, et on olemas hundiohjamiskava, mis aegub järgmisel aasta, ei taga seda, et see küttimine oleks jätkusuutlik ja tagaks hundi soodsa seisundi. Kui ohjamiskava hoolikalt lugeda, siis kokkulepe, et 150-250 hunti peab Eestis säilima, on pandud erinevate huvigruppide kokkuleppel. Ohjamiskava aga peaks olema ainult hundi huvidest lähtuv," selgitas ta.
"Ma ei ole täielikult jahivastane ja ma ei ole ka kariloomade pidamise vastane. Ma lihtsalt võtsin selle seisukoha, et ma lähtun ainult ühest huvist ja see on hundi huvi," sõnastas Eleri Lopp-Valdma
MTÜ eesmärgi.
"Maa Elu", täna

Kas keegi on läbi lapanud alusteabe ja juriidika, mis sätestab ja räägib lahti "hundi huvi" ehk on "hundi huvist lähtuv"? Palve on, et ei segataks ära erinevate inimeste ja huvigruppide huvidega.
GC, Unt, usoPM vmt ehk oskavad suunda näidata?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Hundid

Postitus Postitas baddmann »

Köhh-köhh, Aadu....

Hunt on loom, seega inimühiskonna mõistete kohaselt ei ole hundil huvi. Bioloogilises mõttes on hundil muidugi "huvi" elus püsida, süüa ja sigida, hundipopulatsioonil aga "huvi" säilida ja levida. Kas inimiühiskonna poolt välja mõeldud nähtus nimega halduskohus neid "huve" nüüd kuidagi kaitsma või piirama asub, saame ilmselt lähikuudel huviga jälgida.

Inimühiskonna mõttes on Eesti Vabariik hundi kui liigi jaoks mitte-eksisteeriv nähtus, seega hundipopulatsiooni ohjamine Eesti Vabariigis ei puuduta kuidagi üle-Euraasialise hundipopulatsiooni "huve" selliselt, et neid peaks isegi kõrgema kategooria fantaasia mõistes saama Eesti Vabariigi halduskohtus kaitsta.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas kakuke »

Ma usun, et kui küsida hundi käest, siis kindlasti üks huvi oleks, et inimsugu maa pealt kaoks. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta