Kes sööb seedermänni koort?

2005. aasta teemad
Suletud
jann1137
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 15, 2005 5:58 pm

Kes sööb seedermänni koort?

Postitus Postitas jann1137 »

Elan maal ja olen loonud omale suure pargi. kuid hiljuti leidsin et keegi on ära rikkunud mu noore seedermänni. koor on poolenisti eemaldatud, tüvel hambajälgi pole ja maast leidsin mingeid sõra jälgi, tundub olevat sõraline äkki oskate aidata kes on selle taga.

Ettetänades Janno
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kõige tõenöolisemalt sokk,kes oma territooriumi märgistab.Sokk võtab ette sellised väiksemad ja nooremad puud ja põõsad.Põder ja hirv hakkavad sellega tegelema vast ikka hiljem ,vastu sügist augustis,kui sarvi puhastama hakkavad ja siis ikka vastu vähe tõsisemat puud.
Kahju et ta just istutatud puu valis,aga ju siis see puuke tema vaatevinklist kõige sobivam tundus olema.Ära siis sellepärast tema vastu viha kandma hakka.Nüüd tead,et sinu parki lisaks floorale ka fauna kaunistab ,see ka ju tore ja mine õhtuti vaikselt vaatama,äkki kohtudki temaga.Sokk igati graatsiline ja ilus loom.

P.S.Ma lihtsalt ridade vahelt lugesin välja,et sa päris jahimees just ei ole,seepärast ka lõppu niisama paar rida kribasin.
Viimati muutis Mart, N Juun 16, 2005 2:20 pm, muudetud 1 kord kokku.
jann1137
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 15, 2005 5:58 pm

Postitus Postitas jann1137 »

aitäh, jahimees jh just pole, a passima lähen kyll, katsun pildile ka saada.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

trucker kirjutas:Kahju et ta just istutatud puu valis,aga ju siis see puuke tema vaatevinklist kõige sobivam tundus olema.

kunagi EPAs üks õppejõud rääkis, et olla Järvselga ka miskid Põhja- Ameerika tammed istutatud. sokud räsisid need viimse kui üheni ära, ju olid eriti atraktiivsed
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

See on täiesti tavaline, et sokk räsib kasvõi miljon kodumaise liigi taime seast selle ühe võõrliigi esindaja ära. Tunneb, et võõras asi ja et peab koha kätte näitama. Ja ega puu ju vastu ei suska, nii et sokupoisil aega tegeleda küll - lõpuks ikka pilpad taga. See märgistamise asi on ka oluline aga võõrliigi puhul ehk isegi sekundaarne. Kuigi - võõra tegelase sissetaotud moll on ju ka ometi tore kohaliku võimu märk, vai mis? :D

Kah EPA - metsandus :wink:
h.
jann1137
Postitusi: 3
Liitunud: K Juun 15, 2005 5:58 pm

Postitus Postitas jann1137 »

Ni, eile õhtul kui koerad haukuma hakkasid ja ma aknast välja vaatasin sis nägin põllu peal läbi vailja minemas 2 suuremat looma, tundusid põdrad, kas nemad võisid äkki puudele ni teha, põder tundub kyll veiz liiga suur.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sai ühte puukest pildistatud,umbes selline peaks ka sinu oma välja nägema.

http://www.marandi.fie.ee/pildid/P6160557.JPG
Suletud