Sokul ussid pea sees?

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: vaglad

Postitus Postitas soobel »

Arvan et põhjuseks on metskitse liigne arvukus,see põhjustab igal liigil haiguste ja parasiitide teket.Arvukuse tõustes olen täheldanud järjest rohkem hilist karvavahetust ja sarvede karvasust.Metskitse arvukus tuleks allapoole tõmmata ning ennekõike tuleks rakendada valiklaskmist.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Võrreldes 70-nendatega, ei saa nüüd käesolevat seisu mingiks ülemääraseks arvukuseks lugeda. Kas Sa oled lähemalt uurinud viimasel ajal lastud põdra maksasid? 1-2 juhul 10- nest on maks tervele loomale vastav. Enamasti on maks lutikaid ( valgeid, mannataolisi satikaid ) täis!
Probleem, miks ulukid valdavalt suvaliste hädade käes vaevlevad, on kuskil mujal.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah, sel aastal on üldse kuidagi hea aasta igast satikate arenguks. Hommikul lastud sokul oli ka ninakiin (õhtul kalale), ja kõhul karv vahetemata. Eelnevatel aastatel (lähimad 5 aastat) pole meie väiksemal pundil ninakiini lastud sokkudel ette tulnud. Teistel küll. Ja põtrade maksade teemal... umbes ühega kolmest maksast on jamasti.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Põdra maksast pole õnneks veel lutikaid leidnud,kuid huvitav oleks teada mida teie arvate põhjusest miks sellised satikad tekivad,minu teooria kohaselt on see liigi arvukuse piiramine looduse poolt,heaks näiteks on rebane+marutaud - haigus tekib siis kui rebase arvukus ületab teatud piiri ja vaibub siis kui arvukus on langenud minimaalsele tasemele.Kui metskitse asustustihedus on suur,siis muutuvad paljud neist nõrgemaks ja haigustele vastuvõtlikumaks,võibolla on see tingitud toidpuudusest või muust säärasest,toidupuudus tundub küll kergelt uskumatuna,sest seda võsa ja pahna on metsas küll,aga ei oska täpselt öelda.Minu elukohas jalutavad metskitsed päise päeva ajal ringi nagu loomaaias.70-ndate kohta ei oska midagi öelda,ei ole nii kaua elanud.Sügiseks on mul oodata kitse arvukuse langust,põhjuseks hundid.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Feen räägi mis kala sa nende satikatega püüad?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Käisin öösel tonkat leotamas, Emajões. Öösel, õhul ei jõudnud, hommikuni ei viitsinud vihmas ise liguneda. Sihmärgiks olid latikas ja angerjas. püüdsin 3 tundi. Iga tunni kohta 1 võtmise moodi võtmine. Saak 0. Üldiselt on ussiga võtmine suht sama teema, viletsamatel öödel... nii, et kiin midagi erilisit ei ole. Käisin lihtslat katsetamas... kiusatus oli nii suur. Aga see on juba siin natukee kalale.ee foorumi teema :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud