drathari kutsikad

2005. aasta teemad
Suletud
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

drathari kutsikad

Postitus Postitas salf »

:?:kes teab kust oleks võimalik drathari kutsikaid osta ja mis hinnaga neid saada oleks. :?:
jaht on kunst
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

täpsustaks et tegu on siis nähtavasti drahthaari ehk deutsches drahthaarige vorstehhund'i ehk saksa karmikarvalise linnukoeraga. neid d-tähega nimekujusid on isegi kirjanduses kahetsusväärselt palju liikvel ;)
Viimati muutis baddmann, N Juun 30, 2005 1:32 pm, muudetud 1 kord kokku.
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

linnukoer????

minu andmete põhjal pidi ta suurulukit ajama ka???
mulle lihtsalt soovitati et natuke parem kui laika, et ta ei lähe kurjaks!

aga linnukoer????
jaht on kunst
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Linnukoer on ta jahh, ennekõike. Kuid selles mõttes pidi olema suht universaalne koer küll, et ajab ka suurulukit kui on selleks õpetatud. Isegi olen mõelnud, et kui võtta ainult üks jahikoer, siis drahthaar sobiks vast kõige paremini. Või mis targemad arvavad kui jutt käiks ühest võimalikult universaalsest jahikoeratõust?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

nuh, vt see universaalsus väljendub drahthaaril ilusasti küll. ajab ta kõike ning stoikat teeb samuti ilusasti. aga mis on hea kõigeks, ei ole ühekski väga hea. see kehtib ka linnukoera kohta. olles oma elust 10 aastat justnimelt selle tõu esindajaga tegelenud, ei tulnud mul kordagi ette vajadust minna temaga suurulukijahti ning ega ma seda soovinudki, aga kõike muud oskas ta teha küll.

samas on drahthaarid n.ö kahe veidi erineva aretusliini koerad: ühed veidi karvasemad ja jässakamad (ehk niiöelda "veidi griffooni verega"),mis võivad ka agressiivsemaks muutuda ning on selle veidi segatud verega justnimelt mõeldud universaalsemaks, ka suurulukijahialaseks kasutuseks. ja teised saledamad, justkui puhtama aretusliini koerad, kes on siiski peaasjalikult seisva linnukoerajahi koerad.

looma ta pikalt ei aja, kuni poolteist-kaks kilomeetrit, nii et suurulukite jahiks on laika loomulikult parem (sest ta on selleks aretatud rohkem kui seisev linnukoer).

ning linnujaht: pardi-, nepi-, tikutaja-, faasani- ja laanepüüjaht on temaga lausa võrratu! kui oled tõsine linnujahimees, siis igati soovitan seda tõugu. minule näiteks meeldibki rohkem saksa linnukoera veidi aeglasem otsing kui briti linnukoerte kohatine ülikiire siia-sinna sagimine ;)
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Selge, tänud!
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

ok, aga kus kohapealt seda koera saada :?: ja mis hinnaga :?:
jaht on kunst
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Drahthaarikutsikaid on Eestis suhteliselt vähe ja harva müüa, enamasti leitakse ostjad ilma ajalehekuulutuste vahenduseta. Alustada võiksid näiteks EJSist hr Andres Lillemäe käest uurimisega, kas talle on teada mõnd lähitulevikus planeeritud pesakonda.
jukuke
Postitusi: 6
Liitunud: T Mär 16, 2004 4:30 pm

Postitus Postitas jukuke »

Omal sama soov kas oled mingit infi saanud? Või teab keegi teine kas kuskil mõni pesakond olemas või tulemas?

Ette tänades.
anne
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 04, 2005 8:56 am

drathaar

Postitus Postitas anne »

Tänaseks peaks kõigil drathaarikutsika soovijatel info käes olema - vaata viimasest "Eesti Jahimehest"pesakonna müügi kuulutust!
vaatleja
Suletud