milline optika oleks parem ???

2003. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

milline optika oleks parem ???

Postitus Postitas pistrik »

Jahipüss on mul kombineeritud 12/308 win. Soovin sellele optikat osta, kuid milline ei tea. Üks pakub vene optikat 9*56 paksu ristiga hinnaks 1500. Kas see on normaalne opt. ja hind või oskate mõnda muud soovitada? Poest vist mingi paari tuhhiga midagi normaalset ei saa. jään vastuseid ootama.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ega nende optikatega on nii jah,et kvaliteetsemad nõuavad kopsakat väljaminekut.Välimise läätse läbimõõt võiks olla alates 50 (sulle pakutaval on 56 ,mis iseenesest on väga hea) , suurem lääts annab suurema vaatevälja (mida suurem, seda parem,loom ei kao vaateväljast) ja suurema valgustugevuse ( selgem kujutis , eriti hämaras).
Sihiku riste tehakse kah igasuguseid, mina eelistaks kaugusmäärajaga,kuid nende hinnad alla 10 000ei tule.
Kas see paks rist läheb tsentris ikka peenemaks üle,nii et saad 100% aru kus tsenter on?Osadel vene optikatel on niiöelda tulpsihik(kolm paksu kriipsu sees ja otstest lähevad teravaks ja tsentris tühimik), mina sellega ära ei harjunud,eriti kui kauget sihtmärki vaja tabada.
9x suurendus ajab kah asja ära,kuigi vahel oleks rohkemat vaja,aga seda ainult jällegi pikemal distantsil ja seisvat märki.
Selle hinna eest on optikat küllaga, kuidas ta aga pauku kannatab seda ei oska küll arvata,peab kellegi käest,kes sellist optikat kasutab küsima.Mõned poes müüdavad Tasco optikadki lähevad peale väikest paugutamist seest uduseks ja mitte miski enam ei aita.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

tänan

Postitus Postitas pistrik »

Tänan sind Trucker!!! Sellest infost ja selgitusest oli palju abi.Läheb vist ostuks. Kui olen optika peale saanud ja lasud tehtud siis annan teada kuidas sobib.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Loe ka siit lisaks.
Viimati muutis Mart, P Nov 09, 2003 4:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

olen optikaga rahul

Postitus Postitas pistrik »

Lubasin tagasisidet kui oma optika peale saan. Seni see unarusse jäänud, kuid nüüd täidan lubaduse. Ostsingi selle ristiga 8*56 vene toodangu. Olen sellega rahul. Nüüdseks tehtud ca 100 lasku, ei ole paigast põrunud, uduseks vedanud ega klaasid liikuma hakanud. Pealegi hämaras väga hea nähtavus, olen teistega võrrelnud. Ainuke miinus on kindel kaugus 8* kuid siiani olen ka sellega ilusti hakkama saanud nii tiirus kui metsas.
TÄNAN TEID SIINSE ABI EEST, SEE LEHT ON SUUREKS ABIKS ALGAJATELE JAHIMEESTELE JA KA VANAD "KALAD" ON SIIT LISATARKUSI LEIDNUD!
Suletud