Pardijaht läänerannikul

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise veeretaks selle asja nüüd kellegi teise õlule, hooaja kohta 1-2 üritust on minu jaoks lagi vedada, ja sedagi siis kui kord poole aata jooksul 1. Aga osa võtaks ma isegi hea meelega. Mina ise arvan, et septembri lõpp on mõeldav, ise laseks hea meelega ka piilparti. Muidugi oleks rohkem vaimustuses suurtest hane ja pardiparvedest :lol: Aga eks jällegi seltsknna teema on ka boonus. Hmm... BM, sa seal ju käid, kuidas olukord tundub, on mõtet raffaga sept lõpus mingi tret teha? Ja mõni sealne mees võiks vaadata üle ööbimise, mida saab ka telkides teha, kui vaja. Üldse ei löö risti ette ka oktoobrikuisele telkimisele. Ja siis oleks hea kui keegi kohalikest asja nii kaugele veab, et on koht kuhu tulla ja koht kus jahti saab pidada.

Ps (offtopic): Mul siin mõlguvad veel mõttes foorumlaste seajaht, foorumlaste põdrajaht, foorumaste rebasejaht, foorumlaste hirvejaht. Sel aastal piirduks siis veel selle pardiga ja talvel võiks juba mõelda rebasele, aga suured elukad jäägu järgmiste hooaegade jaoks. Koprajahist jäi õhku, et herr Elmar Lurich oleks oma hurdaga käpp, ja hagijaid nagu ka oleks :) Sigade ja põtrade jaoks ka nagu koerasid oleks. Mõtteainet ja ideid on, mida ajusopis kääritada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Feen kirjutas:Hmm... BM, sa seal ju käid, kuidas olukord tundub...


Oot kus? Varasemates postitustes on juttu Võistest, see vist Pärnumaal. Seal pole ma käinud, Läänemaal on praegu kohalik part, mõningane viupart on tulnud põhja poolt ja eelmise aasta kogemuste järgi ütleks, et enne oktoobri lõppu - novembri algust ei ole mingit tuntavat rännet, siis aga on suurem ränne kiire ja võimalik et isegi ainult nädalaga läbi. Taevalaotust katvaid pardi- ega haneparvi praegu veel ei ole.

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Feen kirjutas:Ma ise veeretaks selle asja nüüd kellegi teise õlule, hooaja kohta 1-2 üritust on minu jaoks lagi vedada, ja sedagi siis kui kord poole aata jooksul 1


No seepärast ma meeldetuletamist patuks nimetasingi!
Regitreerituid on pärnumaalasi nimekirjas 35 tk. Ehk annavad nõugi. Ma ise vaid looderannikut väheke tean.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Nüüd kus koprajahi pildid vaadatud siis tuleb pisar silma millest ilma jäin! :(

Pardijahist ma nüüd küll ilma ei tahaks enam jääda!!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

andrus kirjutas:Nüüd kus koprajahi pildid vaadatud siis tuleb pisar silma millest ilma jäin! :(

Pardijahist ma nüüd küll ilma ei tahaks enam jääda!!!


No nendel kahel ju erinevus missugune...ühel hoiad toru otsa allaspidi, aa teisel ülespidi :lol:
padruni kulu kah erinev :wink:
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Vahemärkusena seda, et Läänemaal on parti küll (kohalik), aga see raisk on hetkel viljapõllus ja istub seal. Poisid on käinud neid sealt laskmas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma siin sügan juba kukalt ja mõtlen, et huvitav palju sellisel üritusel moona peaks kaasas olema? Ma külameestelt mingeid numbreid olen kuulnud ja need tunduvad sellised müstilised olevat. :M :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jaanes
Postitusi: 7
Liitunud: T Apr 12, 2005 8:20 am

Postitus Postitas jaanes »

Tere.

Ise olen õnnistatud sellega et juhtumisi elan mere ääres Häädemeeste kandis, ja natuke käin jahil ja püüan kala jne.
A põhjus miks tahtsin kirjutada on see,et 20 augusti hommikul algas siis see kõva pardijaht. Kõik on väga ilus a neid probleeme on kahjuks just nn.sisemaameestega, sealkandis käivad küll vist viljandi mehed rohkem. tundub et mereõhk ajab mehed ikka lolliks. sest see sõda mis seal lahti läks oli ikka karm küll. hommikul pool 5 hakkas ja ikka 11 -12 ni välja. Tundub et lasti kõike mis vähegi lennuvõimeline oli. igatahes päeval kui ringi rannas tegin leidsin ei rohkem ega vähem kui 32 igat sorti kajaka laiba,mis oli lihtsalt sinna vedelema jäetud. Ühesõnaga tahan seda ütelda et hoidkem pea selge ja looduse ilusa.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Jõmmid on nüüd siis omale uue hobi leidnud suvaliste loomade lindude pihta tulistamisega...
Masendav kultuuritus.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Ma siin sügan juba kukalt ja mõtlen, et huvitav palju sellisel üritusel moona peaks kaasas olema? Ma külameestelt mingeid numbreid olen kuulnud ja need tunduvad sellised müstilised olevat. :M :lol:


Noh ja kaks püssi ka ja laadijamehe ka kaasa,kes vahepeal,kui ühel raudu tühjaks lased,siis seniks teine juba laetud. :lol:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Mehed mõelge ikka enne kui lasete mina olen kah noor ja loll. Aga hanel ja luigel teen ikka vahet .Mahu kandis juhtus selline lugu ,et härra ei teinud luigel - hanel lennupealt vahet ja ............. :(

Natuke võiks ikka loomi linde tunda ,enne kui jahti lähed!!!
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Tegemist oli ju kajakaga, mis teadupärast jahilind on, kuid lihtsalt vedelema jätta pole kyll ilus.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

kakuke kirjutas:Ma siin sügan juba kukalt ja mõtlen, et huvitav palju sellisel üritusel moona peaks kaasas olema? Ma külameestelt mingeid numbreid olen kuulnud ja need tunduvad sellised müstilised olevat. :M :lol:

Ise ma pole kunagi üle 20 padruni (ühel hommikul/ õhtul) kaasa vedanud, sellest on ka alati piisanud :wink:
Kuid eelmisel aastal kui mereääres jalutasin nägin meeletuid kilsikuhilaid, neid oli seal ühes kohas ligi sadakond ja hunnikuid oli mitu :shock: Hiljem asja uurides selgus, et itaalased olid seal jahti pidanud ja tõelist lahingumüra tekitanud. Nii, et maitse asi see moona kogus :wink:
PS. laskude arvult oleks pidanud nad pardid käruga sealt ära viima, aga õnneks nii ei olnud :D
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

pistrik kirjutas: nägin meeletuid kilsikuhilaid

Vot ma rumal inimene ei tea mis lind see kilsi on? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

kakuke kirjutas:
pistrik kirjutas: nägin meeletuid kilsikuhilaid

Vot ma rumal inimene ei tea mis lind see kilsi on? :roll:

ok.ok tühi padrunikest :H
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Vasta