BARNAUL

2005. aasta teemad
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

olen mingi 50 pauku teinud nende paukudega tihedus täitsa hea vähemalt 100meetri pealt :) Ühe korra olen kitse peale ka pauku teinud kohe oli küliti maas 8) aga kuuli väljumis ava oli küll :evil: päris puru mantli kildeja sodi täis, lõhub ikka hirmsasti...aga no see oli aint 1 pauk selle pealt nüüd mingeid järeldusi teha pole vist mötet... ja oma püssist neid eriti lasta küll ei taha :wink: tiirus paugutamiseks mats ka vähe köva...kuulil kaalu ju ka....
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

Postitus Postitas hirvekütt »

Aga järsku on neil kuulidel niisugune nipp, et neil on sees metallsüdamik millele magnet reageerib. See võib olla paigaldatud tina kokkuhoiuks ja ka kuuli kaalu kergemaks muutmiseks. Sõjapadrunites igatahes on seda kasutatud. Eriti Saksa padrunites. Olen lapsest saati püssihuviline olnud ja noorest peast sai kõikvõimalikke padruneid uuritud. Nii, et kas see magnetiga katsetamine ikka päris õige on? Või veel näiteks "NORMA" jahikuul "BARNES SOLID"-tugev vase ja tsingisulamist sisu kuni mantlini (tina polegi). Ka mantlid on erinevast sulamist. Kui arvatakse, et kuul on raudmantliga siis on ju lihtne seda veidi nühkida, kasta soolvette ja veidiks niiskesse kohta jätta. Kohe näha kuis rooste välja näeb! Muide, ega see raud nii kõva polegi kuid ta "määrimisomadused" pidid vasest kehvemad olema. Olen proovinud deformeerunud kuuli mantli küljest kildu murda, läks vaja kahte paari näpitsaid ja tükk murdmist! Kuul oli vist LAPUA poolmantel. Neid ma ikka kasutanud olen kuni saada oli.
Lisan, et metallsüdamikega kuulide all ma ei mõelnud soomustläbistavaid kuule!
Pea jahti, ära tapa!
Suletud