kaliiber 16

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Istuv Sõnn
Postitusi: 61
Liitunud: E Veebr 21, 2005 7:04 pm

kaliiber 16

Postitus Postitas Istuv Sõnn »

teadjamehed, mis jahiks kõlbab 16 kaliiber ja millise moonaga mida?
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Igasuguseks!!!
Mul on endal ka kal. 16 ja ükski jaht pole pidamata jäänud!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Suur kirjutas:Igasuguseks!!!
Mul on endal ka kal. 16 ja ükski jaht pole pidamata jäänud!


Nii see on, muidugi, otsustades selle kaliibri kasuks, pead arvestama, et see sobib kuulilaskmiseks paremini kui 12kal ja haavlilaskmiseks siiski pisut kehvem kui 12kal. Ja ka seda, et 16kal moona on laetuna suht väheses valikus ja mitte igas hästivarustatud poes saadaval.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

ei ole veel moonaga muret olnud. kuulipauke laen ise, Polevi kuuliga. jookseb täpselt küll! (tänud kakukesele, kes Järverest kuule vahendas)
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: kaliiber 16

Postitus Postitas laffaa »

Pardist- põdrani, kõike võid kõmmutada. Tappejõud (läbilöögivõime) suurem, kui 12-l. Padrun peab olema muidugi õigesti tasakaalustatud st. püssirohi ja haavlid õiges vahekorras. Näiteks poes müüakse 12 kal. padruneid, mille haavli kaal on 42 g. :M Minu arust on see liig mis liig.
koopaorav
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ega haavli teemal samuti väga kurta ei saa, päris mõnusa nätaka paneb ja linde toob alla ka mis mühiseb. 12 kal on muidugi ses suhtes etem, aga kui teada püssi (ja enda) võimeid, siis pole hullu miskit. Kuuliga on nii, et enamasti 16 kal püssidel on üks raudadest täistsook ja teine sinna poole kanti (loomulikult pole reegel). Sellega seoses kardab hirmsasti raskemaid kuule, loobib. Selle asja lahendavad hästi ära polevo alakaliibriline kuul ning Trapperis müüakse tihtilugu lätleste Trefferit, need jooksevad sellest suht rahuldavalt. Minul pole ka siiani ükski jaht seetõttu pidamata jäänud ja Võts on minu käes päris hulga loomi-linde tapnud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Feen kirjutas:.... Võts on minu käes päris hulga loomi-linde tapnud.


ee....Võts ? 8) Hmm....peaks kah enda torudele mingid nimed mõtlema... ;)

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Lafaal väga huvitav seisukoht, et 12 cal väiksem läbilöögivõime, kuid see selleks. Miks siis 12 cal üldse 16 cal järglasena ilmavalgust nägi?
Sama arutelu võib pidada teemal kellele 6,5 ja kellele 9,3. Minu arvamuse järgi kõlbab nii 16 kui ka 12 cal metsas käia. Loogiline on see, et 12 cal mahub juba füüsiliselt rohkem haavleid padrunisse ja seetõttu on lihtsam pihta saada. Samas toob ka 16 alla nii hane kui tapab ära ka põdra. Nüüdsel ajal lihtsalt on mulle jäänud mulje, et 16 cal erinevat moona liigub poes vähem kui 12 cal. Omal ajal sai seetõttu 16 cal maha müüdud. Võibolla ka eksin. Samas ise annab väga edukalt laadimistöö ära teha. Vähemalt haavleid on küll eraldi laias sortimendis saada.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Kui metsast käimist rohkem ja pikematel maadel, siis soovitavalt kal.16, kuna tema kaal lihtsalt väiksem. Kal. 12 on tehtud rohkem haavlitega laskmiseks linnujahis (on padrunis rohkem ju tinaube).
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

16 vajub vaikselt kui kindlalt kasutusest välja. Uued püssid on ju valdavalt 12X76 (12, padrunipesa pikkusega 3") mille omanikud kasutavad valdavalt (odavamat) 12X70 moona. Uute poolautomaatide omanikud ostavad aga hanejahiks üha rohkem ja rohkem 12X76 Magnum moona haavlilaengu kaluga 50g. Pidi tummisem pauk olema... :oops:
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

On ju veel kaliiber 20 usinasti kasutusel. :shock:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Joss kirjutas:On ju veel kaliiber 20 usinasti kasutusel. :shock:


Need on üksikud relvad, mis neid 16-st väiksemaid kaliibreid kasutatakse, võrreldes 12 kaliibriliste armee vastu.

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

16 igati hea kuulipüss ja haavlit laseb ka nii mis mühiseb! kuigi vanad mehed räägivad et kui cal16 siis sokku ei pidavat mõtekas teradega lasta... ei tea miks aga kui 16 siis sokule kuul... ise olen mõlemaga proovinud ja toimivad mõlemad... veel pidavat 16 kuulil tappev-tuli ulatuma kuni paarkend meetrit kaugemale kui 12cal ... praegu kasutan ise ka 16 ja ei kurda ... ok vahest olen pardijahti ka ``vanamehe`` 12cal võtnud ja tõesti on ``tootlikkus`` ivake suurem aga see on juba paljalt minu viga. on kyll 12cal rohkem haavleid aga ka üks haavlitera tapap pardi..... :roll:
tuleb jaht või jaa?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kõik õige, kui saad püssile lisaks piisavalt hülsse, muid tarvikuid selle kaliibri jaoks, anna minna, elupäevade lõpuni!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Endalgi 16 kal. kapis ja ei kurda. Vähemalt pardi peal töötab väga hästi. Kesti jms on aga poest saada küll, kui poe pakutav valmistoodang ei rahulda. Nii või naa on Clever üks parimaid haavlipauke, mis siinmail saada ja selle valik on 16`le täiesti poes saadaval. Ma ise ei armasta kõva pauku ja selle ka 16 kal. eelistus. 8)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud