Rästiku hammustus

2005. aasta teemad
Suletud
arvo
Postitusi: 15
Liitunud: T Juul 27, 2004 3:36 pm

Rästiku hammustus

Postitus Postitas arvo »

Kas on kellelgi kogemusi kuidas rästiku hammustuse sümtomid
koeral välja näevad?
Nimelt pääses noor hagijas metsa ja kui ma ta vastu õhtut kätte sain,siis
ta sõna otseses mõttes magas püstijalu,silmad on hästi punased ja on ka
kordinatsiooni häired,aga samas paistetust nagu ei oleks ja söök,vesi
lähevad ka peale.
Tavalise väsimusega ei paista tegemist olema,sest olen temaga kaks talve jahil käinud ja väsinud koera näinud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Koer peaks rästikuhammustuse üldiselt üle elama.Uimane ta kindlasti mõne aja on.Hammustuse koha peaks katsudes üles leidma(hagijal lühike karv ka).Kõige kindlam on siiski vetarstile näidata.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Rästikuhammustusega on mul koerad tihti hädas olnud, aga ikka on suur paistetus, tavaliselt kusagil kaelal, nägu läheb selliseks buldogi tüüpi ja suur loidus ning isutus. Seega nagu ei tohiks antud juhul hammustusega tegu olla :?:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

äkki oli varem mingi haige puuk kallal. rästkuhammustus läheb alati paiste, koer ei taha süüa natu joob ja paremameelega seisab jalgade kui magab. kui eelneval päeval ka koer vähe imelik oli võib see kull puukentsefaliit olla. oma koeral on need mõlemad läbi põetud
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Rästiku hammustusest läheb koer ikka paiste. Mõned aastad tagasi oleks Idaeuroopa lambakoer peaaegu et teise ilma läinud. Koer sai siis rästikult suunurka hammustada. Hetkega hakkas koeral kõri ja pea paistetus tõusma. ca. 5 min. hiljem oli koer kui tõeline koll.
Koera elu päästsid tookord kiirabivastuvõttu töötajad, kes algul ei tahtnud midagi teha. Kui ütlesin, et on pühapäev ja kaks vet. olid kinni siis tulin viimases lootuses siia ja ........ Siis tegid ikka süsti ja koer hakkas kiiresti toibuma. TÄNUD ARSTIDELE KES TOOKORD AITASID.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
villuvih
Postitusi: 112
Liitunud: E Juun 14, 2004 8:09 am

Postitus Postitas villuvih »

tean ise kindlat surmajuhtumit 2a dobermannil, kus surmapõhjuseks ei oln mürk vaid paistes kõri mis takistas hingamist
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mul ühe korra tõpratohter muud ei teinudki ussihammustuse puhul koerale, kui mingi spasmi vastase rohu, et hingamist kinni ei võtaks. Ei tea kas sellest või mis, aga juba paari tunni pärast hakkas koer oma sööki kaitsma ja sööma-jooma ning paari päevaga oli ka paistetus läind.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
J.Lagle^
Postitusi: 31
Liitunud: P Sept 18, 2005 5:53 pm

Postitus Postitas J.Lagle^ »

rahva jutu järgi tuleb koer lahti lasta, kui on hammustada saanud, sest siis leaib ta metsast omale ise õige taime, mis aitab hammustuse vastu
Mina ja Mets.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Honkomees,Pistrik ja villuvih õiget juttu räägivad, eriti kui pea piirkonnas hammustus, läheb nii paiste, et suleb hingamisteed. Päästab siiski enamasti arstiabi. Kuulu järgi ka juhuseid, kus arstiabita hakkama saadi.
Asi selles, et mürk mõjub ka närvisüsteemile, nagu kõik muu, see on väga individuaalne.
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

Mul sai aastaid tagasi kolli alalõuga "sutsu", suht kõri ligidal oli ja paari tunn pärast nägi välja nagu rotveiler. helistasin, küsisin, öeldi et pole vaja midagi teha ise saab hakkama, kui siis validooli(südame rohi) anda.
sai antudki, jäi elama ei võtnud hinge kinni ega midagi, aint validooli haisu ei sallinud pärast- kui tundis, oli kadunud :wink:
Suletud