Scenar

2005. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Scenar

Postitus Postitas kakuke »

Oskab keegi pajatada miskit sellest kuulist. Uurisin, et mida oleks saada 222le poolmantlitest ja üks pakkumine on selline. 4,4g ja auk pidada olema keskel. Suht raske kuul sellele kaliibrile.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

vaatasin Lapua lehepäält järgi ja märkasin, et Scenar ei ole mõeldud jahipidamiskuuliks. Scenar ja Scenar Silver paistavad olevat täpsuskuulid aga proovige ise järgi
naised saunas rääkisid
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Scenar on täiesti probleemne kuul Eesti jahipidamises! Näide: kodanik ostab Kuristiku tänavalt Lapua müüjate käest 7 kuuli (kuul on odav!), läheb tuttava juurde ja palub endale laadida 7 padrunit. Siis hakkab jahti pidama suurulukile, mõni kukub...sureb, mõni jookseb kaugele metsa...ja siis sureb...Kuul on ette nähtud ainult paberist märklehtede tulistamiseks, hapra konstruktsiooniga, purunev, killustuv. Olen rääkinud müüjatega, Levandi ja Lillemäega palunud ostjaid hoiatada, ega nemadki käest kinni saa hoida, kodanik tahab ikka odava kuuliga jahti pidada!
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

ärge seda kuuli jahil kasutage, killustub hirmsasti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Huvitav, rääkisin meie toredale Võrumaa päälikule, et vaataks laadimiseks ka poolmantleid ja tema mulle kirjutaski, et Levandi olla andnud seda kuuli. Tean, et klubis on laadimiseks ka olemas 222`le analoogset 3,3g Lapua HP kuuli. Kuna neil kuulidel on märkimisväärne massivahe siis otsustasin uurida, et millega tegu (et mine tea mille huvitavaga hakkama saadud). :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Jajaa, Levandi mulle kah üritas seda Scenarit pähe määrida (308). Ma küll poolmantleid otsisin ja siis tegin üllatunud näo, et mis värk, et kas see suurulukile siis legaalne. Pidavat olema, kuigi omad kahtlused mul muidugi säilisid. Täpsuskuul muidugi hea ning kindlasti väikeulukijahis ka temal omad võimalikud rakendused olemas.

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Nii ta on. Kaheksa aastat tagasi kiitis Andres seda tõesti ja ka mina ostsin. Odav ja muretu aastavahetuse pauku teha nüüd. Kuid ka 4 repsi talvel seajahtide ajal olen kaugelt!! (üks 320 sammu) :!: maha ka kandnud. Absoluutselt tuuletu talvehommik.
Ja et see sammulugeja mu oma poeg oli, andsin püssile musi :oops: (muuseas küsis ta rebasega tagasi tulles, et kas see PÜSS laseb siis nii täpselt?) .
No selle 9.0 gr scenari veidi humoorikas rakendusnäide. Muuseas on ta ÄÄRETULT kõrretundlik :!:
Kuid killustub ainult luud puudutades. Pehmest jookseb alati ja absoluutselt tervelt läbi.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tuttav teema, jahikaaslane on kiitnud seda kuuli täpsuse poolest taevani. Kusjuures ta on kunagi oma jutu järgi õige mitu sigagi maha saanud sellega. Lõhkuma pidi parasjagu aga " milline kuul siis ei lõhuks onju" :wink: Tegelt asi oli sel ajal selline tõesti, et sealtsamast EJSi majast soovitati 12gr Scenarit kui "ideaalset suurulukikuuli". Ja asi polnudki niivõrd selles, et kuulipaugu hind oleks palju määranud. Pigem asi desinformatsioonis.

Kui Lapua kodulehte vaadata, siis seal on ta konkreetselt lahterdatud kõrgekvaliteediliseks sportlaskmiseks. Jahiks pakub poolmantlitest praegu ainult Mega ja Naturalist, kunagi pakkus ka sellist avamaa kuuli nagu Mira.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=1187
see jutt muidugi 308 win puhul lisada võin:
suht odav, täpsus väga hea, tabamusel killustub (lõhub jubetalt), šokk nullilähedane
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Ax1600 kirjutas: šokk nullilähedane


šokk just liha kvaliteeti rikubki :!:
Heureka!
Maitsvat ja rikkumata väikelooma fileed saab järelikult just sellega! Kui see nii on, siis jääb ainult sobiv uluk välja otsida.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Mainides et puruneb peaaegu täielikult (tina eraldub vasest kestast) ning purustused on samad kui nt. oryxil või vulkanil. Järeldus- liha rikub kuid loom ei jää maha.
Suletud