Juhtum kvaliteetmoonaga

2005. aasta teemad
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

S&B moon ongi paras s..t
Täpselt sama on juhtunud .30-06 padrunitega. Netis mingist laadimisfoorumist sattusin ka lugema üht lugu, kus laeng S&B padrunis oli olnud nii ebanormaalselt väike, et kuul jäi rauda!
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

mul samasugune juhtum..kaliiber sama 30-06 sai 50 m pealt põrsast lastud :shock: keskmine kuul siis parempoolne ka samast jahist kaela lastult vasakpoolne põdra seest kougitud http://pilt.ee/M695
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mmh :roll: kaelapauk? Mul oli selgroopauk. Hakkasin mõtlema, et äkki kuul niimoodi selgroogu kinni kiilub, et pole aega avanedagi korralikult.
:?:
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

sai siis lastud kaks põrsast parempoolse või siis alumise kuuliga 50 m kaela ja teist pössat ka algul 50m rindkerre millepeale loom jooksis eemale ja sai siis u. 130meetrilt tehtud lask kaela. :? kummaline et 50 meetrilt lastud kuulid jäid mõlemad sisse ka avanemata kuul :shock: mis oli purustanud kaks ribi ja oli teiselpool naha all aga 130m kaela lastud kuul läheb läbi :?:?
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Üllatav juhtum. Ekspansiivsus/deformatsioon ja haavakanali sügavus on tavaliselt seotud teemad, aga nagu siin, et ekspansiivsus suisa puudub ja kuul uluki kehasse pidama jääb, täiesti erakordne. Selline kuul oleks pidanud kindlasti ulukist läbi lendama! See, et kuul kehasse pidama jäi paneb mõtted liikuma selles suunas, et püssirohukogusega või kvaliteediga polnud asi korras! Kas lask ei tundunud ebanormaalselt nõrk ja tagasilöök kerge?
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

märgtavalt nõrgem nüüd pauk küll ei olnud, vähemalt pole siis sellest aru saanud, aga no väike hasart ka sees-mine tea. Aga ilm oli küll külm siis aga see nüüd vaevalt nii palju seda mõjutab? Ja imelik oli see veel et mõlemal üles leitud kuulil tina sees loksus :? tavaliselt nagu kleepub mantli külge?
slauri
Postitusi: 25
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:03 am

Postitus Postitas slauri »

Olen pikemat aega kasutanud S&B poolmantliga 6,5X55 -st ja seda rebasest põdrani, kuid alles hiljuti ostetud karbitäiest jätsin 10 tk. n.ö. ülelaskmise jaoks, kuna 100m pealt ei olnud võimalik 2-e kuuli kõrvuti saada kolmel mehel-vanadest sama sorti 2tk=3cm ringi. Kahju, et selliseid jamasid on-vahetasin moona ja see tasus end ära-ei soovi riskida,ehk siis praaki teha.
slauri
Postitusi: 25
Liitunud: K Okt 19, 2005 9:03 am

Postitus Postitas slauri »

Sama on juhtunud mul ka Lapua 9g SCENARiga-ei olnud optika viga ja laskjaid oli kolm.Kuidas sellist praaki üldse müügile jõuab?Nüüd käin pärast iga karbi ostmist 2-4 katsetamas
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

meite kandi mees lasi S&B poolmantliga kitse ja lasi 80m pealt mööda(alt läbi) läks siis laskekohta asja uurima ja leidis lepa seest kuuli, mis oli poolest kerest ennast puust läbi saanud, nii et tagumine osa oli kõik väljas :lol:
tuleb jaht või jaa?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Lapua Scenari kohta nii palju, et omal on umbes 150 padruni kohta tulnud kaka tõrkekat. Tegemist on 12g moonaga.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

S&B moon on siin tugevasti materdada saanud.Julgen arvata ,et väga palju oleneb ka relvast.Omal Brno-Zastava kal.6,5.juba 10 aastat.S&B moonaga pole veel probleeme olnud.Kui üldse viriseda,siis SP9,0g kuuli avanemisel on 2-l korral olnud vase kilde.Seetõttu läksin üle Norma "Alaskale",kasutan ka " Vulkan"-i.Probleem aga selles,et antud relvale ei sobi Norma täismantelkuulid.100m-lt hajuvus ca`10cm!Proovilaskmisel Alaska jaS&B9,1gFMJ-ga tulemus minu jaoks rohkem kui rahuldav.Kummalgi hajuvus ca 2cm ,poolmantel samal sihtimisteljel 2,5 cm all( viimased 1g võrra raskemad ka).Lastud sai 2x10 lasku.Ise arvan,et minu relvale sobivad "pikad"kuulid enam.Kui loom 1. lasuga maha ei jää,on 99%viga lkka mehes.Viimane käib eelkõige minu enese kohta.S&B moona kiputakse sageli halvustama ka tema odvuse tõttu ,aga igaühe vaba valik mida osta.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

22LR kirjutas:S&B moon on siin tugevasti materdada saanud....

.Probleem aga selles,et antud relvale ei sobi Norma täismantelkuulid.100m-lt hajuvus ca`10cm!Proovilaskmisel Alaska jaS&B9,1gFMJ-ga tulemus minu jaoks rohkem kui rahuldav.Kummalgi hajuvus ca 2cm ,poolmantel samal sihtimisteljel 2,5 cm all( viimased 1g võrra raskemad ka).Lastud sai 2x10 lasku.Ise arvan,et minu relvale sobivad "pikad"kuulid enam.Kui loom 1. lasuga maha ei jää,on 99%viga lkka mehes.Viimane käib eelkõige minu enese kohta.S&B moona kiputakse sageli halvustama ka tema odvuse tõttu ,aga igaühe vaba valik mida osta.


Vaata teemat- laadimine- kuuli väljaulatuvus, ja ilmselt see ALASKA , mis ulatub silindriliselt pikalt välja, puutub padrunipesas kohe otsaga vastu keermeid ega jõua enne "muserduda ", mis võib toimuda teiste kuulitüüpidega. See kaugus vaja konkreetsel relval selgeks teha, ja valikud OK :!:
Suletud