KKI

2005. aasta teemad
Suletud
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

KKI

Postitus Postitas bighornet »

Selle teema all olevad lood on harivad ja ka enda käitumise üle olemi.

KKI , ammu tuttav, räägib talvehommikul metsasihil jahikaaslasi ootava jahijuhatajaga mõnusat juttu, maast ja ilmast. Suur seajaht peale pikka jõulurahu ja värsket lund kohe algamas. Peale veerandtunnist juttu ütleb KKI, et näita oma ilusaid laikakesi kah (kes kahekesi need 15 min autos ärevuses ainult viugasid) :idea:
Nii kui mees autoukse paotas, koerad kohe puu juurde jalaga kõrgust mõõtma. Siis küsib KKI, et ole hea, näita jahiluba kah.
Ups!
Jahiluba avamata? Nimekiri koostatakse peale meeste sshaaaabumist???
Aga koerad viibivad lõastamata jahialal
:!:
Plõnn...mitu korda..x.. raha see oligi? :oops:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kki

Postitus Postitas jorr »

Selle kohta võiks öelda,et tõde ja õigus igal pool.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: KKI

Postitus Postitas Ahto Kattai »

bighornet kirjutas:Selle teema all olevad lood on harivad ja ka enda käitumise üle olemi.

KKI , ammu tuttav, räägib talvehommikul metsasihil jahikaaslasi ootava jahijuhatajaga mõnusat juttu, maast ja ilmast. Suur seajaht peale pikka jõulurahu ja värsket lund kohe algamas. Peale veerandtunnist juttu ütleb KKI, et näita oma ilusaid laikakesi kah (kes kahekesi need 15 min autos ärevuses ainult viugasid) :idea:
Nii kui mees autoukse paotas, koerad kohe puu juurde jalaga kõrgust mõõtma. Siis küsib KKI, et ole hea, näita jahiluba kah.
Ups!
Jahiluba avamata? Nimekiri koostatakse peale meeste sshaaaabumist???
Aga koerad viibivad lõastamata jahialal
:!:
Plõnn...mitu korda..x.. raha see oligi? :oops:

Kas see on seadusetundmise demonstratsioon v tõesti juhtum elust enesest :M
kivi kotti!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: KKI

Postitus Postitas bighornet »

kult kirjutas: Kas see on seadusetundmise demonstratsioon v tõesti juhtum elust enesest :M
kivi kotti!


Kahjuks elust enesest, meie ja naabersektsioonide üks 7-8-st lähiajaloo mõtlemapanevast õppetunnist. Meie seaduse mittetundmise demonstratsioon (mis ei tähenda veel KKI seadusetundmise demonstratsioon :lol: )
No hirm ja arm on pedagoogikas läbiproovitud võtted :)
Kes suhtub mõistvalt, kes....(vt eelnev lugu).
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

m..i mängimisest

Postitus Postitas Arles »

No kuidas saab... sedasi lihtsalt s..a keerata??
Normaalne oleks seepealevastava tüübi vältimine, mitte kaasamine jms. põlguse väljendamine. Mõne teise kultuuri kohaselt ka otse pasunasse.
Oli ju ka vanasõna - kuidas küla koerale ...
Olen siiani kuulnud lugusid inspektoritest, kes täiega keerasid, kuid peale mõningast kasvatustööd, oma vigade ootamatuid väljailmumisi, leidsid mõistliku käitumise palju sobivama olema.
Muidugi ei tähenda see, et peab seadust rikkuma. Ka antud näiteolukord ju mõistlikult lahendatav. Suured seaduserikkumised oma meeste poolt peavadki trahvitud saama - see ju ei tähenda s..a keeramist.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Aastat 15 tagasi tudeerisin kaugõppes õigust ja tihti sattusin istuma kõrvuti ühe tollase looduskaitseinspektoriga- igati lahe kutt. Rääkis lugusid sellest kuda Saaremaal tal korraga 4 kummi läbi torgati ja et Ruhnu ei tahtnud 80-ndatel keegi inspekteerima minna. Seal kehtind vana tava: meri annab, meri võtab. Õnneks või kahjuks on minu kokkupuuted KKI meestega sellega piirdunud kui mitte lugeda jahijuhatajate kursust, kus kah üks KKI mees loengut pidas. Paraku jäi küll mulje, et parem oleks mitte kokku puutuda- minu ja tema arusaam seadusest oli mõnes punktis veits erinevad.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

No kala- ja jahimehed on väga lähedases, kohati segunenud hobi-ameti-või muus suguluses olijad.
Nende kala.ee veebis on alaiigituses "Meie sõbrad" olemas ka keskkonnainspektorid, (kuidas nii?? ...ametimehele lõuga!)

:D

(kr...t, kui mina oma leivateenimise juures kah hakkan ülepäeva lõuga saama :roll: ...)

ah, et siis sedasama hirmu ja armu vastastikku või kuidas...
Nali naljaks. Olgem ka objektiivsed!
Näiteks kui põdrajaht viimase vasikaga lõpeb 15.11 ja lund veel pole, kes meie jahimaadel SIIS silma peal hoiab, enne seajahti!?
Kas see, teab- kust pärit harvesteri juht, kelle öösel töötavast masinast 30 m kaugusel, 6-7 harulised pullid , keda 3 kuud kippu-kõppugi polnud, haavaoksi söövad! Ja kelle kabiinist jahirelv leiti :idea: .....

No mina magan küll rahulikku und, kui mul öösel õues üks korralik ja hoolas majavalvur vähemalt urisebki (eriti kui too omadel-võõrastel vahet teeb!).
Jamad lood. Vahi või ise igat öösel metsast väljaveerevat metsaveoautot! Äkki tilpneb palkide vahelt üks sõraots :?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Ja nagu tellitult lugu lisaks:

http://www.kki.ee/?id=9223

Ka niimoodi saab, kui nälg väga näpistab ja koeraga verekatset trennida !
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Postitus Postitas Arles »

bighornet kirjutas:(kuidas nii?? ...ametimehele lõuga!)

Et keegi valesti aru ei saaks - kasutasin väljendit "Mõne teise kultuuri kohaselt ka otse pasunasse. " - seega vähemasti meite kandis toimib viidatust erinev :) Tahaks loota, et igalpool Eestis sama kultuuriruum on. St. et keegi ei peaks oma ameti juures ja seadust täites füüsilist vägivalda kartma. Aga käru keerajale peab selgeks saama, kuidas on mõistlik käituda.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Jah kahjuks nii neid "kärusid" keeratakse. Mina oleks küll selle koeraomaniku asemel asja kohta kaebuse esitanud. Selline käitumine KKI ametniku poolt ei olnud absoluutselt eetiline. Tähelepanu juhtimine s.o. suuline hoiatus paras karistus sellise asja eest. Niipalju kui mina asjadega kursis olen, siis rikkumisele provotseerida ei tohi. Samas muidugi nagu ma aru sain oli KKI suhteliselt hea tuttav. Peale sellist juhust küll enam tere ei ütleks.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

bighornet kirjutas:http://www.kki.ee/?id=9223


"Keskkonnainspektsiooni Viljandi büroo inspektorid kuulsid pühapäeva õhtul Karksi vallas Lilli jahiseltsi maadel kahtlast lasku. "

Huvitav, milline on kahtlane lask? Kapil ikka paganama hea kõrv.
Mine metsa!! ;)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Aus lask: PÕMM!!! (sest laskjal pole midagi varjata)
Kahtlane lask: suss (sest seda ei tohi keegi kuulda)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Ei noh see hea,kui inspektorid ikka n.ö. rahva hulgas,aga pühapäeva õhtul kahtlane lask :?: ,peale põdra ju ka teised jahid on,mida just õhtupoolikuti hea pidada ja siis see ebaseaduslik relva omamine :?: ,äkki puha registreeritud relv ja kaotatud,siis nagu teised seaduse punktid.Nii umbes ikka ei tasu lahmida,riigiasutused ju.
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kki

Postitus Postitas andrus1 »

tahtsin ka kunagi ise seal olla,aga siis nägin kuidas tondid tõusid tuhast ja ise omal nahal tundsin nende tatti omal õlul-tulin isegi rmk-st ära.kõik see oli harjumaal.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kki

Postitus Postitas jorr »

Kuidas see nüüd oligi,siin ühes vanas jutus keegi ju mainis kuidas vahet teha. :D Üks lask, salakütt; kaks lasku,jahimees; rohkem pauke, linnamehed pardijahil. :D :D :D
noorus on ilus aeg
Suletud