SOOVIKS OSTA KOMBIT

2005. aasta teemad
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kajahimees kirjutas:Klassikalisi drillinguid on Eestiski kindlapeale parasjagu, mina otsustasin kahe erineva vintraua ja sileraua kasuks. Palju kogemusi vahetada pole, sest ühegi uluki pihta pole veel pauku saand teha aga elame-näeme, homme jälle ju jahipäev!

Et siis nagu kolm üherautset ühes tükis korraga õlal :shock: Kas siuksele riistapuule veel optika ka külge käib ,ja kuidas sellega üldse lastakse ,erinevad asjad ikka tavaliselt erineva jooksuga.Omades kombi kogemust ma ei julgeks sinnapoolegi vaadata :D
Kivi kotti!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

No, nagu isegi taipasid, siis kolme relva asemel ikka ainult üks üle õla.
Ja kusagil juba kirjutasin ka, et Männikul tiirus olen 50 m pealt lastes saanud vindid 3cm ringi ja sileraudse kuuli neist 5cm kõrgemale, seejuures vertikaal OK. 110 m pealt on vintide seis praktiliselt sama, sileraudse kuul muidugi kõvasti langenud ja ka veidi kõrval aga see polegi ju antud juhul väga oluline. Loomulikult on ka normaalne optika peal, nii et ei ole põhjust peljata midagi, jummalast vinge asi.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ja mis need kaliibrid siis ka on ja mis firma püss?
Kivi kotti!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Blaser 99Duo 7x65R; 9,3x74R; 20/76
Zeiss 1,5-6x42
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

No tõesti mina olen küll selle kohapealt nii jobu ,et ei näe sellisel relval eesti oludes mingit praktilist väärtust.Saja meetrini võivad ju tõesti need kuulid enam-vähem võrdselt joosta ,aga mis edasi saab :shock: Vindi kaliibrid eeldavad suure looma jahtimist ,aga kui lähed põtra laskma mida siis veel selle 20 kaliibriga seal lasta,kas tõesti nugist ja kui lähed jälle nugist jahtima ,miks peaks siis neid kaunis "jõhkraid " vindiraudu kaasas vedama? Minuarust ,kui juba drilling ,siis olgu ta ikka kaks korda haavliraud ja olgu tal siis toetuseks mingi kuuliraud lisaks,selle kaliiber olgu siis igaühe maitsele sobilik!
Ära pane pahaks,aga mul oleks igaljuhul huvitav lugeda miks sellise valiku tegid ja milles sinu arvates sellise relva praktilisus seisneb?
Kivi kotti!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Loomulikult ei pane ma pahaks, maitse asi. Samuti ei arva ma, et üks selline universaalne relv kõike asendab ja igas olukorras parim variant on.
Aga nii sai tellitud ja vindikaliibrite valikut põhjendaks nii: oleks ju võinud peenema vindi hoopis väikese tellida, noh rebase ja kitse ja vahest hanegi jaoks jne. Sellega aga ei tohiks suuremat looma ju lasta, pealegi, kui sa vähegi kaliibrites kodus oled, siis 7x65R ei ole midagi suurt ja hullu, see on .308Win -ga samas võimsusklassis, veidi nõrgemgi, nii et sobib hästi ka kitsele ja rebasele (muidugi mitte väga kaugelt distantsilt) ja samas näiteks sea-või põdrajahis ikka õigus ka seda rauda laadida. Vot nii näen mina seda filosoofiat ja pahaks ei pane, kui keegi vastu vaidleb, õieti ei viitsikski vaielda.
Alguse universaalsuse jutu juurde tagasi tulles - mul on ka näiteks .300 Win Mag ja kombi 20/76+.243 Win, nii et valiku tegemine polegi nii kerge, kui hommikul end jahile sätin. Jutt läks nüüd küll pikale. Kivi kotti!
Suletud