kas uus püss lasebki 1m mööda?!

2005. aasta teemad
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Toivole!

Proovi pärale kasvõi teibi abil lisada veidi kõrgendust, proovi siis. Kui sellest abi, siis telli Truckeri käest neopreenist püssilae kõrgendus. See on hea, lihtne moodus lae kõrgendamiseks. Kõrgus lehtede kaupa reguleeritav.
Kõik on normaalne, ainult pära sinu jaoks madal.
iz-27
Postitusi: 1
Liitunud: T Okt 11, 2005 3:34 pm

re:pyss päris 1m mõõda ei lase aga laseb

Postitus Postitas iz-27 »

niisugune probleem on et mul on iž-94 308 win ja 100m laseb alumine raud 5cm paremale,ja ülemine raud 10cm vasakule??äkki teaks keegi midagi tarka selle kohta õelda.
[/code]
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sellel riistapuul peaks olema mäletamist mööda raudasid ühendav reguleerimismuhv. See peaks laskma raudade jooksu sättida. Küll ei ole kuulnud, et see kellelgi eriti õnnestunud oleks. Löö tarvitamise õpetus lahti, proovi, äkki oled sina see,kes sellega hakkama saab.
Enne muidugi pead kindlalt veendunud olema, et ikka laskmisveaga tegemist ei ole.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

kui püssist kaks pauku tehtud ja kahe kuuli vahe 15cm siis tasuks kindlasti oma enesekindlus superlaskuri koha pealt hetkeks maha matta ja oma näpud igasugustest muhvidest eemal hoida :wink:
aga kui laskekogemuse skill-level on kõrge ja elu jooksul ikka seda asja harjutatud siis võtan oma sõnad tagasi :D
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

saialõikaja kirjutas:kui püssist kaks pauku tehtud ja kahe kuuli vahe 15cm ...

No nii loll ikka keegi pole et kahe paugu järgi otsustama hakkaks ja relva kruttima.
Ise küll peale imelikku möödalasku tiiru ja kulutad (algul toelt) mõnikümmend pauku, et veenduda - krt, püss ja optika laseb täpselt, ikka käsi vääratas
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mul oli kunagi püss mis lasi üles (ma tõesti ei mäleta kui palju aga selgelt ja märgatavalt). Tegin sellele püssile suurema vasest kirbu ja lasin peale joota. Tõsi, algul tegin suurema tooriku millest siis väiksemaks kavatsesin viilida, kirbu kõrgus oli umbes 4 mm. Üllatuslikult hakkas püss juba selle kirbutoorikuga täiesti "täppi" laskma, poleerisin selle ära ja jätsingi peale. Püss teenis mind kaua ja ausalt!
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Vastates küsimusele ja võttes kokku selle teema: Jah, uus püss lasebki alati 1m mööda ja tihti veel rohkemgi :lol:
Vajab natukene harjutamist ja laseb vähem mööda....

Allan
aivara
Postitusi: 37
Liitunud: L Apr 02, 2005 10:38 am

Postitus Postitas aivara »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Mul oli kunagi püss mis lasi üles (ma tõesti ei mäleta kui palju aga selgelt ja märgatavalt). Tegin sellele püssile suurema vasest kirbu ja lasin peale joota. Tõsi, algul tegin suurema tooriku millest siis väiksemaks kavatsesin viilida, kirbu kõrgus oli umbes 4 mm. Üllatuslikult hakkas püss juba selle kirbutoorikuga täiesti "täppi" laskma, poleerisin selle ära ja jätsingi peale. Püss teenis mind kaua ja ausalt!



Kaupo, see hiigelkirbuga püss laseb seniajani ilusti :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kas siis latt ja rauad ei peagi paralleelselt jooksma? :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Latt võib olla sihtides kinnisem või lahtisem, just nii, nagu püssi jooks seda nõuab. Kõrgem kirp, püssi üles lastes, nihutab tabamispunkti allapoole. Sihtmärk võetakse kirbu peale.
Kasutaja avatar
gustav
Postitusi: 62
Liitunud: R Nov 04, 2005 7:45 pm

Postitus Postitas gustav »

sellisel juhul peks ikka jah poodi tagasi minema....kuna kolm meest ikka niie metsa kah ei lase ..see on ikka püssi viga :?: :?: :?:
Jaht on midagi erilist
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Mitte väga see teema, aga mul näiteks püss liiga lühikeseks jäi ja kiire laskmise puhul latt lahti jäi ja üle kippusid kuulid lendama! Eile akkasin katsetama teibiga niikaua, kuni püss kohe tõstes palge jäi! Ei olnudki muud kui korraliku suure traktorikummi üks kärn sai küljest saetud ja seejäral rauasaega enamvähem õige kuju seatud! Siis liivapaberi ja käia abil päris õige vorm ja viimistlus ja nüüd sai küll krdi hea! Kohe hing rahul! 350 eeku säästu ja ikke oma käega tehtud asi! Soovitan katsetada, kui teilgi kipub püssi palge võttes latt lahti jääma! Kaotada võite vaid mõned möödalasud....
tuleb jaht või jaa?
Suletud