vana üheraudne 16 ja tema müsteerium

2005. aasta teemad
Suletud
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

vana üheraudne 16 ja tema müsteerium

Postitus Postitas vallo »

Sain proovida vana 16 kal kukega vene üheraudset, toodetud 1958, kuulid jooksid 35 meetrilt ca 7 sm ringi. minu arvates väga hea tulemus . küsimus selline kas sellise tihedusega on ka mõni teine vene sileraudne , mina küll veel näinud pole,kes on andku teada.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kuked

Postitus Postitas Arles »

Meie vana 16 kaliiber kukkedega püss sai ka sellise tihedusega hakkama - ühe kuuliga, rauast treitud variandiga. Marki ja aastat kohe peast eip ütle.
Sentimeeter - cm.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mul on ka üx selline relv ja jooks on siga hea.
Kaido
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 13, 2005 9:23 am

Postitus Postitas Kaido »

Kunagi peale sõda puuriti vene vindid 32 kaliibrilisteks sileraudseteks olid nö valvuri püssid, sain üht sellist proovida ja ümar kuuliga sai 100 m pealt 10 cm ringi.
Kui kirpu ei nä pane konn otsa!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

16 kaliiber kukkedega BM-16 laseb mul kah väga hästi, samas isegi 12 kaliiber TOZ-34 sain moonaga eksperimenteerides 35 m umbes samasse täpsusjärku jooksma, ca 7-8 cm ringi sisse kella 8 peale, nii et äärmised olid peaaegu kümnes. Toelt muidugist.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: vana üheraudne 16 ja tema müsteerium

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vallo kirjutas:Sain proovida vana 16 kal kukega vene üheraudset, toodetud 1958, kuulid jooksid 35 meetrilt ca 7 sm ringi. minu arvates väga hea tulemus . küsimus selline kas sellise tihedusega on ka mõni teine vene sileraudne , mina küll veel näinud pole,kes on andku teada.

Need üheraudsed ongi väga hea jooksuga .Kaherautsetel rauad kokku joodetud ja arvatavasti ikka kuskil mingid pinged tekkivad.Muuseas jooksevad need üheraudsed ka haavlitega väga hästi!
Kivi kotti!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Müsteerium jätkub . Mul MP 153 kollimaatoriga ja laseb ka 35 pealt ilusti ja müstiliselt ühte auku . Kahjuks mitte iga moonaga . Ise kasutan Clever Mirage magnumit mis soetatud ca. 2 aastat tagasi , aga praegune magnum 76 ei ole üldse täpne . Kuul on paganal hoopis teine , niisugune imelik ! Eks need üheraudsed olegi rohkem nendele kes asja ühe ilusa lasuga korda ajavad ja kindlasti tuleb leida endale ja relvale sobiv moon !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
JUC
Postitusi: 68
Liitunud: N Dets 30, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas JUC »

Käisin aastaid kapi tagant leitud vene üheraudsega jahil. Raud silinder või ime väikese zokiga, ühe pauguga saab laskmise päris kiiresti selgeks :lol:. Raud muidugi vähe roostetanud aga muidu väga täpne , kitse kuuliga 80-100 sammu ei mingit probleemi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Olen isegi last sellisega märki kuuliga. Asjale oli veel KEEVITATUD peale optikajalad ja ka optika ise oli no nigu need vene 3x olid. 80m lastes kuulid kuskil 15x15cm ruutu mahtusid. Toelt lastes.
Vist oli 52a tukk kui hästi mäletan.
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Kunagi ammu sõber näitas oma üheraudset... pidin naerukrampidesse ää koolema: kaba logises, raud roostetas- päris õnnetu paistis. Aga siis kui sõber sellest pauku tegi..... siis olin ma pikka aega tumm, krt, 50 m ja 5cm ruutu ja käepealt lastud.... Väärt relv!
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
põrgukütt
Postitusi: 33
Liitunud: L Okt 15, 2005 12:30 pm

Postitus Postitas põrgukütt »

Ka mina olen sellisest relvast lasknud, sel oli ainult sihikuga probleem ja alati sai sihtmärgist üle lastud. Minuteada on sel relval ka veidi pikem raud kui tavalisel 16 kaheraudsel. Sellest ka hea kuulijooks, kutsusime seda tukki tema pikkuse pärast mohhikaanlaseks.
sula loodusega kokku
Kasutaja avatar
põrgukütt
Postitusi: 33
Liitunud: L Okt 15, 2005 12:30 pm

Postitus Postitas põrgukütt »

Joosep Käba kirjutas:Olen isegi last sellisega märki kuuliga. Asjale oli veel KEEVITATUD peale optikajalad ja ka optika ise oli no nigu need vene 3x olid. 80m lastes kuulid kuskil 15x15cm ruutu mahtusid. Toelt lastes.
Vist oli 52a tukk kui hästi mäletan.


ilmselt kasutati optikat adapteriga laskmiseks :wink:
sula loodusega kokku
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Jah loomulikult oli tehtud nn "adapteriga" laskmisek. Küll sai ära katsetatud kuidas sile jookseb ja sellest ka eelpool juttu oli.
Suletud