Vintrelvast tina eemaldamine

2005. aasta teemad
Suletud
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Vintrelvast tina eemaldamine

Postitus Postitas kakuke »

On õhus selline teema minu jaoks. Nimelt rääkis üks laskmise autoriteet, et eraldada vintrauast tina, tuleks see elavhõbedat täis valada, et siis viimane saaks reageerida tinaga. Mind huvitab, et kas selline meetod ongi vaid kasutusel, et saada korralik tulem ja kui on siis kust saada sellist kogust elavhõbedat, et toru sellega täita? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sellest elavhõbedaga tina eemaldamisest on siin foorumis ka Arles kunagi rääkinud. Mäletamist mööda leidis ta selle olevat rumala ja tervistkahjustava viisi rauda tinast puhastada. Arvestades, kui mürgised on e-hõbeda aurud, ( lisa veel reag. tekkivad pliiühendid) on korduv tegelemine sellega kindlasti tervistkahjustav.
Tina saab rauast eemaldada leeliste puhastusõlidega ja tihkete troppidega, nagu seda ikka aastakümneid tehtud on.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa .... päris kogu aeg ma keemiatunnis ka ei maganud, st. see mürgine paha jne jutt on tuttav. Mulle millegipärast jäi sealt meelde, et elavhõbe vist pea ainus millega tina reageerib või kuidas?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Mnjaa .... päris kogu aeg ma keemiatunnis ka ei maganud, st. see mürgine paha jne jutt on tuttav. Mulle millegipärast jäi sealt meelde, et elavhõbe vist pea ainus millega tina reageerib või kuidas?


Mis seal siis ikka, head regeerimist!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

elavhõbe vist pea ainus millega tina reageerib või kuidas

tina reageerib ka paljude hapetega - keskkoolikeemia!
iseasi, kas sa tahad oma relva torusse hapet valada...:roll:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kõik geniaalne on imelihtne,rauda ikka kuumutada ja kuumutada,tina sulab ise välja :lol: ,kuidas ma ikka nii hea mõtte peale tulin. :A
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Torust saadav tina kogus on niivõrd väike, kas tasub jännata? Milleks teil seda tina üldse vaja on? :)
Nali naljaks. Aga kas keegi oskab öelda, kui palju see tina kuuli jooksu muudab? Kas on märgatav vahe peale puhastamist tinast? Või on tegemist relva ressursi suurendamisega.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Enamus puhastavaid solvente saavad tinast jagu/lahustavad tina ära. Anti Järvelaid puhastab juba paar aastat Männiku tiirus sileraudseid püsse (mis saavad hirmsat valu ja tšokid on tina täis) Brunox`iga ja võtab päris hästi, küll vintrauas ka hakkama saab.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

anname tina

Postitus Postitas Arles »

Tina probleem on kindlasti nende relvadega, kust palju tina läbi käib - sportrelvad ja haavlipüssid. Aga mõju on olemas kindlasti - nagu ka vasel täpsusele näiteks. Siin paar selle ala targemat võikski kirjutada täpsemalt eri mõjud lahti.
Vana kooli mehed jah tahavad elavhõbedaga mängida, kuid - minul juba keskkoolist meeles, et elavhõbe mõjutab edasi antavaid geene esimesena. St. kui veel mujale mürgised aurud mõjuda ei jõua, on sinna juba mõju olemas.
See, mis Kaupo juurde lisas - igati põhjust positiivsest õppida, eriti kui ohutum on :)
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Haavliraudadel minumeelest häda rohkem plastmassiga ,mida konteinerid rauda jätavad! Paljuke neid päris tina haavleid enam kasutataksegi,need ju ka kas terasest v üle vasetatud.
Vaevalt ,et need solvendidki inimsõbralikud on ,pudelil ju kirjad peal -kinnises ruumis......... .Iseasi on muidugi veel nende ainete (Hg) kättesaamisega. Soovitasin Kakukesel mõni vana vererõhu mõõtmise aparaat ära lõhkuda ,ta kirjutas- "arvad vist ,et ma mõni vanake olen ,kes igal hommikul vererõhku mõõdab" :D :D
Kivi kotti!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Müü see elavhõbe maha mis sa muidu puhastamiseks kasutad, ning ma usun et sa saad osta kaks püssi selle asemel et ühte puhastada.
a kas mitte elavhõbedaaurud mitte mõistusele mitte ei mõjunud, tekitavat dementsust ja nõdrameelsust, Lomonossov olla isiklikult endaga loomkatseid teinud, tahtmatult muidugi :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Kui sellist asja lõhkuma hakkad, siis pead sa kakuke ikka olema hull kaskadöör ! :lol: Aga kui ikkagi julgus sellist asja lubab teha, siis peale kasutamist vala see üliohtlik värk (ka püssiraud) kaaliumpermaganaadi lahusega üle! Meenub, et see pidi koduses majapidamises kõige paremini selle aine ohtlikkust neutraliseerima...
tuleb jaht või jaa?
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Tänapäeva haavlilaskmise juures tõepoolest enam tinaeemaldamisega püssirauast suurt tegu pole. Selles osas Kuldil õige märkus. Põhilised jäägid rauas ikka konteinerist jäänud plastmass.
No kui just sileraudsest kuuliharjutusega tegu pole ja ka seal sportlaskmisel enamasti kuul konteineris. Omal ajal kui kasutusel oli konteinerita 32 g laen oli raud tõepoolest tina täis, kuid siis aitas ikka hea ja korralik puhastushari. Polnud neid solvente siis ollagi.
Ja arvan, et ka vintrauast (ilmeslt siis väikesekaliibrilise rauast, kus kasutusel ilma katteta tinakuul) saab tina kõige paremini kätte korraliku harjaga puhastamisel.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ülo kirjutas:Tänapäeva haavlilaskmise juures tõepoolest enam tinaeemaldamisega püssirauast suurt tegu pole. Selles osas Kuldil õige märkus. Põhilised jäägid rauas ikka konteinerist jäänud plastmass.
No kui just sileraudsest kuuliharjutusega tegu pole ja ka seal sportlaskmisel enamasti kuul konteineris. Omal ajal kui kasutusel oli konteinerita 32 g laen oli raud tõepoolest tina täis, kuid siis aitas ikka hea ja korralik puhastushari. Polnud neid solvente siis ollagi.
Ja arvan, et ka vintrauast (ilmeslt siis väikesekaliibrilise rauast, kus kasutusel ilma katteta tinakuul) saab tina kõige paremini kätte korraliku harjaga puhastamisel.


Oi oi! Sõbrad, "ajage" ikka trennis umbes 150 padrunit raudadest läbi, küll tina ikka ladestub, päris nähtava kihina! Plastikujäägid ladestuvad ka aga vähem, nii 10-15 % võrreldes tinaga. Sportingupüssid on ju tugevate tšokkidega tavaliselt alates MOD (0,5 mm ) ja tina pressib otse läbi konteineri seina ja konteineri külgpilude tšokki. Huvitav, et Beretta raudadesse (eriti DT-10) jääb plastikujääke rohkem kui Kemen ja Browning püssidesse?
Sportlaskmise haavlid on ikka plii ja antimoni sulamist, mida kõrgem on antimoni protsent (tavaliselt 3%-5%) seda parem ja kallim padrun. Ainult Clever/Mirage Pro Extra R on vasetatud haavlitega sportingu padrun.
Suletud