benelli või franchi poolautomaat

2005. aasta teemad
Suletud
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

benelli või franchi poolautomaat

Postitus Postitas jägermeister »

tiivuliste jaht on algand, otsin relva millega eel kõige teha sportingut aga et ei jääks ka hätta jõe ja järve ääres. siiani olen kasutanu ru. relvi. kuid nüüd otsin midagi enamat. ootan teie poolt soovitusi, laitusi, infot ja kõike muud nende relvade kohta. oodatud on ka teiste relva markide nimed. ette tänades! :?
Tuvi lastakse kahe silmaga...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ütlen vaid ühe lihtsa/tähtsa lause: Benelli on poolautomaatide kuningas! (Ivo Schotter Küti ärist kinnitab sama). Mudelivalikust peaks ainult vaatama missugune püss hästi "ette istub". Mõnedel on latt madal (itaallased ja ameeriklased on ilmselt lühikese kaelaga...).
Ostsin uue Benelli M1 Super 90 ja olen väga rahul, ideaalne "aparaat"! Avasin pardijahi, kolme pauguga 2 parti.
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

tänan hr. Kindsigo. kuid kuuidas selle relva plast kaba tundub, kas puit varjanti ka on ja tsokkide vahetus võimalik.
Tuvi lastakse kahe silmaga...
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Sorry, et vahele segan, eks Kaupo teab neid asju kindlasti ka väga hästi aga peaksin ka peatselt Benelli omanikuks saama ja olen seda marki veidi uurinud-nende mudelite valik on MEGA. On plastikud, on kaitsevärvi (Gamo), on igasuguses kvaliteedi- ja hinnaklassis puidud. On vahetatavate tsokkidega ja mitte, rauapikkuste valik on samuti väga lai sõltuvalt mudelist.
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere!
Ütle mulle palun Kaupo, ärme siin härratame, muidu oleme nagu Valeri Kirss ja tema tütar Eesti Missi valimiste õhtul kus iga kord kui õhtujuhist tütar pöördus oma isa poole teda jätkuvalt "härratades"!
Benelli M1 Super 90 plastik on peaaegu kriimustusevaba ja seega praktiline, usun, et nii mõnedki korrad jooksen selle relvaga ka ajusse (meie "seadusemeestele": selleks, et laadimata relvaga ajus olles koera ees seisvat ulukit tulistada) lisaks on oluline hinnavahe plastiku ja puidust pära vahel, nuh, Crio ja Rafaello jäägu parem ilusate ja kallite püsside austajatele... Tšokid on muidugi vahetatavad, Cyl, Imp Cyl, Mod, Imp Mod ja Full on kaasas, juurde tellisin ülipika, umbes 10 cm pika IM (0,75 mm) tšoki, võtab hästi, 40 meetri pealt on vihk nii 0-ga kui ka nr 5-ga täiesti ühtlane.
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

tore, astun ka benelli meeste klubisse. eks ma siis annan oma värsketest kogemustest teada. kui ma õieti aru sain siis see õige koht on küti äri kuhu tuleb sammud seada. jääme siis kuningate juurde! (y)
Tuvi lastakse kahe silmaga...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tartus Jaak Volmeril/Trapperil on terve Benelli partii kohal. Eriti magus "tükk"
on sealt camo M1 Super 90...kui veel alles. Kahju, et ma ei jõua endale osta kõiki püsse mis meeldivad, aga Argo 9,3X62 sulaks hellalt kokku minu rõõsa näojumega ja sügiseste ajujahtidega! Tuld! :oops:
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

tänan üttlemast, käin sealt juba homme läbi. see argo on üks ilus püss jah aga kes neid kõiki soetada jõuab. mul vanem sakko sporter 7*64 pole siiani hätta jätnud ja ta teenib mind veel palju aastaid. :)
Tuvi lastakse kahe silmaga...
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

No nii, sai siis kah Benelli sileraudne poolautomaat lõpuks ostetud.
Muidu kõik tip-top aga huvitav, miks makaronimehed arvavad, et kogu maailmas vaid nende mõõtu venniksed elavad. No ei raatsi nad seda laadi paari cm võrra pikemat teha! Muidu lati timmimiseks ja ka lae nurga sättimiseks seibid-värgid kaasas aga lae pikkus ja püstolkäepideme kuju jätavad minu arust veidi soovida. Eks see sobivus sõltub muidugi paljudest asjadest, mõnedele istub kohe, mõnel tuleb enda jaoks veidi sättida. Aga püss on lahe ja toimib mõnuga ka 24 gr laenguga, ei mingit probleemi, ja sõrmed jätab ka terveks. Vähe aega võtab ilmselt selle luku edasi-tagasi liikumisega harjumine, esialgu nagu veidi häirib või nii, samuti on päästikuga vaja veits kohaneda.
Julgen soovitada!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Nüüd siis kah Benelli omanik, Argo 308Win. Kuna olen vähe pikem(1,87), oli see ainus püss, mis kohe kätte istus. Teiste markide probleemiks liiga lühike kaba. Kuna enne järgmist suve pole plaanis optikat peale panna, oli valiku juures määravaks see, et püss lahtise sihikuga kohe õlga istub. Talvel sigadega võsa vahel lähivõitlust pidades ju optika suht kasutu :D Võibolla panen hoopis kolimaatori. Püss ise suht kerge ja mugav, puhastamiseks käib kergelt osadeks ilma tööriistu kasutamata. Lasta väga hea, tagasilöök pea olematu, ümberlaadimine sujuv ja vaikne. 100-lt meetrilt käe pealt lastes täitsa võimalik ka kits koju kutsuda, suuremast loomast rääkimata. Vähemalt esmased katsetused märklehe peal lubavad seda oodata :wink: Eks näis, mis laupäev toob :lol: :lol: :lol:
Suletud