Kuidas relva puitosa kaunistada?

2006. aasta teemad
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Albin kirjutas:Sõnastan küsimuse ümber: "Mis on parim puit relvakabaks? Kas kirsipuust on hea teha relvale kaba? "


Kui leiad kirsi, millest saab pära jaoks sobiva, 60-65 mm plangu lõigata, siis kirss on hea, isegi väga hea.
Minu meelest parim kaba materjal on pöök, eriti valge pöök - raske, tugev, tihe, ühtlase mahuga, seejuures normaalselt töödeldav. Puuduseks on üsna igav väljanägemine ühtlase toime tõttu. Edasi pingerida ehk järgmine:jalakas, tamm, saar, kask, pähkel. Pähkel on minu jaoks viimane seetõttu, et vaatamata kenale väljanägemisele, on ta väga pehme, mispärast just seda eriti ohtralt pärade tegemiseks kasutatakse.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Pöök on ülikallis puit? Või odavam kui pähkel?
Jaht vajab kunstniku kätt...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Albin kirjutas:Pöök on ülikallis puit? Või odavam kui pähkel?


Odavam pähklist just igavama väljanägemise tõttu.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Aga kirss mis on umbes 20cm läbimõõdus ja selline umbes 1m pikkune tükk, sellest teeks midagi? Suht sirge see tükk, kuid nagu kirss ikka selline nagu vint oleks sees.
Jaht vajab kunstniku kätt...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See on hea, kui vint on sees, see ise pea vintraua eest. Aga ma kardan, lisaks vindile ka lõhked!?
Ja üldse, ehk nüüd aitab! Sa kulla mees ei tea vist isegi õieti,mida sa tahad. Tee see kõigepealt endale selgeks, loe vastavat kirjandust, küsi kodus oma vanema kolleegi käest, ja kui sellest ei aita, siis püüa foorumist abi leida. Ei ole mõtet siin lihtsalt niisama pläriseda, selleks on teised foorumid.
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Kahjuks ei tea ühtegi teist foorumit, kus relvakabadest midagi räägitakse. Kahju, et sa nii asjasse suhtud, ma olen kindel, et kui sina ei tee siis keegi ikka selle valmis teeb. Siin enne mainiti ka teisi valmistajaid. Aga tänud sulle, et siiani kannatust jagus ja edu edaspidiseks.
Jaht vajab kunstniku kätt...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ja kas sul on siis kaba vaja sellele uuele Sauerile, mida sa tõenäoliselt kunagi ei osta!?
Kasutaja avatar
Albin
Postitusi: 43
Liitunud: E Dets 05, 2005 9:12 am

Postitus Postitas Albin »

Mis ma nüüd vastama pean? Miks see sind niiväga huvitab, millele mul kaba vaja on? Ma ju jpbu pidin olema. Sain juba teise mehega jutule.
Jaht vajab kunstniku kätt...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kuule, Kunstnikk-Albin, anna oma kontaktid mulle privasse, ma võin sulle eraviisiliselt järeleaitamise tunde anda. Saad ühtteist jahindusestki äkki teada. Kõigest muustki, mis jahindusse kuulub. Ma võin isegi naha parkimisest vihje kätte anda... :wink:

Kunagi kui vanem oled, saad aru, kui mõttetu on üks punniline poisipõnn, kes omaarust anonüümselt (IP koodidest oled ehk midagi kuulnud) lollusi pillub. Siis ehk punastad...
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Hendrik! Ära löö last :H Parem räägi temaga.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 81
Liitunud: P Sept 28, 2003 12:02 pm

kaba

Postitus Postitas sass »

Kui juba kaba materjalide peale jutt läks,vahest oskab keegi öelda kuidas mahhagon kabaks sobiks. Mul üks plangutükk vedeleb. Äkki......vahetaks plastiku välja.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kõige parem on muidugi laminaat (60mm vineer) millel värvilised lamellid sees.Saab eriti kauni mustriga ja stabiilse kaba, mis ei mängi nagu täispuit seda tegema kipub.Töödelda on laminaati muidugi raskem.
Hundist toakoera ei saa.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Kui kellelgi huvi, on olemas tamme ja saare planku, paksus 60 ja 70 mm, õhukuiv, seisnud ca 13 aastat varju all. Ma arvan, et püssikaba jaoks leiaks nii mõnedki toorikud. Tamm on küll päris ilusa mustriga, sai omale tuppa mõned aknalauad tehtud.
puukoi

Re: kaba

Postitus Postitas puukoi »

sass kirjutas:Kui juba kaba materjalide peale jutt läks,vahest oskab keegi öelda kuidas mahhagon kabaks sobiks. Mul üks plangutükk vedeleb. Äkki......vahetaks plastiku välja.


Mahagon on tugevuselt pähkliga võrdne, ehk nõks tugevamgi. Pära võib isegi ilusam saada pähklist. See oleneb konkreetsest plangutükist
hirvekütt
Postitusi: 54
Liitunud: L Mai 01, 2004 4:00 pm

to Albin

Postitus Postitas hirvekütt »

Pöök, (mitut tooni on olemas), pähkel ja kask. Kask ja pöök on tugev materjal ja säilivad kriimustuste suhtes paremini. Pähkel on pehme ja õrn käsitlemisel, sellele vaatamata kõige dekoratiivsem ja lisab relvale soliidsust. Kui lae valmis saad, siis määri sisse linaseemne õliga (toorvärnitsaga) kuhu on veidi lahustatud mesilasvaha. Puitu soojenda enne veidi fööniga ja ka õli peab nii soe olema, et see puidu sisse imbuks ja vaha tahke ei oleks.Keema lasta õli ei tohi.(ca 60 kraadi piires on paras).pärast immutust poleeri pehme lapiga üle. Pole elus kirsipuust laadi näinud. Olen näinud haavast laadi, aga see on väga pehme puit ning isegi küünejäljed jäävad peale kui kinni võtad. Kena nägi välja küll!
Pea jahti, ära tapa!
Suletud