Mazalat

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Mazalat

Postitus Postitas reimakas »

Lugesin foorumitest, et on huvi selle relva vastu. Kui on konkreetsemaid küsimusi, võin vastada. Ise hooaja kasutanud ja parimat relva ei oska tahta.
See, kes tapab, pole veel jahimees
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

See ju 1891a. Mossin- Nagant. Kaba küll teine aga põhimõtteliselt sama.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Muri
Postitusi: 31
Liitunud: E Juun 21, 2004 7:45 am

Postitus Postitas Muri »

Üks tuttav ostis Mazalati, kuigi soovitasin panna paar kilo juurde ja võtta siis juba Tikka või CZ. Mazalatist ei leidnud netis tuhnides kah miskit asjakohast. Mis moona ja optikat sa reimakas kasutad?
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Kasutan praegu vene moona ja võib rahule jääda. Jooksva põdra lasin 200 pealt ja rebane pole 250m pealt probleemiks.
Optika on 3,5-9*50 Weber puna täpiga. Olen rahul ja ei kurda. Hea on see, et relval on originaal optika jalad kaasas ja peale sisselaskmist pole mingeid probleeme olnud. Lastud u 30 lasku.
See, kes tapab, pole veel jahimees
Ertai
Postitusi: 12
Liitunud: T Sept 13, 2005 2:22 pm

Postitus Postitas Ertai »

käisin u. kaks kuud tagasi jahikursustel, üks asi mis seal meelde jäi, kui relvadest juttu oli: "Kui vahetada Mazalatil M P-ga ära, saab relvale õige nime, mida ta väärib"

?
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Postitus Postitas greenhorn »

Ertai kirjutas:käisin u. kaks kuud tagasi jahikursustel, üks asi mis seal meelde jäi, kui relvadest juttu oli: "Kui vahetada Mazalatil M P-ga ära, saab relvale õige nime, mida ta väärib"

?


kas sa kuulud ka sellesse seltskonda, kes teavad seda "mis naised saunas rääkisid?"
kui mees on relva hinna ja kvaliteedisuhtega rahul ning relv täidab oma otstarvet ega vea alt, siis milleks ilkuda?
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Tore, et meie ümber on hulga spetsialiste kes otse koolipingist tulles kõike teavad. Kui see Mazalat on tehtud sama hästi kui 1891 aasta Mossin-Nagant, siis on tegemist ju hea relvaga. Ma tuletaksin veel meelde, et selle relvaga on kaks suurt ilmasõda peetud ja padrun siiamaani relvastuses. Kui aga selline temp on tehtud, mis Rumeenia tegi Makaroviga, jah, siis on asjad hullusti. Meil oli sõjaväes üks valgevenelane kes tegi igasuguseid väikeseid puukujukesi, üks on mulgi kodus seinal. Ta tegi need KIRVEGA! Muidugi oli se kirves terav kui habemenuga ja mees oli oskaja, old mingeid edevaid voolimisnuge tal tarvis. Ka on jahil ju juhtunud nii, et kohale tuleb seltskond kelledest igaühe püss maksab vähemalt poolsada tuhat, ka on seltsiks neile vatijopes talutaat kel roostes hotisontaal cal 16 seljas. Mees kaasas selleks, et ``härrad`` ära ei eksiks. Paugutamist palju aga see taat on see mees kes ikkagi pihta saab. Pole ilus öelda teistele kõva häälega, et ``hö-hööö, mis odav ja sitt raud...``. Minge ikka juti peale ja tehke seal pauku, vaadake märklehed üle ja siis rääkige asjast. Relva hind ja edevus ei ole tihti tema laskeomadustele vastavad. Nagu haridus (õigemini seda tõendav dokument) ja harituski pole kattuvad mõisted. Jah, mõnest odavast võib küll pinnud kätte saada aga on olemas liivapaber, peitsid, vahad. Ka metalli tuleb järele aidata, kasvõi selleks, et päästik ei ``rudiseks``, ma ei räägi praegu sellest Mazalatist vaid üldse ``odavatest`` relvadest.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Vot tak. Just pahatihti see Taat selle õige paugu teeb.
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Kasutan praegu vene moona ja võib rahule jääda. Jooksva põdra lasin 200 pealt ja rebane pole 250m pealt probleemiks.

Ma ei saa tõesti aru,kui Eestis on nii head laskurid,et rebase 250 meetri pealt lasevad,miks siis meil siis ühtegi olümpia meest ei ole.!
metsas käi tasa tasa.....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

robi1 kirjutas:Ma ei saa tõesti aru,kui Eestis on nii head laskurid,et rebase 250 meetri pealt lasevad,miks siis meil siis ühtegi olümpia meest ei ole.!

Sorry offtopicu pärast, aga on see siis tõesti toe pealt nii suur probleem, kui püss jookseb ja ise natuke lasknud oled?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Väga vastutustundetu on 200m pealt hakata jooksvat põtra laskma, Ja kui see saladus pole, siis kas Robi kirjutaks meile, kui kaua ta relvaga suhelnud on ja kas teda ka suvel VSS-i võistlustel näha saab?
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Sorri, Robi oli siin ühe teise mehe kirjutise üks- ühele maha viksinud ja üles pannud, segadus majas.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Ertai
Postitusi: 12
Liitunud: T Sept 13, 2005 2:22 pm

Postitus Postitas Ertai »

greenhorn kirjutas:
Ertai kirjutas:käisin u. kaks kuud tagasi jahikursustel, üks asi mis seal meelde jäi, kui relvadest juttu oli: "Kui vahetada Mazalatil M P-ga ära, saab relvale õige nime, mida ta väärib"

?


kas sa kuulud ka sellesse seltskonda, kes teavad seda "mis naised saunas rääkisid?"
kui mees on relva hinna ja kvaliteedisuhtega rahul ning relv täidab oma otstarvet ega vea alt, siis milleks ilkuda?


Võibolla ma sõnastasin natuke valesti, aga mina ei väida siin midagi, ma just küsisin, millest selline arvamus võis tulla?
Ja asi oli selles, et mees, kes viis läbi kursust relvadest, tema rääkis seda, mitte ise seda väidan. Mõtlesingi, siis et kui ta sellise asja julgeb välja öelda õppijatele, siis peab ka mingi tagapõhi olema ju, sest ma saan aru, kui inimene omas seltskonnas sellist juttu räägib, aga kui ta _väidab_ seda noortele ja rohelistele kes on kursustel ja kellele tohiks vaid "tõtt" rääkida ja seda, mis ette nähtud, mitte oma teemat arendada, siis peab midagi veidi mööda olema. (Ise veel on teada-tuntud respekteeritud jahimees, ma nime ei taha nimetada, ei tea, mis jama võib tulla, kui mees ise foorumil käib, eks räägib ise)

Loodan, et sain veidigi asja selgitada.
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui kõike uskuda, siis võib juhtuda nii nagu mehega kes pinnud keelde sai. Nimelt oli keegi plangu peale ühe naisterahva kehapiirkonna, mis asub nabast allpool, joonistanud ja sinna alla veel ühe ``V`` tähega sõna kirjutanud. Mees vaeseke jäi ka uskuma.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Suletud