kuidas taksi tööle panna

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

kuidas taksi tööle panna

Postitus Postitas jahimees123 »

mul juba kolme aastane aga urgu ei lähe,muidu ajab kyll metsas jänese ja kitse jälge.
mida teha :?:
püss selga
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Kas nagu hilja ei ole proovima hakata, minu oma käis juba 10 kuuselt igas augus õnn et kusagilt kiskuda ei saanud. Kuid nõu võib niipalju anda, et käia tuleb ,sundimisega ei tee midagi.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

mul on taks 2 kuune ja juba käib tehisurus ja kraabib õues lumehange urgusid. väga suure instinktiga on. teiste loomade ajamisest veel ei tea midagi. kassi ja koera ajab toas taga küll :P ja nii mis kole.

See selleks. On üks raamat, pealkiri on "KOER" Tallinn Valguse kirjastus 1985 aasta. Autorid A. Essenson J.Kikkas, E. Joosepson, K.Kadarik, U.Pihlamäe, P.Saks.

Soovitan kõigile koeraomanikele eriti jahikoera omanikele.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Täna nägi 2 kuune taks esimest korda metssea-põrsast. Küll sakutas ja urises, kuuli august rebis kõik sisikona peaaegu välja...suure koera peksis eemale ka veel...päris huvitav vaatepilt. Väljas avanes ka kohe võimalus verejälge proovida, tegin tiiru ümber hekkide, lohistasin verist nahatükki enda järel ja ennäe imet, kui korea lahti lasin pani nina maas kohe minema ja leidiski ülesse. Tõeline jahimehe hing mu meelest.

Edu koraomanikele. :D
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

karupoeg kirjutas:avanes ka kohe võimalus verejälge proovida, tegin tiiru ümber hekkide, lohistasin verist nahatükki enda järel ja ennäe imet, kui korea lahti lasin pani nina maas kohe minema ja leidiski ülesse. Tõeline jahimehe hing mu meelest.



No kui koer juba nülitud verist nahka ka üles ei leiaks, siis oleks tegemist ju kassiga :lol: Mul samuti taks ja ka suur njuufa õuekoeraks! Kui ikka vähegi midagi lõhnavat on maha pandud, siis leiab selle ka iga krants üles!
Ei taha sellega üelda Karupoeg, et sul kehva koer on, aga selle nipiga veel koera instinkti ei näe :wink: ... aga edu harjutamisel ja iga selline võte tuleb koera tulevastele omadustele kasuks! Nii et noor mees, tahtmist on, miks mitte?
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Selles asi ongi, et 2 koera on. Üks on suur hundika ja laika segu just maja valvamiseks, tema verejäljest ega muust ei tea tuhkagi, proovisn tema peal ka ei midagi. Aga minu arust on just eriline see, et 2 kuune suudab juba ajada jälge kuigi ise vaevu külma käes kõnnib ja mitte nahatüki enda lõhna peale, vaid verd pidi. Eriti vahva oli see raev, mis tekkis sea vastu, väriseb ja karvad turris seljas, raputas seda siga nii kuis jõudis. Teine koer nagu ei teind väljagi suurt.

Igat krantsi metsa ei vii.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kuidas kaksi tööle saada

Postitus Postitas jorr »

Jahimees, kas ta sul rebast võtab?Kui võtab, pane kuskil värske jälje peale ja hea oleks kui jälg urgu viiks.Veel parem kui saad seda rebast enne ka lasta ja verejälg maas.See muidugi ei tähenda seda, et peaksid hakkama rebaseid vigaseks laskma, kuid selliseid olukordi ikka vahel tuleb.
Kui see ka ei aita, siis tuleb endal urgu pugeda ja koerale puust ette teha. :D
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Asjal oma pluss, kui idee jänest ja rebast metsast välja kihutada, mitte urge kaevama hakata, siis pole probleemi, et koer poolest tunnist 4-5 tunnini urus vahib. Peasi, et looma üles leiab ja selle peale häält teeb.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ohhooo,kahe kuune taks ja juba murrab siga.Ja tahate teda 4-5 tundi veel pimedas urus rebasega kakelda ka lasta.Sedasi rikute koera kutsikast peast ära.Noore koera närvikava on veel väga õrn.Õpetama peab järk-järgult,vastavalt koera vanusele.Kindlasti on erandeid,kuid kutsikas võib saada sellise emotsionaalse šoki,et hiljem kardab auku ja pauku või lihtsalt on üks närvipundar.
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

Sooviku jutt jumalast õige,ühtegi kõva koera pole sellega ära rikutud
kui urujahiga hiljem on alustatud,palju heade eeldustega koeri on ära rikutud liikse kiirustamisega.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

mul endal ka natuke hirm nahas, et äkki rikun ära. pauku ja muud kolinat ta ei karda, harjutan teda iga päev natukene jäneselõhnalise nukuga ja tehisuruga. proovin ka kuulekus käsklusi läbi mängu.


Ei kannata oodata kah eriti, ta nii asjalik.

PS siga ta raputas jah üle ootuste vägevalt. aga sea peale teda just õpetada ei tahaks. muidu äkki tapab siga tä liialt ruttu ära. taksiga vist ei ole hea ikka siga ajada.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kuidas taksi tööle....

Postitus Postitas jorr »

Ei tea,kuidas kuskil need sead on kuid mina olen viit taksi pidanud, kellest kolm ka seale töötasid aga ükski pole sea käest lõhkuda saanud.Arvan, et taks ei tüki seale nii kallale kui laika ja ainult häält teeb.Kui ikka paariaastane koer ja urgu ei lähe, siis midagi küll viltu on.Kutsikat kindlasti urgu ei tohi veel lasta. Sest kui rebase või kähriku käest hammustada saab, võib tekkida urukartus.Mägraurus seda ei juhtu, sest mäger murrab kutsika lihtsalt ära.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Ma pärisurgu veel ei mõtlegi ajada las kasvatab õiged hambad enne suhu ja saab suureks ja tugevaks :D
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kuidas taksi tööle panna

Postitus Postitas andrus1 »

taks on iseloomult metsik-nii oli kunagi ühes jahiraamatus kirjas ,mina arvan ,et koeral on veres mida ta ajama hakkab.minu taksil oli lemmik uluk siga olgu või 3päeva vana jälg nii ta kohe kadus.kui siga ei olnud siis ajas ka teisi loomi,aga huvitav oli see et kise ajas ainult 5-6min.käis ta ka urus ilma problemita ma küll ei mäleta et oleks teda eriti õpetanud kõik oli looduse poolt antud nagu elugi 4a mesilased tegid vaevarikka lõpu
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kuidas taksi tööle....

Postitus Postitas jorr »

Andrus, kas ta sul sea käest lõhkuda ka sai kui siga ajas?
noorus on ilus aeg
Vasta