mis oleks kui oleks...

2007.a. teemad
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

kult, unistada ju ikka tohib, nagu jänes kännu otsas ütles, kui küsiti, et mis sa karjud et vägistatakse kui kedagi ligilähedal pole... :lol: , ja mõnelgi mehel on püssihimu suurem kui jahikirg. Ja laskmishimu. Et jaht nagu rohkem õigustuseks või viigileheks, et jälle üks toru muretseda (kui raha ei piira, nagu antud teema algtingimus oli). Selletaoline patarei on mingis mõttes universaalne, aga eks maitsed hakka mängima ja enamuikku meist piirab ju ka rahakott. Ning universaalsuski on väga vaieldav ja suhteline mõiste, nagu siit foorumistki näha :wink: Aga see on ju mitte paha vaid suisa hää asi. Kurb ja igav oleks kah, kui kõik lausa ühtemoodi mõtleks..
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Julgen siia ülesriputada ka oma arsenali soetamise järjekorras:IZ-K 16kal. 1rdn 1957(sic.!kingitud) IZ-54 12 kal.2-erdn.1976.Brno-ZKK 6,5x55+Meopta 4x6(kraadi)arvatavasti milit.markeering 1995.Marlin-925-22LR+Ofort 6x40(japs) 2004 . CZ- 527-Lux-Varmint 222Rem+Zeuss-Diavari Z 2,5-10x50(suj.reg.punane rist) 2005.Jätkub jahile ja tiiru,seni pole 2-te jahile kaasa võtnud.Suurema kal.vintrelva järele (veel) vajadust ei tunne.1-e rdn. võib ülearusena tunduda kuid olemas ta on,pealegi veel kingitud ja väga heas korras.Jahimehe paberid sain 1973.aastal(NB!Mitte NLKP ega AÜ liige 73.aastast a`la`Baskin). "Kui veel midagi,siis optikaid võiks korrigeerida-täiendada -vahetada.P.s.-"pigilinnu"laskmine pole seni veel nakatanud aga mine sa tea.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

...lisaks, et kui paremaid võimalusi peaks tekkima, siis muretseks juurde sellise "relva" nagu korralik digitaalne peegelkaamera.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vastan, nagu küsitud, arsenal, mis võiks ühel pisut üle harju keskmise jahimehel olla:
1. õhupüss
2. 22 LR
3. 12 kal sileraudne
4. 222 või 223 REM
5. 308 WIN või 30-06 Spr.

Kui nüüd sellest veel väheks jääb, siis mingi kaugpommitaja näit. 300 Win Mag, mis viimasel ajal huviorbiiti on tõusnud.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

nii, nüüd asi kaliibrite osas justkui klaarumas. Aga siis lähtuvalt kaliibritest relva mark, miks just see ja mitte mõni teine, ainult hind ei peaks määrav olema. Mida arvate näiteks kaheraudsetest vintidest versus poltlukuga vint? Unistada ju tohib ja plaani pidada...
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

"Kaheraudsed vindid" ehk expressid peaksid iga mehe unistustes ju olema! Kui mõelda seda, et käsitsemine-laadimine on ülimugav,(ja palgetõstmine sama nobe mis kaheraudsega) kuni 150m lasketäpsus poltlukuga samas suurusjärgus aga kaks kiiret lasku alati "päästiku all" teeb asja ülihuvitavaks!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Sergo, nüüd väga valusat kohta torkasid. :D
Oi ma olen neid vahtind, veritkaalis rauad ja horisontaalis ja.... See klassikaline välimus juba pulssi tõstab. Minu jaoks jaht selline ürgne ja soliidne asi, ei meeldi taktikali stiilis plastlaed ja igast vigurid. meeldib ilus puit ja puhas joon. Aga hinnad... :( Praegu aega ette näha veel pole millal 100 kilo püssi jauks võtta oleks kapiriiulilt.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Minu soovitus jahihuvilisele:investeeri max optikasse.12-17 tuh vahel on relvavalik üsnagi suur.See 30-50 ja enam tuh. maksev relv ei lase kordi paremini kui 10-ne (jätame võistluslaskmise tiirus sellest arutelust praegu kõrvale) ,jahil pole erilist vahet,kas lased 2-e või 5-e cm ringi 150-200m-lt ,minu arusaama järgi sõltub tulemus rohkem laskjast ja optikast.Osta KORRALIK optika,kui raha üle jääb,investeeri parem teistesse jahivahenditesse .See pelgalt minu arvamus, teise rahakotis ei sori ma mitte! :)
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaupo Kindsigo kirjutas:"Kaheraudsed vindid" ehk expressid peaksid iga mehe unistustes ju olema! Kui mõelda seda, et käsitsemine-laadimine on ülimugav,(ja palgetõstmine sama nobe mis kaheraudsega) kuni 150m lasketäpsus poltlukuga samas suurusjärgus aga kaks kiiret lasku alati "päästiku all" teeb asja ülihuvitavaks!

Ei jaga küll matsu,mis moodi see laadimine nii ülimugav on :M Kui näpud kohmetanud ja hasart sees ,kas siis see laadimine nii mugav ongi? Liiati kui tegu veel ilma randita padruniga. Ja sellest palgetõstmise kiirusest ei taipa ka ,kui püss /laad mehele istub ,siis missmoodi mõni püss kiiremini õlga tuleb? Kuna tegu kahe erineva rauaga siis mingil määral hakkab see kokkujooks ikka häirima,eriti kui tahetakse seda ülimat täpsust! Mitmest kiirest paugust rääkides eelistaks küll poolautomaati.Peale vene kolakate tehakse ju ikka ilusaid poolautomaate ka ! See pelgalt minu arvamus!
Kivi kotti!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Ise olen sellist püssi vaatand liinil seismiseks
http://www.baikalinc.ru/eng/prod/rifle/mr221/
Samas pole nagu eestis müügil näinud, lootus on et sel hind väheke taskukohasem kui lääne päritolu torul. Samuti meeldib hirmsasti see horisontaalraudade stiil :)
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

kult kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:"Kaheraudsed vindid" ehk expressid peaksid iga mehe unistustes ju olema! Kui mõelda seda, et käsitsemine-laadimine on ülimugav,(ja palgetõstmine sama nobe mis kaheraudsega) kuni 150m lasketäpsus poltlukuga samas suurusjärgus aga kaks kiiret lasku alati "päästiku all" teeb asja ülihuvitavaks!

Ei jaga küll matsu,mis moodi see laadimine nii ülimugav on :M Kui näpud kohmetanud ja hasart sees ,kas siis see laadimine nii mugav ongi? Liiati kui tegu veel ilma randita padruniga. Ja sellest palgetõstmise kiirusest ei taipa ka ,kui püss /laad mehele istub ,siis missmoodi mõni püss kiiremini õlga tuleb? Kuna tegu kahe erineva rauaga siis mingil määral hakkab see kokkujooks ikka häirima,eriti kui tahetakse seda ülimat täpsust! Mitmest kiirest paugust rääkides eelistaks küll poolautomaati.Peale vene kolakate tehakse ju ikka ilusaid poolautomaate ka ! See pelgalt minu arvamus!
Kivi kotti!

Kaheraudsel haavlipüssil siis ka nigu mõtet ju eipole. Võtad aga poolautomaadi ja.........
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

gunnar kirjutas:Ise olen sellist püssi vaatand liinil seismiseks
http://www.baikalinc.ru/eng/prod/rifle/mr221/
Samas pole nagu eestis müügil näinud, lootus on et sel hind väheke taskukohasem kui lääne päritolu torul. Samuti meeldib hirmsasti see horisontaalraudade stiil :)


selle asja hinnast Eestis ja võimalustest soetada võiksid küsida Deerhunterist, neil tehasega otseside.

Aga muidu, egas ma siis ainult ekspressist. Ikka see tavapärane variantpakett, margid, sobilik moon neile eri tingimusteks? Kogemused endal, sõpradel? Praegusajal tuleb nii palju uut infi kogu aeg peale. Ise siin juba väljakirjutustest varsti doktoritööd kokku hakkan panema(no olgu, ehk kandidaadi ikka veab välja, või teab mis need teadusnimed nüüd ka olla võivad)
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Joosep Käba kirjutas:Sergo, nüüd väga valusat kohta torkasid. :D
Oi ma olen neid vahtind, veritkaalis rauad ja horisontaalis ja.... See klassikaline välimus juba pulssi tõstab. Minu jaoks jaht selline ürgne ja soliidne asi, ei meeldi taktikali stiilis plastlaed ja igast vigurid. meeldib ilus puit ja puhas joon. Aga hinnad... :( Praegu aega ette näha veel pole millal 100 kilo püssi jauks võtta oleks kapiriiulilt.


teema oligi ju natuke "lapsemeelsete" jaoks püsti pandud, kes meist ilma unistusteta? Jagan sinu suhtumist klassika ja ürgse kohta, see vist veres paljude asjade puhul. Aga hinnad.... üks mõte vaikselt suriseb, ehk annab kuidagi ise aretada? Tuleb uurida kõigepealt seadusandlust.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kult kirjutas:
Kaupo Kindsigo kirjutas:"Kaheraudsed vindid" ehk expressid peaksid iga mehe unistustes ju olema! Kui mõelda seda, et käsitsemine-laadimine on ülimugav,(ja palgetõstmine sama nobe mis kaheraudsega) kuni 150m lasketäpsus poltlukuga samas suurusjärgus aga kaks kiiret lasku alati "päästiku all" teeb asja ülihuvitavaks!

Ei jaga küll matsu,mis moodi see laadimine nii ülimugav on :M Kui näpud kohmetanud ja hasart sees ,kas siis see laadimine nii mugav ongi? Liiati kui tegu veel ilma randita padruniga. Ja sellest palgetõstmise kiirusest ei taipa ka ,kui püss /laad mehele istub ,siis missmoodi mõni püss kiiremini õlga tuleb? Kuna tegu kahe erineva rauaga siis mingil määral hakkab see kokkujooks ikka häirima,eriti kui tahetakse seda ülimat täpsust! Mitmest kiirest paugust rääkides eelistaks küll poolautomaati.Peale vene kolakate tehakse ju ikka ilusaid poolautomaate ka ! See pelgalt minu arvamus!
Kivi kotti!



olen eespool kirjutanud, et mul juba kauaaegne kogemus poolautomaatidega, nii sileda kui vindiga. Ega üldjuhul üle 2 paugu polegi vaja teha, erandina üks kord seaajus 3 ja siis ka ühte haavatut otsisime ligi 2 tundi, kätte saime, ülejäänud jäid 20 m piiri. Ja vene kolakad on laskeomadustelt väga head, olnud endal OPSKS, lasknud ka SVD-ga. Iluravi ja käepäraseks saab neid teha suht odavate vahenditega.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Joosep Käba kirjutas:Kaheraudsel haavlipüssil siis ka nigu mõtet ju eipole. Võtad aga poolautomaadi ja.........

Vahe on selles ,et haavlitega lased 35-50 m aga vindiga lased ....m. ja seal võib hakata raudade erinev jooks segama.Muidugi kui kasutada teda ilma optikata ja lühi distantsilt siis küll !Minu jaoks on sobilikum üks raud ja üks" jooks",vähem rauda tassida,olgu seal siis kaks v kolm pauku näpu all! Kui siin neid unistuste püssi kolektsiooni kohta lugeda siis ka need suured tegijad ei väida nagu nad sellist endale eriti igatseks! Eks mullgi meeldiks sellist ilusat asja silitada :oops: aga jahi joks on ta MINU meelest pea sama mõtetu kui kombi (Nagu KAKUKE ütles)
Kivi kotti!
Vasta