VALGE JÄNES

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

VALGE JÄNES

Postitus Postitas jahimees123 »

kuidas kellegil jänese jahiga on
meie tegime väikse pundiga reedel jahti oli üks hagijas ilm oli supper hea mõni kraad sooja olid ainult öised jäljed kuna eelmine päev sadas lund päevaga saime neli jänest jooksma kaks õnnestus ära lasta mõlemad valged
neljast jänesest olid kolm valged ei tea mis selle põhjus võiks olla kas on valget rohkem või ei ela hall jänes suures metsas
püss selga
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See just ongi nii, et valgejänes on metsajänes, halljänes seevastu rohkem nn. põllujänes.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Halljänes just nimelt põllu, kraavi-võsa ja lepiku jänes! Väikeseid lepikuid ajades sa vaevalt mõne valgjänese leiad, küll võid aga leida hulgaliselt halljänest! Reeglina elab valgejänes okaspuu ja segametsates, kuid samas võid sa leida teda ka suurtematest lepikutest, kuid üldiselt kipuvad hallid valgetele "tuule" allla tegema ja selle neid ühest paigast ka ei leia!
Valge jänesega jahi variant ka ju lihtsam - niipalju kui mina näinud/kuulnud olen, siis pea alati valgejänes ringe hakkab tegeme koera ees: ole ainult mees ja seisa õige koha peale ette!
Viimati muutis saialõikaja, P Jaan 29, 2006 7:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
tuleb jaht või jaa?
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

soome hagijas nelja aastane ajab ainult jänest isegi rebast ei võta
kitse piale kaks korda haugub rohkem ei viitsi vist
püss selga
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

täna tegime väikseid tukkasid ja olidki ainult hallid ühte õnnestus tõusmise pealt lasta aga ei midagi
jäime kõik ilma
püss selga
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

jahimees123 kirjutas:kitse piale kaks korda haugub rohkem ei viitsi vist


Siis on hagija-omanik ju ainult õnnega koos! Kitse ajav hagijas ei ole praeguse kitsede arvukuse juures mitte just kõige parem asi! :wink:

ühte õnnestus tõusmise pealt lasta aga ei midagi


Meil õnneks asi veel nii hull ei ole jänestega kui teil :wink: st. lendama pole veel õppinud ja tõusmise pealt lasta ei tule, küll aga jooksu pealt :D
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

valgejänes

Postitus Postitas jorr »

Valgejänes on meie aladel põline asukas kuna hall on hiljem tulnud ja toodud.Kutsutakse ka "letuk", leedust toodud.On kaalult suurem ja jälje kuju ka veidi erinev.Vanasti öeldi nii, et kes 30m pealt risti jooksvat jänest ära ei lase, see pole jahimees.
noorus on ilus aeg
jahimees123
Postitusi: 80
Liitunud: T Dets 20, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas jahimees123 »

tõusmine siis nagu unest ärkamine ja kohe jooksma no ja sellel momendil ma siis antsin ühe krõbeda sinna poole
püss selga
puukoi

Re: valgejänes

Postitus Postitas puukoi »

jorr kirjutas:Valgejänes on meie aladel põline asukas kuna hall on hiljem tulnud ja toodud.Kutsutakse ka "letuk", leedust toodud.On kaalult suurem ja jälje kuju ka veidi erinev.Vanasti öeldi nii, et kes 30m pealt risti jooksvat jänest ära ei lase, see pole jahimees.


See laskmise jutt on mulle küll uudis! Ehk seletaksid lähemalt. Pole küll eriti jänesejahti pidanud, aga ma usun paljud jahimehed oleks selgituse eest tänulikud!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

valgejänes

Postitus Postitas jorr »

Mõte ehk selles, et 30m kauguselt risti jooksva jänese peab iga jahimees ära laskma.Seda kuulsin noore mehena õige mitu korda ja ütlus ei pärine minult.Siis oli ju jänesejaht talvel peamine lugu.Lihtsalt pidid teadma, kui palju ette võtta jooksvale jänesele.Oleks nagu kõik.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Nii lihtne see siis oligi, ma mõtlesin, et mingi nipiga lugu! :oops: :oops:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Valge jänes

Postitus Postitas jorr »

See 30 pealt risti jooksva jänese laskmine on ju kõige lihtsam laskmine.Sellepärast niimoodi ikka öeldi, kui juhtusid seltskonnaga jahil olema ja mööda panid.Jänes jookseb tavaliselt ühtlase kiirusega ja seda ettevõtmismaad pidi iga jahimees teadma.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

:o
Viimati muutis Silverx, P Mär 02, 2008 5:22 pm, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

valgejänes

Postitus Postitas jorr »

Oleneb kiirusest, kas pool või terve jänese pikkus.Siin see konks ongi, et pead teadma kui jahimees oled.Aga nagu elus ikka ja jahil eriti, kõike võib juhtud.Esiteks toimub kõik väga kiiresti.Mõnede sekundite jooksul tuleb hinnata looma liikumiskiirus ja kaugus, vastavalt sellele ka ettesihtimismaa.Lasketiirus on maa mõõdetud ja kiirus üks, kui tead õiget kohta on kõik ainult närvide ja vastupidavuse lugu.Pluss muidugi tehnika korrasolek.Ka jänes võib jooksupealt kõrvalpõike teha ja valge jooks on veidi aeglasem kui hallil,seda kõike pead teadma.
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Silverx kirjutas:Ma suht võhik,palun öelge kuhu te lasete muidu jänest?

Ikka esimese käpa taha! ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta