Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi


Ava uus teema Vasta teemasse  [ 195 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Järgmine
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: N Märts 16, 2006 6:30 pm 
Offline

Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm
Postitusi: 299
Asukoht: raplamaa
v2ike p6rsas kirjutas:
Kas leidub õnnelikku või õnnetut tucklandi saabaste omanikku, kes oskaks nende saabaste plussidest ja miinustest rääkida :?:
Ostsiin Tuckland saapad dets Küti ärist,pikalt metsas olles hakkas jalg higistama.Ei jäänud muud üle kui ostsin spets jahisokid ka.Nüüd on kõik viimase peal olen -20 pukas istund ja 20 toas old, jalg on ühtviisi mõnusalt soe!Soovitan kindlasti kõigile!Hind oli vist ca 2000 eek.

_________________
metsas käi tasa tasa.....


 Profiil  
 Postituse pealkiri: jahisaabas
PostitusPostitatud: N Märts 16, 2006 7:40 pm 
Offline

Liitunud: T Märts 01, 2005 9:52 pm
Postitusi: 3240
Asukoht: tartu
Ks sa kaalunud oled, mis üks saabas kuivalt ja metsast tulles kaalub?Üks jalasurm ta kõik.Saapa headust ütle kümne aasta pärast,kui enam ajama ei teha minna.

_________________
noorus on ilus aeg


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: L Märts 18, 2006 9:52 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Märts 14, 2006 10:01 am
Postitusi: 9
Kuna siin on välja toodud üsna palju vastakaid arvamusi jalavarjude kohta siis ütleks välja ka oma arvamuse, mille väljakujundamisel tuginen pikaajalisele militaar-, mägimatkade- ja multispordivõistluste kogemusele.

Kõigepealt mõned põhitõed:
1. Universaalset jalanõud ei ole olemas. See mis sobib lausvette ei ole kindlasti parim lahendus poolniiskesse ning jalats, mis on ideaalne kilomeetri - paari pikkuseks jalutuskäiguks, ei sobi kindlasti pikemateks otsadeks.
2. Jalg peab olema kuiv. See, kui palju jalg niiskust eritab, sõltub sellest, kui intensiivselt ja milliseid vahemaid te läbite. Seega - kui liikuda palju ja pikki vahemaid peab jalats olema hingav või kiiresti kuivav. Nii üllatav kui see ka ei tundu, on tihtipeale kõige jalasõbralikum "auklik" ja vett absoluutselt mitte pidav jalats.
3. Jalg peab olema soe. Selle nõude täitmine viib tihtipeale konflikti eelmise punktiga. Tähtis on leida olukorrast sõltuv optimaalne lahendus.
4. Jalats peab olema mugav. Selle punkti tähtsus suureneb geomeetrilises sõltuvuses läbitavast distantsist ja on olulisel määral seotud järgmise punktiga, nimelt:
5. Jalg peab jääma terveks. See viimane on oluline nii puht meditsiinilisest vaatevinklist, kui tegutsemisvõimekuse säilitamise seisukohast antud olukorras.

Tuginevalt eelnenule mõningased nõuanded jalanõu valikuks.
- sügava lume, lausvee ja vähese liikumisvajaduse korral kasuta kummikut. Talvel lisa neile vildist sisevooder. Väga häid talvekummikuid valmistab Nokia, seda koos suusaklambrite kinnituseks vajalike kannasoontega.
- lausmärja või sellega vahelduva maastiku või veekogude läbimist nõudva marsruudi ning suurema liikumisdistantsi (>10km) korral kasuta "hõredaid" jalatseid, mis on võimelised kuivama. Näiteks presendist pealisega nn. "džunglisaabast" või kasvõi maastikujooksu tossusid. Need märguvad küll kiiresti, kuid kuivavad pea sama ruttu, eriti kui liikumine on pidev. Seda loomulikult sooja (>+10 kraadise) ilma korral.
- ära kasuta üle saapa serva ulatuva vee puhul Gore-Tex'i, Sympatexi vms sarnasest veekindlast materjalist voodriga saabast. Nimelt töötab Gore-Tex'i vaimustav omadus vett saapast väljas pidada ka vastupidi - juba saapasse pääsenud vesi ei pääse sealt enam välja ja loota 100g vee välja aurumist Gore membraani pooride kaudu on pehmelt öelda naiivne. See usk läks mul kunagi maksma 3 varbaküünt :)
- poolmärja/märja maapinna puhul või säärt mitte ületava vee korral, samuti pikemaid distantse lumes läbides on poolkõrge nahkpealisega Gore-Tex saabas igati omal kohal. Pika märja rohu või üle sääre ulatuva lume korral lisa neile säärised, mida eelnevalt on soovitav töödelda vetthülgiva aerosooliga (saadaval näiteks kaupluses Matkasport). Külmema ilmaga on soovitav muidugi soojema voodri olemasolu. Samas ei tohi vooder olla nii paks, et paneb jala higistama - ka Gore-Tex'i hingavusel on omad piirid.
- Gore-Tex ja naha pealis töötavad koos. Seega saapa valikul on olulised mõlemad. Mida vähem õmblusi saapa nahast pealises, seda parem. Gore saabast töötle alati spetsiaalse vahal põhineva vahendiga. Tavalised viksid/määrded kaotavad Gore eeliseks oleva hingamise.
- Ärge katke kinni oma Gore-saapa ülemist säärt - suur osa saapas olevast niiskusest lahkub sääre ülaosa. Seal paikneva pehme polstri või äärisnahas olevate avade kaudu aurub välja üsna suur osa niiskusest.
- Kandke kindlasti kaasas mitut paari sokke. Need on niiskete või märjaks saanud jalgade puhul asendamatud nii külmetamise vältimiseks kui naha haudumamineku ja villide tekke ennetamiseks.
- Kandke kahte paari sokke - all õhemat, liibuvat ja peal paksemat ja lõdvemat. Nii väldite jala hõõrdumist - paksem sokk liigub õhema peal ja ei hõõru jalga katki. Sokkide õige valik on üldse pea sama oluline, kui saabaste oma. Parimad sokimaterjalid saapa sisse on meriinovill või puuvill, kusjuures kindlasti tuleks jälgida õmblusi - õmblusteta matkasokid on üle kõige, õmblustega sokkide korral tuleks need keerata pahupidi - õmblus pealepoole.
- Tavaline nahksaabas on teatud mööndusi tehes arvestatav alternatiiv igasse tingimusse. Tähelepanu tuleks pöörata järgmistele asjadele: pealises oleks õmblusi võimalikult vähe - need lasevad vett läbi, saapakeel peaks olema kinniste äärtega ning märgades oludes peaks nad kindlasti olema määritud. Määrde puhul on käed üsna vabad - panna võib mida tahes - peaasi et saabas vettpidavaks muutub. Olgu see siis sea- või koprarasv, merikaru või tavott. Ise olen rännanud 110km tavalise silikoonõliga määritud nahksaabastega, sellest viimased kaks kilomeetrit pahkluudeni jääseguses aprillikuises veesupis ja ka pääsesin kuivade jalgadega.
- Gore-Tex vooder ei ole igavene. Gore membraan väsib ja vananeb nagu iga teinegi materjal ning muutub lekkivaks mõne aasta jooksul. See puudutab eriti painduvaid kohtasid. Seda protsessi võivad kiirendada ja süvendada valed hooldsvahendid. Oma saapaid pestes uurige pesuvahendi etiketilt selle sobivuse kohta Gore-Tex materjali hoolduseks.
- Kunstnahast saapaid, kirsasid jms jalanõusid ei soovita. Paljud inimesed, kes neid kiidavad ei ole lihtsalt midagi paremat proovinud. Kirsafännidel palun siinkohal mitte solvuda - kui kirsa teile meeldib ja naeratuse näole toob siis kasutage neid edasi - oluline on ju see milles te ise end hästi tunnete. Samas soovitaks siiski silmaringi laiendamiseks ka teistsuguste jalavarjudega tutvust teha - mine tea, äkki hakkavad pikapeale isegi meeldima ;)
- Gore-Tex voodri ja riidest pealisega saapad ja erinevad "vaba-aja jalatsid" ei ole tõsisemaks kasutamiseks mõeldud - nendega kõlbab pühapäeviti pargis parte toita, ei enamat. Enne kui saabast ostate tehke taustuuriguid, millisesse kategooriasse teie jalats kuulub. Tootjate kodulehtedel on vahel üllatavalt palju kasulikku infot üleval.
- Gore-Tex ei ole ainuke veekindlust tagav materjal. Viimasel ajal on turule jõudnud hulganisti uusi, paremaid ja odavamaid materjale: Sympatex, Omnitex, Drymax, Clima-Dry jne jne
- Kallis hind tähendab reeglina (mitte alati) paremat kvaliteeti - elu kurb tõsiasi...


Viimati muudetud by Ernie E Märts 20, 2006 12:45 am, muudetud 1 kord.

 Profiil  
 Postituse pealkiri: jahisaapad
PostitusPostitatud: P Märts 19, 2006 9:30 am 
Offline

Liitunud: T Märts 01, 2005 9:52 pm
Postitusi: 3240
Asukoht: tartu
See on nüüd küll lausa puust ja punane.Selline jutt oleks kohe algul ära kulunud, poleks seda pikka vaidlusejoru olnud.

_________________
noorus on ilus aeg


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: P Märts 19, 2006 10:50 am 
Offline

Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am
Postitusi: 463
Tõesti asi sai paika, selliseid asjalikke selgitusi on hea meel lugeda. Täisväärtuslikke kirjutisi võiks asjatundjad igale poole kirjutada. Tänud info eest.


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: P Märts 19, 2006 10:53 am 
Offline

Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm
Postitusi: 881
Asukoht: Tartu/Jõgevamaa/Aidu
Natuke vormistamist ja see jutt sobiks EJ veergudele 100%. Eesti jahimehele kindlasti tähtsam teadmine kui kalastuskalender või kukkurkilpkonna elukoht :)


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: P Märts 19, 2006 9:36 pm 
Offline
Lehe päälik
Kasutaja Avatar

Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm
Postitusi: 2330
Asukoht: Viljandi
Super!
Liaks veel juurde elukogend staažika jahimehe repliigi - jalgu tuleb hoida!
Jätsin selle kõrvataha ja olen püüdnud sellest juhinduda ja kuidas neid hoida on Ernie kõik kirja pannud.

_________________
Uued tooted sellel kuul !


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Märts 20, 2006 9:50 am 
Offline

Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm
Postitusi: 414
Mart kirjutas:
Super!
Liaks veel juurde elukogend staažika jahimehe repliigi - jalgu tuleb hoida!
Jätsin selle kõrvataha ja olen püüdnud sellest juhinduda ja kuidas neid hoida on Ernie kõik kirja pannud.


Täielikult nõustun Ernie-Mardi tõega...JALGU TULEB HOIDA :!: Kõvemini enam ei saa öelda.
(külmetamine on lõpp- põhjustele punktipanija. Ka kähranahkadesse sissemässimine enam ei avita).
Sest püssi-koera -jeebi muretsed uue, aga kui küsid veidi üle viiekümmnese sõbra käest, et miks enam metsa ei tule....saan vastuseks - jalad ei luba :(

Nii valus kuulata, et vii või mees süles metsa.


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: E Märts 27, 2006 8:34 pm 
Offline

Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm
Postitusi: 2632
Asukoht: VILJANDI
sai soetatud tuckland saapad küti ärist. neljapäeval kavas väike matk, 30 kilti. eks näis, kui hästi sellisteks üritusteks ka sobivad :lol:


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Märts 28, 2006 11:05 am 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm
Postitusi: 388
rajaleidja kirjutas:
sai soetatud tuckland saapad küti ärist. neljapäeval kavas väike matk, 30 kilti. eks näis, kui hästi sellisteks üritusteks ka sobivad :lol:


Anna siis teada ja muljeta :!:

_________________
Mine metsa!! ;)


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Märts 28, 2006 12:01 pm 
Offline
Kasutaja Avatar

Liitunud: T Märts 14, 2006 10:01 am
Postitusi: 9
rajaleidja kirjutas:
sai soetatud tuckland saapad küti ärist. neljapäeval kavas väike matk, 30 kilti. eks näis, kui hästi sellisteks üritusteks ka sobivad :lol:

Väike matk=Scoutsrännak? ;)


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: T Märts 28, 2006 6:04 pm 
Offline

Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm
Postitusi: 2632
Asukoht: VILJANDI
Ernie kirjutas:
rajaleidja kirjutas:
sai soetatud tuckland saapad küti ärist. neljapäeval kavas väike matk, 30 kilti. eks näis, kui hästi sellisteks üritusteks ka sobivad :lol:

Väike matk=Scoutsrännak? ;)

scautsrännak tõesti. seljakoti 15kilone raskus ka praktiliselt kokku pandud. seda siis õlle näol :lol: Oi kui hästi see õlu võib matka lõpus maitsda 8)


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: N Märts 30, 2006 5:26 pm 
Offline

Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm
Postitusi: 2632
Asukoht: VILJANDI
no sai nüüd matkal ära käidud ja saapad testitud. vesist maad omajagu. pidevalt suured lombid teepeal. kuna teed olid kohati kitsad ja tekkis pikk hanerivi, siis sumpasin mööda vett sellel ajal, kui teised äärte peal turnisid, et neist mööda saada. juba 10 kilomeetril olid kaitseliitlased istukil ja väänasid sokke kuivaks ja plaasterdasid jalgu. minu saapad olid ka peale 30 kilomeetrit kuivad. eks jalad valutama hakkasid ikka, aga see polnud enam saapa süü. ville ka ainult üks imepisike. igatahes mina olen saapaga väga rahul.


 Profiil  
 Postituse pealkiri:
PostitusPostitatud: R Aug 25, 2006 9:27 am 
Offline

Liitunud: P Dets 11, 2005 8:01 pm
Postitusi: 10
Mul endal on Meindli Taigad - väga hästi on vastu pidanud ja ka 40km matk möödus kuivade jalgadega. Hiljuti said saapad märjaks kopra tammi lõhkudes (muidugi ikka sääre pealt, nina ja muu osa on täiesti veekindel), aga mõned päevad päikese käes (õues) ja saapad kuivad.
Valisin just Meindli Taigad, sest istusid jalga kõige paremini, ning ei olnud mõeldud kitsajalgsetele. Hind on nii nagu ta on, aga selle eest saad vastu kulbiga kvaliteeti.


 Profiil  
 Postituse pealkiri: jahisaapad
PostitusPostitatud: R Aug 25, 2006 12:21 pm 
Offline

Liitunud: T Märts 01, 2005 9:52 pm
Postitusi: 3240
Asukoht: tartu
Need hingavad saapad, hoiavad tõesti jalad kuivad ja soojad.On aint see lugu,et see hingav materjal kaotab higi ja mustusega kokku puutudes oma esialgsed omadused.Pesemine nati aitab kuid päris uueks enam ei muutu.Soovitan saabaste all kanda kindlasti neid spetsjahisokke mitte tavalisi siis kestavad ka saapa hingavad omadused kauem.

_________________
noorus on ilus aeg


 Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 195 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Järgmine

Kõik on UTC + 2 tundi


Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi:
cron
phpBB skin modifed by: Mart
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group